Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: [155] sprzeglo - jak odpowietrzyć?

  1. #11
    czupus82
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli nie ubyło by płynu ( a jest to możliwe ) w układzie to znaczy że uszczelki pompy , ponieważ pompa ma dwa uszczelniacze i jeden , ten wewnętrzny może przepuszczać .

    Natomiast siłowni - wysprzęglik na skrzyni jeśli jest suchy to znaczy że jest dobry , on ma tylko jeden uszczelniacz i jeśli puszcza to na zewnątrz co było by widoczne

    Ja mam takie zdanie , ale mogę sie mylić , nikt nie jest nieomylny

  2. #12
    cobra82_82
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupus82
    Jeśli nie ubyło by płynu ( a jest to możliwe ) w układzie to znaczy że uszczelki pompy , ponieważ pompa ma dwa uszczelniacze i jeden , ten wewnętrzny może przepuszczać .

    Natomiast siłowni - wysprzęglik na skrzyni jeśli jest suchy to znaczy że jest dobry , on ma tylko jeden uszczelniacz i jeśli puszcza to na zewnątrz co było by widoczne

    Ja mam takie zdanie , ale mogę sie mylić , nikt nie jest nieomylny
    a gdzie znajduje sie pompa i jak sprawdzic te uszczelniacze i jak wymienic gdzie dostac te uszczelniacze do pompy

    jeszcze co do silownika
    przed bylo tak zaczely szwankowac biegi sprzeglo dzialalo ale cisnalem az opieralo sie o podloge
    wzialem sie za odpowietrzanie i potym
    juz pedal nie dziala tzn palcem dotkne i leci w podloge i trzeba podniesc palcem

  3. #13
    czupus82
    Gość

    Domyślnie

    pompa znajduje się pod kierownicą przy pedale sprzęgła , sprawdzasz tak jak wyżej napisałem , uszczelniacze dostaniesz w sklepie , jak trafisz do dobrego sklepu sprzedawca co się zna dobierze Ci z innego samochodu , najprawdopodobniej będzie pasowało od PF 125

    Dla pewności sprawdziłem w sklepie w inter cars dostaniesz taki zestaw naprawczy pompy sprzegła , za ...... 13 zł ,więc chyba warto zaryzykować , lecz najpierw sprawdź czy to napewnoo to

  4. #14
    qwerek
    Gość

    Domyślnie

    Zapowietrzyłeś pewnie siłownik, odpowietrznik siłownika nie jest w najwyższym punkcie. Ja bym założył na odpowietrznik rurkę 1-1,5m zalał płynem, umiejscowił tak żeby słup płynu naciskał na odpowietrznik(czytaj pionowo ) a drugi koniec rurki w kubeczek. No i trzeba wytworzyć w układzie cisnienie-może pomocny okaże sie pedał hamulca, przy wciśniętym pedale sprzęgła i otwartym lekko odpowietrzniku, może włączyc silnik. W ostateczności zostanie mechanik z odciagarką . Najważniejszy na przyszłość jest wężyk, pionowo zalany płynem tak mi sie zdaje
    Ostatnio edytowane przez grzelutek ; 24-07-2009 o 19:13

  5. #15
    sebastian1984me
    Gość

    Domyślnie

    Weź poluzuj odpowietrznik załóż wężyk ze strzykawką i weź zrób tak by zassała do tąd aż będzie ciągła płyn.Dokręć odpowietrznik i będzie działać sprzęgło,a jak nie pomoże spójrz czy siłownik chodzi.Jak tak to docisk poszedł.
    Ostatnio edytowane przez grzelutek ; 24-07-2009 o 19:08

Podobne wątki

  1. [159] Jak odpowietrzyć hamulce
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-07-2021, 07:05
  2. Jak odpowietrzyć to sprzęgło?
    Utworzone przez emzet156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-08-2016, 11:28
  3. Jak odpowietrzyć sprzęgło?
    Utworzone przez lokaczbmw w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 20:36
  4. [155] Jak odpowietrzyć hamulce
    Utworzone przez Lukasz A. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 19:02
  5. jak odpowietrzyć 1,9 jtd 115km??
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory