Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Regulacja temperatury z nawiewu

  1. #1
    marcinc
    Gość

    Domyślnie Regulacja temperatury z nawiewu

    Ostatnio szwankuje mi regulacja temperatury z nawiewu. Chciałbym sprawdzić czy silniczek odpowiadający za to działa. Odkręciłem schowek nad nogami pasażera, widzę dmuchawę... i chyba ślepy jestem bo nie mogę trafić na ten silniczek. Macie jakieś wskazówki, gdzie on się znajduję?

    Ps. Auto to AR 156 1,9JTD 99'

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Ten silniczek to steruje klapką/przesłoną powietrza i jest bezposrednio przy nagrzewnicy
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    marcinc
    Gość

    Domyślnie

    A to dalej mi niewiele mówi ;-)

  4. #4
    marcinc
    Gość

    Domyślnie

    OK, znalazłem ten silniczek. Gdyby ktoś w przyszłości szukał to jest mocno schowany pod deską z lewej strony (patrząc od pasażera).

    I teraz kolejny problem... Obserwowałem pracę tego silniczka bez demontażu od nagrzewnicy. Chodzi w całym zakresie swoich obrotów. Jednak dziwnie reaguje na sterowanie z pokrętła przy panelu ogrzewania:
    • ustawiamy pokrętło na najbardziej zimne: silniczek ładnie jedzie do końcowego położenia
    • przestawiam pokrętło o 1-2 kolejne stopnie: silniczek dalej ładnie obraca się o kolejne kroki
    • przestawiam pokrętło dalej o 1-2 stopnie: silniczek nie przesuwa się o kolejne kroki, tylko jedzie do końca na maksymalne położenie
    W czym może być problem? W silniczku, w panelu ogrzewania?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    A czym objawia ci się to "szwankowanie"?
    Moja Bella

  6. #6
    marcinc
    Gość

    Domyślnie

    Objawia się problemem z ustawieniem optymalnej temperatury. Albo mam za zimno, albo za ciepło w samochodzie. Reszta ustawień (kierunek nawiewów i ich siła) działa bez problemu.

    Z opisywanych na forum tematów wnioskuje, że może za to odpowiadać właśnie silniczek przy nagrzewnicy. Jak on działa opisałem wyżej.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar RALFTYCHY
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    TYCHY
    Auto
    AlfaRomeo156 1,9JTDm.2003 16v
    Postów
    88

    Domyślnie

    No właśnie mam ostatnio podobnie tzn,jak dam pokretlo na 19 stopni i 2 kreski to bucha cieplem jak by dal na 27 stopni dziwne to myslałem że może to być przez termostat wymieniłem i dalej podobnie wszystko działa jeśli chodzi o nawiew dól góra środek, na klimie wszystko gra tak jak ustawiam to tyle jest, tylko jak sprężarki włączam to występuje to po prostu za ciepłe powietrze leci czasem jest to irytujące bo albo wyłączam całkowicie nawiew albo daje na trochę i mam gorąco,filtr kabinowy też jest wymieniony...

    ---------- Post added at 14:48 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

    I jeszcze jedno zauważyłem jak silniik sie nagrzeje do ok 90 to wtedy tak jak by zanika ten problem powietrze już się wydaje chłodniejsze przy tej samej temperaturze ustawionej na pokrętle ?

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Czujniki temperatury wnętrza.
    Ktoś kiedyś pisał na forum że są tam małe silniczki , które wymuszają obieg powietrza przez nie aby mogły poprawnie kontrolować temperaturę wewnątrz pojazdu. Może tam jest problem?
    Moja Bella

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar RALFTYCHY
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    TYCHY
    Auto
    AlfaRomeo156 1,9JTDm.2003 16v
    Postów
    88

    Domyślnie

    a łatwo wymienić ten czujnik temperatury ile on może kosztować??

  10. #10
    Arturp
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym się chciał dowiedzieć może ktoś z Was zna parametry termistora zastosowanego w tym czujniku, po co przepłacać za czujnik orginalny czyli termistor, mozna kupić odpowiedni samemu i wymienic, tak zrobiłem z czujnikiem temp. zew. zamiast płacić 50-70 zł za czujnik, kupiłem termistor 10 kohm wymieniłem i działa jak należy.

Podobne wątki

  1. Regulacja temperatury nawiewu
    Utworzone przez Raiden w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2022, 21:08
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-08-2021, 19:19
  3. Padła regulacja nawiewu
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-10-2016, 22:29
  4. Regulacja temperatury
    Utworzone przez norbert007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 21:01
  5. Regulacja temperatury nawiewu
    Utworzone przez zenek2562 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 10:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory