Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Przepływomierz, termostat - zamienniki - szybka porada, szybki temat

  1. #1
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie Przepływomierz, termostat - zamienniki - szybka porada, szybki temat

    Witam, wczoraj zakupiłem swoją kolejną alfe 166 2.4 jtd 136 99r, i mam pare pytań bo poprzednio przesiadłem się z 3.0 V6 i nie wiem czy został mi tak nawyk wysokiej mocy ale raczej dobrze mi się wydaję, że alfa do 2 tysięcy obr nie ciągnie prawie w ogole, potem się trochę wkręci i od 3 tyś obr w górę już tak samo przestaje ciągnąć. kiedyś przerabiałem taki sam praktycznie temat ale w 140KM i wyszło na przepływomierz... jak to, że święta zrobiły spustoszenie w kieszeni szykał bym zamienników bądź porady co to może być. Filtry, rozrząd i wszystkie płyny wymienione miesiąc temu, silnik i turbo według serwisu w bdb kondycji. Druga sprawa którą zauważyłem od razu to temperatura wody - podnosi się tylko na trasie do max 70 stopni, potem lekko spada i znowu wraca na 70 stopni, lecz gdy zakopałem się w śniegu u mnie pod domem ( letnie opony) i próbowałem wyjechać przez dłuższy czas woda wyszła normalnie na 90 stopni i tu raczej stawiam na termostat i tu to samo pytanie, co polecacie, co kupić ?

  2. #2
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Pierwszy z brzegu, to proste urządzenie. Ja miałem dokładnie tak samo, wymieniłem przed poprzednią zimą i do tej pory jest ok.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    www.autosklep24.pl tam mają oryginalne BEHR. Nie kupuj podróbek ternostatu bo padaja po 2 latach.

  4. #4
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    A za ile można dostać jakiś zamiennik przepływomierza ? oczywiście muszę sie najpierw wpiąć w kompa żeby wiedzieć czy to na pewno to ale objawy wskazują właśnie na nią. Nie czuć tego ciągu ani przyśpieszenia, nie kopci ani nic no ale trzeba dojsc z tym do ładu i wymienić wszystko bo nie chce w tej alfie pół środków.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zakup Julki - szybka porada:-)
    Utworzone przez marti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-06-2014, 12:31
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 13:58
  3. blokady rozrządu - szybka porada
    Utworzone przez go_west w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 15:46
  4. szybki temat szybki
    Utworzone przez owcofil w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 09:20
  5. Potrzebna szybka porada - jtd
    Utworzone przez rycerz82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 20:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory