Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Zmiana oryginalnego radia na inne

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie Zmiana oryginalnego radia na inne

    Witajcie

    Powoli przymierzam sie do zmiany oryginalnego najzwyklejszego radia do stacji 2DIN.
    Nadal zasrtanawiam sie nad jakims pioneerem serii AVIC lub AVH albo nawigacja fabryczna.
    Mam jednak pytanie czy sa jakies wieksze przerobki potrzebne do takiej operacji czy wystarczy wyjac jedno i wlozyc drugie. Nie chodzi mi o wrtyczki tylko o miejsce montazu?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Trzeba zakupić ramkę 2DIN do AR159 wraz z kieszenią. Ramka taka idealnie pasuje do otworu na konsoli środkowej. Montaż nie jest skomplikowany.


    Zmieniałem u siebie niedawno całe audio więc jestem w miarę na bieżąco.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał FredzioPL Zobacz post
    Witajcie

    Powoli przymierzam sie do zmiany oryginalnego najzwyklejszego radia do stacji 2DIN.
    Nadal zasrtanawiam sie nad jakims pioneerem serii AVIC lub AVH albo nawigacja fabryczna.
    Mam jednak pytanie czy sa jakies wieksze przerobki potrzebne do takiej operacji czy wystarczy wyjac jedno i wlozyc drugie. Nie chodzi mi o wrtyczki tylko o miejsce montazu?

    Pozdrawiam

    Jeżeli chcesz włożyć oryginalny Connect w miejsce fabrycznego radyjka, to musisz też zmienić całą konsolę. Connect jest o kilka milimetrów większy, z tego co pamiętam, to na wysokość. Konsolę dostaniesz w całkiem przyzwoitej cenie w ASO.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Ja zmieniałem zwykłe fabryczne radyjko/CD na Clariona 2 DIN.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Raczej na 100% nie zmienie na fabryczna nawi od AR ale na pionka tyle ze nie wiem ktorego
    Ciagle sie zastanawiam i poluje na allegro czekam tez na wiesci od znajomego z niemiec.
    DamianS jaki jest koszt takiej ramki i czy kupowales na allegro?
    Ostatnio edytowane przez FredzioPL ; 12-12-2011 o 17:04

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Ramkę załatwił mi sprzedawca odktórego kupowałem Clariona. Z tego co pamiętam koszt ok 80 PLN. Sąteż dostępne same maskownice bez kieszeni ale odbiornik którykupiłem nie miał w komplecie kieszeni!


    Widziałem tez takie na Allegro.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Ramki (te maskownice) na allegro są po ok. 50 zł. Ja też mam inne radyjko (Kenwood DDX 6029), z takim już auto kupiłem. Noszę się jednak z zamiarem wymiany ramki na nową, bo ta którą mam jest trochę niedopasowana kolorystycznie do czarnych elementów konsoli a ponadto o jakieś 2-3 milimetry za szeroka i wygina się w lekki łuk. Nie bardzo mi się to podoba. Czekam jednak z wymianą bo kupiłem całą nową konsolę centralną do pomalowania (dotychczasowa jest trochę poobdzierana) i chce to wymienić za jednym razem wszystko. Racją jest to, co pisze szerszeń - konsole pod zwykłe stockowe radio są ciut inne niż te do wersji z nawiagcją. To jest kwestia kilku milimetrów ale różnica jest. Można to nawet zobaczyć jak się porównuje zdjęcia wnętrz 159/Brery na necie. Te wszystkie zamienne ramki pod radia 2DIN są dopasowane do tej wersji konsoli ze stockowym radiem.
    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 12-12-2011 o 19:11

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    Może się mylę ale raczej nie da się zamontować fabrycznej navi jak jej od nowości nie było bo tam jest wtedy cała inna instalacja brak anteny gps w samochodzie
    samo radio jej chyba nie posiada więc nie obeszło by się beż jakiegoś speca elektryka żeby to wszystko zestroił razem...a co do radia 2din to montowałem niedawno u znajomego w suzuki takiego pioneera http://allegro.pl/pioneer-avic-f900b...992341147.html i nie miałem z nim żadnych problemów dużo opcji regulacji średni GPS świetna jakość dźwięku (w końcu to pioneer) .....jedna subiektywna uwaga radio jak wyświetla podstawowe informacje na wyświetlaczu jest po prostu trochę nudne żadnych kolorów czy wizualizacji a szkoda choć nie wszyscy to lubią ......tak czy inaczej radio jak najbardziej ok..
    ps.ma do tego podłączoną kamerę cofania i naprawdę sprawdza się świetnie......

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar pieron
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Brera SkyView '07 2,4 JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    Co do ramek i koszyka na 2din'pwą jednostkę to sam kupiłem komplet i to polecany zresztą na forum. Nie pamiętam dokładnie za ile, ale coś koło stówki mnie to kosztowało...
    Powiem tak -sama ramka to koszt 30zł a koszyk który dostaniesz to wersja powiedzmy pół-uniwersala. Co za tym idzie trzeba się nagłowić jak ją zamontować do konsoli w alfie; potem jeszcze jak to zrobić żeby radia nie było łatwo ukraść.
    Na koniec dodam jeszcze tylko że w porównaniu z oryginalną ramką ta nowa jest tylko beznadziejnym chińskim badziewiem. Ot co tyle - Ja więc [bo spokoju mi to nie dawało] wywaliłem badziewie i zaadaptowałem oryginalną, co zajęło mi około półtorej godziny.
    Teraz mam luks a złodziej musi wyrwać całą konsolę żeby cokolwiek ze sobą zabrać


    Ja zamontowałem avic f930bt. Dźwięk, wszystko super tylko nowych map brak. Cena zresztą z tego co znalazłem na necie byłaby kolosalna [około 400zł a wiec bardziej opłaci się kupić nowego gps'a z automapa] a sposobu na złamanie avica ciągle brak. Wiem że część starszych modeli typu f910bt dostaniesz za połowę niższą cene i zainstalujesz co chcesz.
    Ja dziś chyba bym rozglądną się bardziej za jakimś kenwood'em ale nie wiem jak tam wygląda sprawa navigacji.
    Ostatnio edytowane przez pieron ; 12-12-2011 o 20:15

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Ja mam w Kenwoodzie dodatek pod nazwą KNA-G520

    http://www.ceneo.pl/310401

    Jest to odrębny moduł nawigacji z własnym żyroskopem. U mnie zamontowany w schowku. Jest połączenie USB i slot na karty. Tyle, że z tego co mi wiadomo najnowsze Kenwoody mają już zaimplementowany moduł GPS w samej jednostce (radiu). Mój moduł pracuje na oprogramowaniu Garmina, co jest bardzo fajną sprawą. Nie ma żadnego problemu z mapami i z bieżącą ich aktualizacją.

Podobne wątki

  1. [159] Zmiana oryginalnego radia na radio 2 DIN
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-04-2020, 19:39
  2. Zmiana radia oryginalnego na inne
    Utworzone przez Majkel2.4jtdm w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 10:11
  3. kod oryginalnego radia
    Utworzone przez groszekk w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 23:11
  4. inne radio zamiast oryginalnego
    Utworzone przez miki1464 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 12:39
  5. Zmiana oryginalnego radia na JVC (Proszę o pomoc)
    Utworzone przez mihen w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory