Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Dylemat związany z kupnem pierwszego auta

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał arno Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Od pewnego czasu szukam auta dla siebie. To będzie pierwsze moje auto. Wcześniej myślałem o Fordzie Focusie lub Mazda 323F. Przypomniałem sobie jednak o Alfa Romeo, popatrzyłem trochę na necie i muszę stwierdzić, że samochody te od momentu gdy je ujrzałem zafascynowały mnie. Na samochód mogę przeznaczyć od 8000 tyś do maksymalnie 10 000. początkowo myślałem o alfie 156 lecz bardzo odstraszyły mnie komentarze, opinie czytane w internecie. Chodzi oczywiście o awaryjność tych modeli. Jak to jest z tym? czy rzeczywiście 156ki są aż tak bardzo awaryjne. Może wybrać jakiś inny model? 166? 147 wg mnie jest super tyle, że droższa ale jeśli ma być mniej awaryjna to jestem w stanie dołożyć. Samochodem mam zamiar dojeżdżać do pracy około 60 km dziennie no i chciałbym żeby był sprawny tak jak przeciętny samochód, żeby nie sprawiał mi problemów co chwile - bardzo mi na tym zależy bo nie znam się zbytnio na mechanice samochodowej - podstawy jedynie. Nie chciałbym również non stop pakować ciężkie pieniądze w auto bo mnie na to nie stać. Co polecacie? jaki model? czy mam sobie odpuścić alfę romeo? Proszę o opinie i zgóry dziękuję ;]
    Optymalnie - pod kątem zakupu, eksploatacji i ewentualnej problematyki - 156 1.9 JTD. O 147 i 166 zapomnij, o Twin Sparkach, jeśli nie jesteś na 500% pewny stanu silnika - zapomnij.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Ja na pierwsze auto kupiłem 156 2.0 - udało się. Później kolejno 1.8 i 2.0 ... teraz 147FL 1.9 + GTV 2.0. Do tej pory na żadną nie narzekałem. Kupując wiedziałem, co mam do zrobienia i szczęśliwie nic więcej nie wychodziło

    Fakt, że miałem problemy z falującymi obrotami w Twin Sparkach, aleeeee kupowałem egzemplarze z dolnego przedziału cenowego (priorytet - zdrowa buda i silnik; resztę można było dopieścić ).

    Co do zawieszenia / prowadzenia -> 147 (którą swoją drogą mam obecnie) CHOWA SIĘ przy 156 (niby to samo zawieszenie, ale 156 to była bajka w porównaniu do tego - 147 w zestawieniu ze 156 jest jak dla mnie trochę nijaka).

    Silnik JTD to b.dobry wybór - fakt, że cena ropy jest obecnie wyższa, aleeeeee auto pali za to sporo mniej (choć wiadomo, ze diesel może czasem rodzić większe koszty wynikające z codziennej eksploatacji). Coś za coś. Ale JTD'eki to chwalone i polecane jednostki.

    TAKŻE PRZY TWOICH MOŻLIWOŚCIACH $$$ NAJLEPSZĄ OPCJĄ WYDAJE SIĘ Alfa 156 1.9 JTD (ew. 2.4 - fajna moc i dźwięk silnika - jak na diesla oczywiście). Jeśli miałbyś kogoś, kto choć trochę zna się na Twin Sparkach, toooooo warto uderzyć i w tym kierunku (choćby z LPG)

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar mario1942
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Stuttgart
    Auto
    GTV PH3 3.2 V6
    Postów
    144

    Domyślnie

    Ja mówie tak samo - najlepiej za tą cenę 156 1,9 JTD, to pewne auto. Chociaż osobiście na 1 auto i jeśli ma ono być też do miasta polecam hatchbacka - wiem ile problemów możże stworzyć manewrowanie autem w ciasnym i zakorkowanym Poznaniu. O benzynie w Alfie radze zapomnieć nawet jak jesteś auta pewien. Twin Sparki z definicji szybko sie zużywają, potrzebują fachowców (których niemal brak w Polsce, w Poznaniu poza ASO jest tylko jeden). Tak szczerze, to jeśli nie pasjonujesz sie motoryzacją - polecam Opla Astre w hatchbacku i benzynie. Zapomnisz co to naprawy

  4. #14
    kaktuch
    Gość

    Domyślnie

    Witam, też kupuję swój pierwszy samochód więc przyłączam się do tematu. Myślicie że Alfa 147 to dobry wybór?

    Np taka? http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-jtd...C22130273.html

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaktuch Zobacz post
    Witam, też kupuję swój pierwszy samochód więc przyłączam się do tematu. Myślicie że Alfa 147 to dobry wybór?

    Np taka? http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-jtd...C22130273.html
    Wróżenie z fusów, ale po stanie nakładek na pedały wnioskuję, że dwójeczka z przodu przebiegu spadła.
    U mnie przy 290 tys. wyglądają lepiej.
    Ta tapicerka bidna, a usuwanie z niej plam to horror.

    Masz na Śląsku i w Zagłębiu sporo ziomali - dogadaj się z kimś i podjedź zobaczyć.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

Podobne wątki

  1. Przeglad przed kupnem auta
    Utworzone przez Nowy_24 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 18:28
  2. Siemanko, wita was właściciel Alfy :D swojego pierwszego auta.
    Utworzone przez Amadi.w w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 14:00
  3. [145] Problem z kupnem auta Alfa romeo 145
    Utworzone przez sallen w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 18:10
  4. Zakup pierwszego auta
    Utworzone przez Pfourul w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory