Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: 2.0 JTS błąd P0340 Camshaft position sensor

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Kolego - ja wiem, co piszę.
    To koło po odkręceniu (popuszczeniu) śruby mocującej ma ruch na klinie.
    Jeśli ją popuściłeś i przesunąłeś koło po osi wałka, to musiało nastąpić przestawienie rozrządu.
    Co do kabla nie dyskutuję, bo nie widziałem jak zamocowałeś.
    A nie sądzę, że zechcesz sprawdzać, co się dzieje, jak wirujące koła rozrządu obrywają kabel.

    No i jeszcze jedno pytanie - w jaki sposób dokręciłeś potem tę śrubę?

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Kolego - ja wiem, co piszę.
    To koło po odkręceniu (popuszczeniu) śruby mocującej ma ruch na klinie.
    Jeśli ją popuściłeś i przesunąłeś koło po osi wałka, to musiało nastąpić przestawienie rozrządu.
    Trochę to nie logiczne co piszesz.
    Moja Bella

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Trochę to nie logiczne co piszesz.
    Możesz jaśniej, bo nie za bardzo rozumiem co masz na myśli.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Jeśli się popuści koło i przesunie na klinie wzdłuż osi wałka nie zdejmując paska to nie można przestawić rozrządu .
    Można przestawić rozrząd jeśli przesunie - przekręci się koło po obwodzie wałka .
    Ale tego akurat nie można zrobić bo to uniemożliwia klin.
    Moja Bella

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bieniak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    rosso 156 98r 1,8TS:)
    Postów
    120

    Domyślnie

    dokładnie nie jeden rozrząd robiłem luz na klinie może być rzędu max 0,1mm a to nie ma wpływu na przestawienie rozrządu,nie jeden silnik robiłem i nie sądze aby w alfie było inaczej.a jeżeli ktoś się podejmuje takiego ściągania i zakładania starego paska to powodzenia.90% na szybsze zurzycie pęknięcie paska.moja metoda jest po to aby ułatwić życie do wymiany rozrządu(po co 2x ta sama robota)a popuszczenie śruby pozzwoli na odsunięcie koła .
    A jak dokręciłem :
    koło dosunąłem(malutkim młoteczkiem 150gram) na gwint nałożyłem klej do gwintów wurth extra mocny(odkręcanie po sklejeniu naprawdę utrudnione) zablokowałem trzonkiem młotka koło pasowe i drugą ręką dokręciłem 200nM)

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ale na pewno TS-a nie robiłeś.
    Bo gdybyś robił, to wiedziałbyś, że luz na kole wałka wydechowego NIE WYNOSI 0,1 mm, jak ci się naiwnie wydaje, tylko mniej więcej 1,5 ząbka paska rozrządu - mimo, że jest klin.
    Ten luz jest niezbędny do tego, aby poprawnie ustawiać rozrząd - na tzw pływających kołach.
    Zwróć też uwagę, że koło wałka ssącego jest przykręcone do wariatora 4 śrubami. Koło to ma 4 otwory śluzowe, umożliwiajace ruch tego koła też o ok. 1,5 ząbka.
    Dopiero po wyzerowaniu czujnikiem zegarowym tłoka 1. cylindra w GMP, zablokowaniu wałków blokadami i założeniu paska na poluzowanych (pływających) kołach - można dokręcić oba koła - i trzeba umieć i mieć czym to zrobić.
    Poluzowanie któregokolwiek z kół na założonym pasku, bez poprawnego ponownego ustawienia silnika, musi spowodować zmianę w ustawiu rozrządu.
    Niestety, jesteś typowym przykładem niedouczonego mechanika, któremu się wydaje, że jak robił rozrządy w innych markach to TS też zrobi.
    Nie jesteś pierwszy i ostatni, bo takich "speców" jest na pęczki.
    Sam rozmawiałem nieraz z doświadczonymi mechanikami, którzy byli bardzo pewni siebie, a jak im pokazałem to robili wielkie oczy i mieli bardzo głupie miny.
    No a potem się pisze, że TS-y to wadliwe silniki.
    A ja zawsze twierdzę, że TS-y to wspaniałe silniki, tylko zwykle nieumiejętnie obsługiwane przez mechaników, którzy nie mają o nich żadnego pojęcia.
    A nie muszę chyba pisać, co powoduje wadliwie zrobiony rozrząd.

    Myślę, że kolega Dariusz156, który też nie ma należytej wiedzy o TS, zrozumiał teraz logikę moich wcześniejszych wypowiedzi.


    No i jeszcze prosiłem, żebyś mi napisał, jak i czym dokręciłeś śrubę mocującą koło wałka wydechowego, bo kto wie, czy po tych eksperymentach, jakich dokonałeś, można teraz jeździć tym samochodem bez ryzyka uszkodzenia silnika.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 20-11-2011 o 00:16

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Łał!!!
    Hylę czoła i gratuluje wiedzy na temat TS.
    Moja Bella

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bieniak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    rosso 156 98r 1,8TS:)
    Postów
    120

    Domyślnie

    Powiem szczerze że o tym nie wiedziałem.no że wariator ma przesunięcie to wiem,a wałek rozrządu wydechowy nawet nie drgnął ani pół milimetra,dla mnie to jest skrajnie nie logiczne,bo wariator odpowiada za zmianę fazy rozrządu a drugi wałek powinien być stały,
    No ale w motoryzacji wszystko jest możliwe dlatego biorę to pod uwagę,
    no jeżeli jesteś tego pewny to ok,
    Poprostu wezmę i ustawie na nowo rozrząd z blokadami które też posiadam

    ---------- Post added at 10:22 ---------- Previous post was at 10:19 ----------

    tak samo patrzyłem że przy wymianach stosowane jest luzowanie tylko jednego koła z wariatorem dlatego yteż się dziwię że to koło też jest pływające

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Na razie jest to dla ciebie skrajnie nielogiczne bo jeszcze nie zrozumiałeś do końca istoty sprawy i myślisz tak samo, jak przeciętny mechanik.
    Luz na kole wydechowym jest niezwykle potrzebny z prostej przyczyny:
    - przecież w jakiś sposób trzeba napiąć wstępnie pasek rozrządu między kołem wydechowym i kołem wału korbowego.

    Wszyscy, ktorzy ustawiają rozrząd w TS popuszczając tylko koło wałka ssącego, popełniają poważny błąd, ponieważ przy zablokowanych wałkach mogą tylko napiąć wstępnie część paska między kołami.
    Natomiast w takim przypadku zawsze pozostanie trochę za luźny pasek między kołem wydechowym i kołem wału korbowego.
    No i oczywiście po uruchomieniu silnika luz ten zostanie skasowany, ale rozrząd będzie za późny.
    Dlatego nie radzę poprawiać konstruktorów i radzę stosować się do procedur przewidzianych dla TS-a.

    No i jeszcze przypominam o tej śrubie bo pytałem, jak ją dokręcałeś.

    A blokady to za mało - musisz jeszcze zastosować czujnik zegarowy, bo różne zastępcze metody typu patyki, czy śrubokręty wkładane przez otwór świecy nie zdają w TS egzaminu - tłok ma być wyzerowany z dokładnością do 0,01 mm.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 20-11-2011 o 11:35

  10. #30
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bieniak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    rosso 156 98r 1,8TS:)
    Postów
    120

    Domyślnie

    mam zegar to tutaj to nie problem .to jutro się zabieram za rozrząd więc bedzie wszystko ustawione jak należy.Dopiro poznaje alfe.Moje doświadczenia mechaniczne opieram głównie n japoni i francji tam takie rozwiązania nie są stosowane.jEŻELI MÓGŁ BYŚ SIĘ podzielić manualem serwisówką to był bym bardzo wdzięcznypozdrawiam i zabieram się za rozrząd jutro

Podobne wątki

  1. Błąd P0340
    Utworzone przez Arkel w dziale 147
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-07-2016, 07:15
  2. Błąd p0340
    Utworzone przez MaciejRZ w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 08:16
  3. Błąd P0340
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 13:23
  4. 156 1.8 144km Camshaft Position Sensor pomocy
    Utworzone przez borsukmax w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 18:39
  5. Błąd Throttle Position Sensor - brak mocy w 156 1,9 JTD
    Utworzone przez marcoczh w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 17:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory