Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Błędy komputera + pomoc w ustaleniu problemu nierównej pracy silnika

  1. #1
    csharp
    Gość

    Domyślnie Błędy komputera + pomoc w ustaleniu problemu nierównej pracy silnika

    Cześć, potrzebuje pomocy w ustaleniu problemu nierównej pracy silnika niestety wartość waha mi się na jałowym od średnio 865 - 914 i szarpie mi całym autem ;/ jęsli ktoś kojarzy warsztat Pabla pod Warszawą - to Pablo stwierdził, że ten silnik może tak mieć.. generalnie nie czepiałbym się gdyby nie fakt, że mi szarpie na jałowym
    może ktoś mi pomoże - wrzucam błędy, które wskazał komuter - ja się kompletnie na tym nie znam, więc fajnie gdyby mi ktoś poradził czy coś z tym robić - dodam, że autko normalnie chodzi, normalnie pali, normalnie wkręca się.. jedyny problem to szarpanie na jałowym.. zrobiłem wykres pracy sond - na jałowym oraz w trasie - widać w załączniku, mniejsze wartości to oczywiście jałowy.

    Będę wdzięczny jak ktoś rzuci okiem na stan auta... coś się nie wczytują linki ;/ adresy działają..

    [IMG]cupit.pl/alfa/1.png[/IMG]
    [IMG]cupit.pl/alfa/2.png[/IMG]
    [IMG]cupit.pl/alfa/3.png[/IMG]
    [IMG]cupit.pl/alfa/4.png[/IMG]
    [IMG]cupit.pl/alfa/5.png[/IMG]
    [IMG]cupit.pl/alfa/6.png[/IMG]
    [IMG]cupit.pl/alfa/7.png[/IMG]
    [IMG]cupit.pl/alfa/8.png[/IMG]
    [IMG]cupit.pl/alfa/9.png[/IMG]
    Ostatnio edytowane przez csharp ; 30-10-2011 o 22:06

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Wypadają Ci zapłony na 1 i 3 cylindrze.

  3. #3
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    to robić coś z tym czy jak? auto normalnie chodzi...

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    A jaki masz przebieg? Coś pewnie koło 100 tyś?

  5. #5
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    A jaki masz przebieg? Coś pewnie koło 100 tyś?
    Zgadza się, dokładnie 106k

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    No i na tyle przewidziana była trwałość świec zapłonowych.
    Czas na wymianę. NGK BKR6EPKA 4 sztuki

  7. #7
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    aaa świece to zmieniłem przy 100k bo mi szarpał silnik.. więc to chyba nie to:/

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    A błędy kasowałeś?

  9. #9
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    Taaa resetowałem i powróciły.. :/

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Tutaj kolega napisał:

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...hing-work.html

    - czyli bank 1 to cylinder 1 i 4, natomiast bank 2 to cylinder 2 i 3

    To zmienia postać rzeczy także w interpretacji moich wyników

    Jeśli tak, to zatem:

    - FRA masz powyżej 10%. Do 5% normalna kompensacja w innych markach

    - FRA1 nieznacznie wieksze od FRA2, ale niemal równe i zapłon wypada na bank 2

    - bubu321 pisał, że dla TSa FRA w zakresie – 0,98-1,2 jest normą, to daje +-20%. W JTS niestety nie wiadomo. Gdyby jednak dla JTSa było podobnie jak dla TSa, jak pisze bubu321 – to nie FRA jest problemem w tym wypadku, ale DTV… ? Gdyby było jednak jak w samochodach innych marek – to obydwa do poprawy. Z tym, że efekt na jałowym wynika z DTV. Możliwe, że ma to związek z wartościami, że nie może ustawić prawidłowego składu mieszanki, lub stawiam tezę – z różnicami między tymi wartościami (masz znaczną różnicę), że banki nie pracują tak samo – stąd efekt nierównej pracy, czy szarpania.

    - DTV1 < DTV2 hmmm… ale w obu przypadkach poniżej - 5. Nie wiem nadal jak to interpretować, ale uważam, że jest jakiś związek. Na bank 2 – jest niższy i tam pojawia się błąd mieszanki oraz wypadanie zapłonów. Z tego co czytałam on kompensuje, aby wytworzyć tolerancję między wskazaniami napięciowymi MAF/lambda/aku. Nie wiem z jakiego wzoru korzysta, ale zmiana jednego musi jakoś pociągać zmianę pozostałych.

    - P1175 - stężenie mieszanki 2 (zwiększające) – czyli wzbogaca. Potwierdza to FRA powyżej 1,1 – pali nieznacznie na ubogo, poza 5 – 10% zakresem kompencacji FRA, ale do 20% mu daleko Tu manual jest potrzebny.

    - Katalizator – jeżeli pali poza progiem, a pali, choćby czasami - bo jest błąd mieszanki, to masz jak masz – p0420 – wydajność katalizatora na tym banku poza progiem. Wg mnie – znaczy stawiam tezę – efekt wtórny spowodowany złym składem mieszanki.

    - napięcie na aku – pokazuje 13,7 na jałowym, czyli prawie graniczne Już pisałam co myślę o granicznym napięciu na aku. Co prawda masz stare aku. Mógłbyś podstawić nowe aku – wtedy zobaczysz co i jak. Ale ja jestem na napięcia uczulona. U mnie wypadanie zapłonu zniknęło po wymianie regulatora napięcia i naprawie alternatora + resecie. Z tym, że był objaw spadków napięć – zerujące się podświetlenie klimatronika, mimo, że tam gdzie się ustawia było na max kresek (musiałam zmniejszać i dopiero zwiększać do max, wtedy wracało) + czasami mrugający licznik km (po gwałtownym hamowaniu lub ostrej jeździe – góra - dół). Błąd mieszanki zniknął wcześniej nieco – po ponownym ustawianiu rozrządu, że nie był na blokadach dla JTSa, wymienili także pokrywę zaworów, bo … nie założą mi takiej jaka była… Nie wiem czy pokrywa zaworów może mieć związek z zasysaniem lewego powietrza – niestety nie pozyskałam tych info. Może zapytaj Pablo – może Ci powie, to potem powiesz mi Moja nie szarpała, nierówno pracowała – na kierownicy było czuć, i było czuć, że zapłon wypada co jakiś czas.

    - Ja mam FRA 1,03, 1,03 i DTV – 2,29 i 2,9. Może pokaż Pablo wyniki testów mojej GT – może on coś wymyśli? Bo w sumie też jest różnica – mniejsza niż u Ciebie, ale jest – więc może to trzeba poprawić i u mnie?

    - Zrób w jeździe integrator lambda – zobaczysz jak koryguje skład mieszanki. Wg mnie jest problem z ustaleniem prawidłowego składu mieszanki – w zakresie kompensacji normalnej. Ale dlaczego – nie wiem. Ciekawa jestem.

    - temp. silnika – 74st z hakiem – przypadek, czy nie idzie wyżej. Sorki muszę zapytać, bo to istotne.

    - Patrząc po wynikach mojego samochodu – tak nie musi być. Ponadto seria błędów nie jest normą. Problem polega na tym, że nie wiem jakie były owe parametry wtedy, gdy u mnie były problemy ze składem mieszanki. Z drugiej strony Pablo zna się na zapłonach, silnikach, lambdach, przepływomierzach i innych. Wierzę w wiedzę w Pablo.

    - Gdybyś miał na obu bankach błąd mieszanki – p1175 i p1173 wymieniłabym tą rurę powietrzną dolotu, co ją zaklajstrowałeś. Jeśli jednak tyczy jednego banku… możesz spróbować przeczyścić wtryski. Z drugiej strony na obu bankach FRA jest powyżej 1,1 a tylko na jednym wywala błąd mieszanki. Może idzie globalnie nieznaczne air-week, a bank 1 „słabszy” lub coś dodatkowo i tak się to ujawnia. Dobra, csharp – wymieniłabym tą rurę i tak Jakieś 250 PLN kosztuje – wiem, bo poprzedni właściciel wymieniał. Facet od czyszczenia wtrysków radzi ją co 3 lata wymieniać profilaktycznie – to i na moją pora

    - Z drugiej strony idzie całą jedną stroną – nie wiem, czy może być taki efekt, że idzie lewe powietrze tylko na jedną stronę i nie daje checka? Tu mógłby się ktoś wypowiedzieć. Zapytaj może Pablo – ja zapytam mechanika jak wstawię na przegląd i podmiankę lambd miejscami.

    - Ewentualnie wtryski, jako czynnik nakładający się, ale to nic pewnego - badam sprawę – ale nadal nie wiem jak sprawdzić ich pracę z osobna. W Boschu mi powiedzieli, że się nie da… Mam podjechać pokombinują i tak Nie wiem sama – w rozmowie wynikało, że JTSa nie widzieli, więc… nie chce mi się tam jechać… bo będzie klapa pewnie. W każdym razie ja czyszczenia wtrysków nie żałuję, choć robiłam to jak już zapłon nie wypadał. Kolektor ssący – różnicy odczuwalnej nie było w sumie, więc to możesz odpuścić.

    PS) Miło, że masz lambda w open loop Nie jestem sama I to nie loop powoduje Twoje problemy, bo ja akurat takich nie mam. Dzięki, że wrzuciłeś wyniki testów!

    PS) Cuorventi – daj proszę analogiczne wyniki swojego JTSa – masz stan salonowy – może się przydać. Proszę.

    Na razie. Dam znać co ustalę w warsztacie i jak sprawa wygląda po drugim czyszczeniu wtrysków.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 31-10-2011 o 22:49

Podobne wątki

  1. [MiTo] Powracające błędy komputera
    Utworzone przez MarcinBB w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-04-2015, 10:24
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:52
  3. test drogowy i błędy z komputera
    Utworzone przez gandzia7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 08:00
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 08:21
  5. [147] Wskazania komputera (spalanie) przy pracy na LPG
    Utworzone przez drift-r w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory