Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Temat: Co lejecie (paliwo) na zimę do swoich jtd na zimę ?

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    A ja tankowałem na orlenie ale po postach widzę że warto to zmienić... podpowie mi ktoś czy droższe diesle na shellu i BP są warte dopłacania ? bo ja też jak ostatnio jak zalałem vervę to chyba placebo tylko czuję...

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Powiem Ci tak ja już wielu próbowałem. NAjdłużej i najwięcej przejeździłem na BP Utimate. ( na którym np zajechałem wtryski w DCI i pompę a gościu co to rozbierał powiedział że na strasznie zasiarczonym paliwie jeździłem) po tym przesiadłem się na shela, po drodze był ORLEN verva itd itp i sumie wróciłem na shel Vpower diesel. Fakt drogi po ostatnio płaciłem 5.99. Ale juz widze różnice w zużyciu miedzy bp a shel. na BP pełny bak ( tankowane 62l) i przejechane 700km - strasznie mało teraz na shelu widzę że na bank zrobię z 200 więcej. DO tego na BP jakos dziwnie zawsze więcej tego paliwa mi wchodziło do zbiornika. Także ogólnie shell jest OK tylko że drogi. A tak jeszcze pamiętam z tamtego roku jak były mrozy po - 23 stopnie to moja alfa 2000r i przebiegu 260 tys km jako nieliczna odjeżdzała rano po nocce z prakingu. Nowsze wysiadały i nie odpalały z róznych powodów ale jednym z nich było paliwo. Kolejnego dnia gościu mnie zaczepił i pyta co tankuje to mu powiedziałem że aktualnie mam pełen bak shell V poerw a on że " aha ... no ja na TESCO zatankowałem " to raz - dwa mój tata ma Toyote Avensis 2.0 vvti i też zatankował na TESCO wczoraj było - 8 i dzwoni do mnie że auta odpalic nie umie kazałem mu pompe sprawdzić itd... co sie okazalo paliwo mu zamarzło przy -8 !! Więc ogólnie ja preferuje zatankowac drożej na shellu

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    Ja zawsze tankowałem na Shellu bo zbieram te śmieszne punkciki i nigdy mi sie nie zdażyło, żeby paliwo zamarzło.
    Ostatnio pokusiłęm sie zatankować pełen zbiornik ropy na Lukoil i też jest ok a tańsza była od On z Shella o 20 gr/na litrze.
    Od czasu do czasu również dolewam szuwaks STP.
    Do żony Passata 1.9 tdi na pompowtryskach raz na jakiś czas do pełnego zbiornika dolewam 100 ml zielonego oleju do kosiarek Husqvarny i pompowtryski mam w świetnym stanie już 4 rok z kolei.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Ja tankuję tylko i wyłącznie na Lotosie. Kiedyś paliwo ulepszone, ale teraz zwykłe - nie ma sensu dopłacać. Paliwo bardzo dobre, stacja mi odpowiada, a i przy okazji nagród za punkty już wyniosłem kupę.

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    Ja przeważnie Verve ON, bo mam flote i punkty, póki co problemów nie miałem z odpalaniem w zeszłej zimie, czasem również BP Ultimate, ale już rzadko.
    Jestem Szymon, mam 28 lat i jestem Alfaholikiem.

    Moje Belle:
    obecna - 159FL SW 1.9 JTDm 16v '09: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...wsza_159_.html
    była - 156FL SW 1.9 JTDm 16v '04: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...lbiciela_.html
    była - 156 Sedan 2.5 V6 24V '00: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._v6_busso.html
    była - 156FL Sedan 1.9 JTDm 16v '03: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...an_matiuk.html

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Jesień, zima, wiosna .... lukoil i śmiga jak trzeba. Na zimę dodatek skydd black arrow i wszystko śmiga jak trzeba

    A... dodam że pod chmurką stoi
    Ostatnio edytowane przez karmal ; 21-12-2011 o 09:58
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał predator Zobacz post
    Hmmmm to może jakieś dodatki dla diesli warto zastosować ?
    chyba będzie to najlepsze rozwiązanie. Te wszystkie vervy i ultimaty to takie tam badziewie niby wydłużające życie silnika... lałem półtorej roku w auto Ultimate 98 n a BP i samochód musiałem skasować po wypadku... bądź tu mądry i pisz wiersze...
    Ja osobiście leję zwykłego dieselka na Generonie od jakiegoś czasu i nie narzekam.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Manieq
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    SS
    Auto
    166 2.4 Collezione
    Postów
    61

    Domyślnie

    ...ja zawsze prawie leję "te lepszejsze" a co, nie zaoszczędze i tak ,a zawsze jakoś tak na sercu lepiej , do tego zeszłej zimy STP/diesel a w tym roku "czeka" skyyd jako dodatek ,ale to jak będą mrozy bo narazie to zima lajtowa max i dodatki wydają się zbędne ,tym bardziej ,że często są wręcz odradzane ... a i "zupkę pomidorową" raz zalałem z ciekawości. ...i prawde mówiąc kusi. <... i to nie ze względów finansowych>

  9. #19
    predator
    Gość

    Domyślnie

    Ja natomiast nie mogłem dzisiaj po nocce odpalić ale jakoś poszło , syf z bliskiej zacznę lać chyba shela.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9JTDm 150KM
    Postów
    59

    Domyślnie

    A ja nie czuję różnicy pomiędzy zwykłym paliwem a droższym, nawet na tych samych trasach w tych samych warunkach wychodzi mi to samo.
    A tankuję z reguły na Orlenie z prostego powodu: mają centralną bazę danych a ja jako że jeżdżę po całej Polsce to za każdym razem tankuję gdzieś indziej i nie muszę za każdym razem podawać danych do faktury jak to jest np na BP. Nie wiem w sumie jak to wygląda na Statoil i Shellu ale jakoś za mało jest tych stacji na moich drogach.

Podobne wątki

  1. [159] A wy jakie paliwo laliście w zimę?
    Utworzone przez awj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-03-2017, 11:12
  2. Zestaw na zimę
    Utworzone przez ferenss w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 23:42
  3. Felgi na zimę 2.0 TS
    Utworzone przez Piotr18r w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 21:37
  4. Kołpaki na zimę
    Utworzone przez premek w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 20:33
  5. Zabezpieczenie na zimę
    Utworzone przez gardlo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2007, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory