Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Przekładnia - pytanie o adres warsztatu zna ktoś?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Nemrak
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDM - 8V, 2007
    Postów
    79

    Domyślnie

    Witam. jeszcze raz podziękuje za zainteresowanie tematem.
    Napisze na forum gdzie dokonałem wymiany przedmiotowej przekładni. Jestem z okolic Rybnika więc jeszcze trochę poszukam.
    Pozdrawiam.

    Ostatnio edytowane przez Nemrak ; 03-10-2011 o 19:37

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    A czy zna ktoś w Krakowie lub okolicach firmę, która zajmuje się profesjonalną regeneracja maglownic ?

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    e500 w211
    Postów
    264

    Domyślnie

    witam! mam ten sam problem z przekladnia. poszukuje warsztatu,firmy ktora przeprowadza regeneracje. jestem z gdanska. dziekuje za pomoc

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SebaStol
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź/Almelo
    Auto
    159 SW 1.9 jtdm 16V 150 KM
    Postów
    317

    Domyślnie

    Jaką firmę polecacie w Łodzi, bo przeglądając internet widzę, że kilka ich jest?
    U mnie jedynym objawem jest skrzypienie/gumowanie, odgłos starej wersalki ;-) z prawego kulowego przegubu, którego nie słychać na początku po ruszeniu w mokre, wilgotne dni oraz leciutki świerszczyk przy skręcaniu kierownicą w ..... chyba lewą stronę.

  5. #15
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechu7 Zobacz post
    witam! mam ten sam problem z przekladnia. poszukuje warsztatu,firmy ktora przeprowadza regeneracje. jestem z gdanska. dziekuje za pomoc
    http://www.nagengast.pl/ - ja robiłem tutaj
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar matysek_alf
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Domaradz/ Stuposiany [RBR]
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 16v '06
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaStol Zobacz post
    U mnie jedynym objawem jest skrzypienie/gumowanie, odgłos starej wersalki
    U mnie dziś zaobserwowałem podobne odgłosy. Tzn podczas jazdy nie czuję jakiegoś skrzypienia ale jak zaparkowałem i prostowałem koła to wtedy właśnie poczułem coś takiego na kierownicy i było słychać takie skrzypienie Czy to oznacza że przekładnia się sypie Czy może coś innego?

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał matysek_alf Zobacz post
    U mnie dziś zaobserwowałem podobne odgłosy. Tzn podczas jazdy nie czuję jakiegoś skrzypienia ale jak zaparkowałem i prostowałem koła to wtedy właśnie poczułem coś takiego na kierownicy i było słychać takie skrzypienie Czy to oznacza że przekładnia się sypie Czy może coś innego?
    Jeżeli słyszysz podczas manewrowania na postoju, bądź z bardzo niewielką prędkością, tylko odgłosy skrzypienia, bądź też gumowania na kierownicy, to nie ma się czym przejmować. Ja jeżdżę tak już dwa lata i absolutnie nic się nie dzieje.

    Maglownica nie cieknie, nie słychać jakichkolwiek stuków, olej wspomagania się nie pieni, ani nie wyskakuje ze zbiorniczka. Wymieniłem jakiś czas temu zbiorniczek płynu wspomagania mając nadzieję, że gumowanie/skrzypienie zniknie, lecz tak się nie stało. W związku z tym dałem spokój, bo przecież skoro nic się nie dzieje, to nie będę wymieniał maglownicy tylko z powodu tego.
    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 13-06-2013 o 11:54

  8. #18
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    alfa 159 8v 120km
    Postów
    171

    Domyślnie

    ja własnie wymieniałem magiel bo również dostawała mi sie woda przez tą osłonę - pokorodowało i padła przekładnia. Mam wymienione te osłony tylko myslę czy by dało radę jeszcze jakoś dodatkowo to uszczelnić - jak myślicie ?

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar matysek_alf
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Domaradz/ Stuposiany [RBR]
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 16v '06
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    Jeżeli słyszysz podczas manewrowania na postoju, bądź z bardzo niewielką prędkością, tylko odgłosy skrzypienia, bądź też gumowania na kierownicy, to nie ma się czym przejmować. Ja jeżdżę tak już dwa lata i absolutnie nic się nie dzieje.
    Poniekąd mnie uspokoiłeś Ale to dziwne, bo wczoraj nic takiego nie słyszałem aż dopiero dzisiaj jak rano parkowałem samochód. Nie lubię jak coś piszczy, skrzypy czy stuka dlatego wolałem zapytać Ale i tak mi to pewnie nie da spokoju Jak się to nie uspokoi to pojadę do jakiegoś "znachora" na dokładniejsze wybadanie tematu

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał matysek_alf Zobacz post
    Poniekąd mnie uspokoiłeś Ale to dziwne, bo wczoraj nic takiego nie słyszałem aż dopiero dzisiaj jak rano parkowałem samochód. Nie lubię jak coś piszczy, skrzypy czy stuka dlatego wolałem zapytać Ale i tak mi to pewnie nie da spokoju Jak się to nie uspokoi to pojadę do jakiegoś "znachora" na dokładniejsze wybadanie tematu
    Nie zawsze skrzypi. Przykładowo jak jest po deszczu lub po myciu auta to w ogóle nie skrzypi. Jak jest zimniej to skrzypi mniej. Mniej również skrzypiało na zimowych oponach, niż na letnich. Letnie miałem stare i bardzo twarde, dlatego teraz po zmianie opon na nowe, z racji większej miękkości i grubszego bieżnika również mniej skrzypi.

    Mnie mechanik powiedział, że przyczyną jest magiel. Pewnie ma rację, tylko co z tego, skoro można z tym jeździć i nic się nie dzieje.

Podobne wątki

  1. Co po fuszerce warsztatu?
    Utworzone przez arturzysko7 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 22:37
  2. Szukam Warsztatu
    Utworzone przez DeeS w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 16:00
  3. poszukiwany adres linii K, L we wtyku diagnostycznym.
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-11-2007, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory