Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Temat: Błędy komputera + pomoc w ustaleniu problemu nierównej pracy silnika

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Ach, Majka....
    Jak ja lubię czytać posty wielkości małego eseju...
    Analogiczne wyniki mojego JTSa czyli jakie?
    (możesz odpisać w swoim temacie )

    Jeszcze odnośnie napięcia aku.
    147 i GT owszem, z uwagi na zainstalowaną sieć CAN nie tolerują zbyt niskiego napięcia.
    A u mnie w 156 z racji wieku auta, fabrycznego aku i krótkich sporadycznych tras - na odpalonym silniku rzadko kiedy mam wyższe napięcie niż 13,7V - a nic niepokojącego się nie dzieje z autem. Woltomierz mam na słupku więc czasem widzę jak przy załączonych kilku odbiornikach mam napięcie 13,2V lub niżej. A przed zapłonem 11,5V. Generalnie poniżej tej wartości to już mam problemy z rozruchem.
    Ostatnio edytowane przez cuoreventi ; 31-10-2011 o 23:14

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cóż zawsze pisałam eseje i będę je pisała nadal. Uważam, że głośne myślenie pobudza dyskusję Ponadto to coś wyjaśnia i interpretuje, bo jak sam wiesz doskonale nikt w zasadzie nie powie csarp co jest przyczyną tego stanu rzeczy. Jednak zinterpretowanie wyników wg mnie ma znaczenie, zwłaszcza dla osób, które nie zajmują się zawodowo diagnostyką ECU. Dlatego próbuję. Lubię znać uzasadnienia i dlatego sama je podaję. Sama pytam o to, choć zwykle nie dostaję odpowiedzi, czego niezmiernie żałuję. Poza tym na forum to dialog, więc dialoguję i głośno myślę. Więc wybacz - mojego pisania zmienić się nie da A jeśli masz inne zdanie w kwestiach których pokusiłam się o interpretację - napisz je po prostu.

    Cuorventi w moim wątku są już prośby o konkretne wyniki

    Ja akurat jestem wyczulona na graniczne napięcie i zauważ napisałam na nowym aku! Bo to jest istotne. I napisałam - były objawy spadków napięć. To też jest istotne. Oczywiście nie musi być to, to. Ale można zwrócić uwagę, zwłaszcza, że w JTS alternator jest w takim mcu, że trzeba niezbitego dodowu, aby mechanik go wyciągnął - koszta po prostu.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 31-10-2011 o 23:45

  3. #13
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    Majka zanim ja tam ogarnę o co dokładnie chodzi to miną wieki ;D
    nie mam zielonego pojęcia co to FRA I DTV ale postaram się poczytać o tym - chyba, że ktoś mi w miarę jasno wyjaśni

    P1175 - stężenie mieszanki 2 (zwiększające) – czyli wzbogaca. Potwierdza to FRA powyżej 1,1 – pali nieznacznie na ubogo, poza 5 – 10% zakresem kompencacji FRA, ale do 20% mu daleko Tu manual jest potrzebny.

    Czytaj więcej: http://www.forum.alfaholicy.org/gt/6...#ixzz1cRkmBMHA
    tego też nie rozumiem? chodzi o mieszankę paliwa? może to mieć jakieś znacznie jak zawsze po tankowaniu 95 dolewam uszlachetniacza co doaje chyba +2-3 oktany. Czasem leje też 100 z shella.

    co do aku - polecacie już wymieniać na nowy ? żeby mnie zima nie zaskoczyła

    temperatura to podczas normalnej jazdy skacze do 90 - 74 było bo pewnie stałem chwilkę.

    lambda open loop -> też mi to nic nie mówi

    poczytam Twój wątek szczegółowo.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Masz dłuższy czas wtrysku: 1,261 – ja – 1,07
    Max rpm. które ukręciłeś – 7200 rpm – odcięcie masz jak ja przy 7260 rpm?
    Air quantity – 21,3, ja mam 17

    Charp – nie jestem mechanikiem ani elektrykiem samochodowym, ani w ogóle elektrykiem… ale musimy próbować – zapraszam do wątku: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...tml#post696901

    Wg mnie:

    - stężenie mieszanki zwiększające – znaczy, że układ zwiększa ilość paliwa z jakiejś przyczyny, cały czas wzbogaca (z jakiej – niestety nie wiem - lewe powietrze = nieszczelny dolot, wtryski przytkane, MAF?). A jeśli stanowi to przyczynę błędu to znaczy, że wzbogaca mieszankę, a mimo to skład mieszanki jest poza zakresem dopuszczalnej kompensacji lub za długo jest poza zakresem.

    - Dopuszczalna kompensacja (że nie wywala błędu) zgodnie z literaturą dla OBD2 dla parametru multiplicative czyli FRA jest do +-10%, dla short fuel trim +-25%. W przypadku FRA ma jeszcze znaczenie czas w jakim występuje przekroczenie kompensacji. To FRA powyżej 1,1 co widzisz, to efekt uzyskany w wyniku kompensacji.

    - Dla JTSa - nie wiem, taki błąd z 1 za p – jest konkretnie definiowany przez producenta – dlatego potrzebny jest manual. Jest powyżej 1,1 (B2 - 11% i B1- 13%) – ja mam 1,03 (3%).

    - Skoro błąd p1175 dotyczy parametrów multiplicative oznacza, że powinniśmy go raczej korelować z parametrem FRA, ale… no właśnie bubu321 pisał dla TSa, że FRA – dla wysokich obrotów, ja jak czytam – cały zakres rpm. Wg mnie u nas zakres ładowania – do 3500 rpm, wtedy, gdy lambda w closed loop.

    - Jedyne co, że DTV jest diametralnie różne, dlatego się zastanawiam i b. ujemne (-6 i -8). To parametr tylko biegu jałowego, zależny min. od aku. A na jałowym masz objawy odczuwalne.

    - Generalnie moje zdanie jest takie, że coś powoduje, że mieszanka ma za mało paliwa na obydwu bankach, układ wzbogaca – wydłużeniem czasu wtrysku, ale jedyne co to wychodzi na te 11% i 13%. Jakie są normy LFT i SHFT dla JTSa – nie wiem, nie posiadam manuala i nikt w okolicy takiego nie ma, nawet ASO LDZ. Myślę, FiatEcuScan daje parametr shft – w postaci integratora lambda. Ja w jeździe miałam max – 1,16 sporadycznie, na koniec wychodził na 1,03. Zobacz jaki masz Ty – powinien być dużo wyższy – teoretyzuję – powinien przekraczać 1,25 przez jakiś czas? Wystarczy do 3500 rpm kręcić, potem już nie ma sensu. A znowu, jak wzbogaca, a nadal jest za mało powietrza to na koniec może kopcić lekko na zasadzie błędnego koła.

    - Nie ma to związku z paliwem jakie lejesz, bo ja leję wyłącznie vp racing.

    Moje wyniki podałam, bo mam wartości dużo niższe i nie mam owych błędów. Wg mnie masz powód do dręczenia Pablo. o szukanie przyczyny i naprawę, choćby, żeby dojść do parametrów takich jak ja mam. Stan salonowy ma Cuorventi, ale jak widzisz – nie chce pokazać swoich wyników… A dance1 po prostu w pewnym momencie zniknął…
    Masz też wyższe niż ja ciśnienie paliwa. Nie wiem jak to interpretować do końca – czytam. Nie wiem, czy jak wtryski są przytkane lekko, to układ zwiększa ciśnienie paliwa? Nie wiem co powoduje zwiększenie ciśnienia paliwa. Może ktoś inny coś podpowie – bubu321, george11, inni specjaliści – pmocy!!!!

    Nie – nie sugeruję, abyś wymienił aku, ale żebyś zwrócił uwagę na napięcia w samochodzie i ewentulane jego spadki. Jedyne co. Przez dwa względy – raz, że parametr DTV zależy od napięcia na aku, a dwa, przez wzgląd na moją historię. Wiem, że trudno wszystkim uwierzyć w związek wypadającego zapłonu i napięć, ale takowy istnieje i znam jeszcze dwa samochody, gdzie stanowiło to przyczynę wypadającego zapłonu. Po prostu zwróć uwagę.

    Temp. silnika – sorki, ale muszę zapytać. Jak długo stałeś, bo jeśli stygnie za szybko, to też nie jest bez znaczenia. Układ wodny niestety też w tym uczestniczy.

    Ja bym zrobiła tak:

    - wymieniłabym rurę dolotu na nową i zobaczyła testerem po przejechaniu z 50 km, zgaszeniu silnika i odczekaniu jakiś 15 minut, czy coś zmieniło z p.a. Może ona trochę puszcza jednak?
    - czyściłabym wtryski i znowu jw. bym zobaczyła testerem
    - czyszczenie przepustnicy i znowu jw. U mnie w każdej belli po zakupie czyścili przepustnicę.
    - jeśli nie pomoże - wizyta u Pablo. i dręczenie go lub do elektryka.

    Warto podręczyć, żeby zrobili, bo cholery dostaniesz na jałowym w dłuższej eksploatacji… Poza tym załatwisz w końcu kata na amen – jak będzie tak paliła.

    Znowu wyszedł esej – trudno musicie wytrzymać, na tym polega dyskusja, szkoda, że dyskutuję sama ze sobą :/ Proszę o korygowanie moich przemysleń.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 02-11-2011 o 12:30

  5. #15
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Majka za sporo informacji - tak zrobię jak tylko kasa wpłynie ;D

    jeśli chodzi o ten silnik to normalnie stygnie - nie zauważyłem aby coś był nie tak z nim.
    jaki jest koszt orientacyjny czyszczenia wtrysków i kto się tym zajmuje? analogicznie z przepustnicą ?

    co do palenia, przy normalnej jeździe w mieście, raczej nie szaleje ostatnio, tylko spokojnie sobie ruszam itp. wyszło 12l/100 ;/ ale to chyba normalne spalanie? komputer pokazuje 11l/100 ale on jakiś pokręcony jest.

    W zasadzie bak - 63 litry pb98 starczy mi na ok 520-540 km jazdy po mieście. W trasie jak Bóg da zrobię 600-630 Majka jak to wygląda u Ciebie?

    co jeszcze zauważyłem - nie widziałem tego w innych autach, które do tej pory miałem w benzynie. Jak sobie jadę delikatnie np. w korku na biegu nr 2, puszczam sprzęgło, gaz samochód chwile sam jedzie - co powinno być normalne, a po chwili zaczyna się dusić i potrzebuje gazu aby nie wyskoczył z jezdni.. niegdy z benzyniakami tak nie miałem, puszczając gaz, autko sobie płynnie na tej 2 jechało.. a w alfie mojej to tylko na wstecznym bez gazu sobie płynnie jedzie, na biegach do przodu zaczyna się dusić... może to potwierdza, że wtryski są przytkane..?

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Napisz spalanie przy jakiej średniej prędkości z ilu km przejechanych. Bez tego żadne porównanie nie ma sensu. Każde z nas jeździ w innych warunkach i trochę inaczej.

    W piątek robiłam trasę do Lublina, w sobotę trasa do pewnej wsi w okolicach Sieradza i z powrotem – spalanie średnie 8,4 na kompie/ 640 km, wczoraj nie jeździłam GT, a dzisiaj mam grypę. Nie pali mi się rezerwa jeszcze, czyli mogę zrobić ponad 60km jeszcze. Do rezerwy dociągnę to Ci napiszę ile jeszcze mogłam przejechać, ale to już będzie czyste miasto. Dzisiaj nie jeżdżę – odpoczywam, pracowity miałam weekend. Fakt, że nie jechałam agresywnie – raz, że husteczkowa droga, dwa, że wracałam w nocy, a w nocy nie lubię jeździć GT. Tak więc spokojnie się wlokłam

    Miasto – ostatni tydzień – 9,6 - 9,9 na kompie. Ale bywa, że miewam i 11, zależy jak jeżdżę (a w zasadzie w jaki sposób ruszam) i jak zatłoczone miasto. Nie mierzę już rzeczywistego – jak na kompie pojawi się 12l lub więcej – włącza mi się lampka awaryjna w głowie. Ale dawno już tak nie było, więc nie szukam problemów akurat w tym, bo w ogóle szukam i sama się o nie proszę Jak miałam błąd wypadającego zapłonu i/lub błąd mieszanki, bo nie zawsze występowały razem to paliła minimum 12 wg kompa, w rzeczywistości 13-14.

    Na 2. i innych biegach moja się toczy i toczy, jak inne benzyny – obroty nie przypadają – trzyma obroty biegu jałowego.

    - przepustnica – czyszczenie 50 PLN.
    - wtryski – ok. 170 PLN
    - rura dolotu – ok. 250 PLN...

    Twoje nowe testy:
    - FRA nieuchronnie zbliża się do 20%, jak je przekroczy włączy się CHECK??? A propo – jak Ci Pablo wykrył tą dziurę w rurze dolotu – miałeś CHECK?, wiesz może jakie parametry FRA i DTV wtedy były? To istotne dla naszych testów.
    - DTV na obydwu bankach poniże -7…
    - No i masz na 2 bankach błąd mieszanki… p1172 i p1175…
    - Masz też wyniki Cuorventi, ma mały przebieg, ja mam przebieg jak Ty ok. 105 kkm – Fra u niego jest ok. 1%, DTV powyżej (-1), u mnie FRA 3%, a DTV powyżej (-3), u Ciebie FRA – 17% a DTV w okolicy (-8).

    ???? Sprawdź może jednak szczelność tej zaklajstrowanej rury dolotu plakiem… Odpal silnik, psiuknij plakiem jak gdzieś puszcza będzie silnik prychał… Taka metoda bez demontażu rury… Zresztą nie wiem, Panowie powinni Ci odpowiedzieć… czemu tego nie robią – nie wiem. Sama nie wiem, uważałabym, że klajstrowanie to środek tymczasowy, przed wymianą, ale…

    Ja pojadę czyścić wtryski, zobaczymy czy coś to zmieni w kwestii FRA i DTV i innych parametrów, ale wątpię Oraz wymienię przepływkę – niech stracę – nurtuje mnie, czy to coś zmieni Napiszę do Dance1 może podeśle mi swoją przepływkę.

    Napisałam Ci co bym zrobiła w kolejności – wygląda, że z jakiejś przyczyny ma wciąż za mało powietrza, dlatego szarpie i przypadają obroty, potem czyszczenie przepustnicy i wtrysków, jako profilaktyka – ot, takie 2 życie A potem zobaczymy, co wyniknie z testów zbiorowych i co napisze bubu321.

    Tyle wróżenia Reszta przemyśleń, jak zrobię odczyty swoje… a teraz spadam chorować

    Nie szurnąłbyś do LDZ, nie masz tu coś do załatwienia – umówię nas w warsztacie – podstawią Ci moją rurę dolotu, przepływkę, co trzeba? Na mój koszt podmiany + czyszczenie przepustnicy. Potem obadamy testerem.

    Szurnęłabym do Pablo. ale cholera daleko – nie mam w planach Wawy. Z drugiej strony chętnie poznałabym kolegę Pablo. Taka opcja też istnieje, ale nie na szybko.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 07-11-2011 o 11:35

  7. #17
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    majka - co do spalania, to mierzyłem przez 2k km. Średnie spalanie komputer pokazywał na 11l/100 w rzeczywistości było ok 12.
    Jak jeździłem? połowa w mieście - bez jakiegoś agresywnego ruszania, połowa w trasie na pięknych drogach krajowych czyli jakiejś masakry chyba nie ma - tyle po prostu pali.

    Czyszczenie przepustnicy, wtrysków i ta rura - to wykonam mam nadzieje w tym miesiącu
    W łodzi czasem bywam, będę w następnym tygodniu - możemy się wymienić kom na PW to się odezwę kilka dni wcześniej.

    Dziurę - to przypadkiem, przy wymianie filtra. Podczas podłączania do kompa nic nie widział na wynikach :|

    w ogóle gdzieś wyczytałem, że należy wymienić przewody jak świece wymieniałem, muszę sprawdzić czy gdzieś nie ma przebicia, bo od tego tez może podobno silnik szaleć i najwyżej wymienić przewody.

    Majka - skąd te 20% w FRA ? skoro mam 1,17 czegoś tam... w ogóle może mi ktoś napisać co to za pomiary właściwie ??

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Może ja Ci odpowiem.

    FRA to w przypadku naszych JTSów odczyt z sond przed katem w których zawiera się stosunek paliwa względem powietrza.
    Jeśli byłby idealnie stechiometryczny to parametr FRA wynosiłby 1,000 i docelowo FRA dąży do 1,000
    U mnie jest to 0,993 na jednym "Banku" i 0,994 na drugim "Banku" czyli notuje odchylenie rzędu 1%
    FRA 1,17 to z kolei 17% odchylenia czyli stąd Majka napisała 20%

    Chciałem jeszcze dodać że JTS nie ma przewodów WN
    a za to ma 4 cewki bezpośrednio na cylindrach.
    Ostatnio edytowane przez cuoreventi ; 07-11-2011 o 14:52

  9. #19
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    dzięki wielkie.


    no i jednak z rurą jest na pewno problem.. to co mi zaklei to pękło i pęknięcie na rurze jest. Także priorytetowo to wymienić, nie wiem jak długo tak jeżdżę... w każdym razie i tak wątpię aby od tego silnik skakał. Od jakich aut pasuje jeszcze ta rura? poszperam na allegro, może coś po taniości wyrwę drugie pytanie, na co uważać przy wymianie? jak mi pablo wymieniał filtr powietrza to jakoś szybko im to poszło ;D

    zrobiłem wyniki na zimnym silniku - wrzucam w temat analiza JTS

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Na allegro nie szukaj po taniości bo wymienisz używkę na używkę...
    Kup nową w ASO ew wyszukaj ASO przez allegro

Podobne wątki

  1. [MiTo] Powracające błędy komputera
    Utworzone przez MarcinBB w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-04-2015, 10:24
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:52
  3. test drogowy i błędy z komputera
    Utworzone przez gandzia7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 08:00
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 08:21
  5. [147] Wskazania komputera (spalanie) przy pracy na LPG
    Utworzone przez drift-r w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory