Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: 147 2.0 bierze olej pierścienie czy uszczelniacze?

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał FerraEnzo Zobacz post
    I ja zadałem sobie pytanie czy opłaca mi się wymieniać same uszczelniacze, a jak będzie dalej brało to na wiosnę znów rozbierać i wymieniać pierscienie...doszedłem do wniosku, że mi sie to nie opłaca i remont planuje na wiosne.
    Popieram, widać że myślisz głową, a nie jak sporo ludzi żeby tylko nie rozbić świnki skarbonki... i tak w większości przypadków dwa razy tracą...
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    Przed chwila dzwonil do mnie mechanik (zostawilem u niego auto na wymiane rozrzadu) i powiedzial mi ze pasuje od razu wymienic zestaw uszczelek, uszczelniacze i glowice dac do szlifowania Wiedzialem ze predzej czy pozniej bede musial to zrobic bo nie malo ubywalo tego olejuMowil ze co najmniej 1000zl bedzie to kosztowalo chyba ze bedzie jeszcze cos do wymiany Do tego robocizna, Matko Boska Nie bylem przygotowany na takie cos, na rozrzad ledwo co kase skolowalemRozrzad-1200zl (rozzad,wariator,olej,filtr) teraz jakies 1000zl + robocizna i nie mala sumka wychodzi
    Ostatnio edytowane przez AdiUssj ; 08-10-2011 o 09:39

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiUssj Zobacz post
    Przed chwila dzwonil do mnie mechanik (zostawilem u niego auto na wymiane rozrzadu) i powiedzial mi ze pasuje od razu wymienic zestaw uszczelek, uszczelniacze i glowice dac do szlifowania Wiedzialem ze predzej czy pozniej bede musial to zrobic bo nie malo ubywalo tego olejuMowil ze co najmniej 1000zl bedzie to kosztowalo chyba ze bedzie jeszcze cos do wymiany Do tego robocizna, Matko Boska Nie bylem przygotowany na takie cos, na rozrzad ledwo co kase skolowalemRozrzad-1200zl (rozzad,wariator,olej,filtr) teraz jakies 1000zl + robocizna i nie mala sumka wychodzi
    Twin Sparki nie ciekną z pod głowicy raczej, jakie miałeś zużycie oleju ? Jak to w ogóle ten mechanik stwierdził ?
    Jedz zobacz czy czasami nie spieperzył ci rozrządu ... i teraz musi zdjąc głowice, a ciebie obciążyć kosztami...
    PS. blokady przydały by sie jak najszybciej bo robi sie kolejka...
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    W trasie z Mielca do Wroclawia (przejechalem jakies 1000km) dzien wczesniej oleju bylo w polowie min-max po powrocie ponizej min. To jest znajomy mechanik i wczesniej wspominal mi cos o tej glowicy. Blokady postaram sie odeslac jak najszybciej.

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiUssj Zobacz post
    W trasie z Mielca do Wroclawia (przejechalem jakies 1000km) dzien wczesniej oleju bylo w polowie min-max po powrocie ponizej min. To jest znajomy mechanik i wczesniej wspominal mi cos o tej glowicy. Blokady postaram sie odeslac jak najszybciej.
    Ok, zrob i odeslesz, jak trzeba to poczekam.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    TS bierze olej na pierścieniach a nie na gumkach zaworowych, samo zdjęcie głowicy nic nie pomoże... Wydasz kasę, a olej będzie brał jak wcześniej. Taka przypadłość już jest TS 16V CF3

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    Zadzwonie do niego jutro i sie spytam dokladnie po co to szlifowanie. Jezeli beda zuzyte jakiesz inne czesci to tez wymieni, pierscienie raczej tez.
    Tu liczy się styl, osiągi i liczne ciągnące się za autem spojrzenia przechodniów.. Praktyczny nudny samochód może mieć prawie każdy.. Alfe tylko wybrani

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Postów
    52

    Domyślnie

    Wiesz napisz jak to się skończy. Ja też kiedyś miałem 20ts brał 1l na 350km postanowiłem tez zrobić remont wpieprzyłem kupe kasy (pierścienie, uszczelniacze tulejowanie cylindrów od razu nowe panewki szlif wału). Jak odebrałem auto to myslałem iz pare tysi nawine a tu lipa robie 300k i dalej wlewam 1l oleju. Ręce opadły kasy nie ma a padlina jak padlina dalej siorbie. morał taki iz kupiłem drugi silnik wsadziłem auto oleju nie bralo ale poszło do żyda. Za pare miechów kupiłem 147 16ts fajna fura nieżle jeździ po roku eksploatacji dałem w rure pod czerwone pole (panewka powiedziała pa pa). Ale zrobiłem i smigam dalej. Oby tobie sie lepiej udało wylepać.
    Więz życzę Ci powodzenia

  9. #19
    elbarto
    Gość

    Domyślnie

    witam,
    Panowie, podpinam się pod temat, chociaż inie wiem czy nie zakładać nowego.

    kiedyś już pisałem - problem jak u was- 190 tys przebiegu, z 80 - 90 tys na gazie.
    wcina olej. ile? nie pytajcie. jezdzi tym kobieta, ciężko to tak na 1000% określić, ale sporo.
    na trasie 600 km okolo 800 ml. ale to tak szacowane bardzo.

    i teraz:
    1: remontować?
    jak tak, to gdzie? jestem z gliwic. chętnie poznam mechanika, ktory zdiagnozuje, sprawdzi, doradzi.
    2: kupić silnik? np z angola?
    3: sprzedać? tanio, bardzo tanio, i co kupić? to auto jest bardzo fajne.

    może ktoś ma rozeznanie, coś doradzi.

    auto sprawdza sie bdb. brak bledow, brak problemow ze skrzynia, itp itd. naprawdę, po za tym zlego slowa powiedziec nie mogę.

    co radzicie?

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał elbarto Zobacz post
    1: remontować?
    jak tak, to gdzie? jestem z gliwic. chętnie poznam mechanika, ktory zdiagnozuje, sprawdzi, doradzi.
    Jeśli zdecydujesz się na remont to zapraszam do nas namiary znajdziesz na www.flar-ital.pl

    Trochę fotek z wykonywanych przez nas remontów ts-ów oraz innych znajdziesz na naszym facebook'owym albumie

    http://www.facebook.com/pages/FLAR-I...3115?sk=photos
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 27-06-2012 o 14:40
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 bierze olej
    Utworzone przez Driller w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-10-2015, 21:23
  2. Pierścienie czy uszczelniacze
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 14:13
  3. bierze olej ,ale nie przez pierscienie i uszczelniacze
    Utworzone przez qtaz83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 21:31
  4. uszczelniacze czy pierścienie ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 23:16
  5. Bierze olej kopci na bialo uszczelniacze??
    Utworzone przez Misiek145ts w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory