Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Temat: Światła dzienne LED -gdzie pod maską znalezć +12V po zapłnie???

  1. #71
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Ja się nie stresuje, daleki jestem od tego. Choć nie ukrywam, że na drodze nie chciałbym na kogoś takiego natrafić.
    Masz racje, to co montujesz w swoim aucie to wyłącznie Twoja sprawa. Choć do czasu jak komuś stanie się krzywda.

    Nie sugeruj się wpisami tych którzy twierdzą że można... Gdyby tak było w rzeczywistości, to producenci tacy jak Valeo czy Phillips przechwyciliby ten kawałek rynku. A tak, wciąż mamy do czynienia z polskimi samoróbkami światłych elektryków, albo chińskimi produktami. Testowane na klientach...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jankes1979 Zobacz post
    Przepis ECE-R87 (wyciąg)
    Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.
    Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm˛
    Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.
    Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.
    Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych.
    Gdyby to nie był wyciąg, to zawierałby także inne informacje:

    - Światła powinny posiadać:
    - naniesiony w sposób trwały znak homologacji E razem z numerem identyfikacyjnym kraju wystawiającego certyfikat (np. E4 Holandia, E11 Wielka Brytania, E1 Niemcy, E20 Polska),
    - oznaczenie typu reflektora RL wraz z numerem wersji regulaminu na podstawie którego otrzymany został certyfikat (aktualnie RL00),
    - numer certyfikatu oraz nazwę producenta.
    - Oznaczenia nie mogą być zmywalne lub łatwo usuwalne i powinny być widoczne po zamontowaniu świateł.

  2. #72
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    ok,masz rację,skrupulatnie patrząc na omawiany przepis moje reflektory w AR 156 2004r nie posiadają oznaczenia RL(DRL) i w zasadzie tylko tego punktu nie spełniają.Z tym zgadzam się całkowicie,ale nie mogę zrozumieć czego obawiasz sie z mojej strony podczas ewentualnego spotkania na drodze i dlaczego komuś ma wydarzyć się krzywda?
    Czy auto jadące z prędkością ok 100km/h poza obszarem zabudowanym prowadzone przez normalnego człowieka jest zagrożeniem?
    Wiesz co?,nie znam Cię osobiście,ale lubię ponieważ cenię sobie ludzi którzy bronią swojego zdania.Zapewniam Cię jednak iż stwarzam na drodze dokładnie takie samo zagrożenie jak kierowcy wszystkich nowych aut z fabrycznym takim rozwiązaniem świateł DRL,moje Alfa Romeo jest jedynie nieco starsze i na reflektorach nie posiada znaczka RL i tylko(w/g Ciebie aż) tego znaczka.
    Zresztą nikogo nie zmuszam do montowania czegoś podobnego w swoim aucie,można zapiąć jakieś ledy albo nie robić nic.
    pozdrawiam

  3. #73
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Już tłumaczę dlaczego nie chciałbym spotkać takie auto z naprzeciwka.
    Dopóki ten Twój moduł działa, jest wszystko ok... Tyle że sam pewnie sporo jeździsz po drogach i widziałeś nie mniej niż ja.
    Prawie codziennie można spotkać na drodze kogoś kto montował akcesoryjne światła dzienne. Widać też tych co chcieli zaoszczędzić. I tak, nie ma dnia bym nie widział na drodze delikwenta któremu świeci tylko jedna strona jego wspaniałych Ledów DRL, innym jedna strona świeci mocniej niż druga, albo oba Ledy DRL świecą z intensywnością zapalniczki... Hitem było dla mnie zobaczyć typa któremu jego cudowne Ledy migały jak stroboskop. Tyle tylko że to wciąż są wyłącznie LEDy, jak się zepsują to przynajmniej nikogo nie oślepią. Twój moduł zaś, gdyby jednak okazał się nie taki dopracowany, w najlepszym razie nie puści światła w ogóle, a w najgorszym? Puści z pełną mocą i oślepisz innego kierowcę - którym mogę być ja.

  4. #74
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Już tłumaczę dlaczego nie chciałbym spotkać takie auto z naprzeciwka.
    Dopóki ten Twój moduł działa, jest wszystko ok... Tyle że sam pewnie sporo jeździsz po drogach i widziałeś nie mniej niż ja.
    Prawie codziennie można spotkać na drodze kogoś kto montował akcesoryjne światła dzienne. Widać też tych co chcieli zaoszczędzić. I tak, nie ma dnia bym nie widział na drodze delikwenta któremu świeci tylko jedna strona jego wspaniałych Ledów DRL, innym jedna strona świeci mocniej niż druga, albo oba Ledy DRL świecą z intensywnością zapalniczki... Hitem było dla mnie zobaczyć typa któremu jego cudowne Ledy migały jak stroboskop. Tyle tylko że to wciąż są wyłącznie LEDy, jak się zepsują to przynajmniej nikogo nie oślepią. Twój moduł zaś, gdyby jednak okazał się nie taki dopracowany, w najlepszym razie nie puści światła w ogóle, a w najgorszym? Puści z pełną mocą i oślepisz innego kierowcę - którym mogę być ja.
    dobra,niech będzie po Twojemu,mam nadzieję,że na drodze się na mnie nie wbijesz,a jeśli już to krzywda Ci się nie stanie.Z mojej strony dodam tylko tyle,że ten zdemonizowany przez Ciebie moduł jest tak podłączony,albo tak zrobiony,że w przypadku jakiegokolwiem przepięcia spali bezpiecznik przez który jest podłączony i wtedy nikogo nie oślepi,a jeśli coś stanie się z jasnością świecenia to dowiem się o tym ponieważ ktoś budując go pomyslał i wraz z aktywacją świateł zewnętrznych aktywuje standardową kontrolkę od świateł drogowych,którą mam przed nosem i która to również świeci procentowo tak jak światła zewnętrze czyli za zewnątrz jaśniej= kontrolka jaśniej,na zewnatrz mniej intensywnie to i w środku mniej intensywmnie,brak kontrolki=brak świateł ,ale dalsze rozpisywanie jest bez sensu moim zdaniem,ponieważ Ty wiesz swoje.
    tak więc ja swoje napisałem/powiedziałem,każdy może mieć swoje zdanie i niech tak zostanie.
    Uważam jednak ów moduł za 100% bezpieczny tak dla mnie jak i dla innych użytkowników dróg.
    pozdrawiam

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    No tak w dzień tak łatwo oślepić drogowymi ... ohhhh

    Lepiej montować ledy tak aby w nocy też świeciły.

    Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 4
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #76
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Lubuskie :)
    Auto
    AR 166 2,5 V6 AR 156 2,4 JTDm 20V
    Postów
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes1979 Zobacz post
    kolego,białe kable możesz wywalić bo są zbędne.Lampki łączysz równolegle,czerwony dajesz do plusa po kluczyku a czarny do plusa od świateł mijania i masz co chcesz.Czemu tak chcesz to Twoja sprawa,ale zestaw będzie świecił zgodnie z Twoim oczekiwaniem.Gdybyś jednak chciał jeździć przepisowo to czarny dajesz na plus od postojowych.Wbudowany automat to pic na wodę fotomontaż,rozbierz jedną lampkę i zobacz co jest w środku.Na czerwonym kablu dajesz lampce plus,a na czarnym masę,dopóki nie włączysz świateł np.mijania jeśli pod nie dasz czarny to masz tam minus,jak włączysz to na kablu pojawia się napięcie,lampki dostają 2xplus i gasną.Ot cała ich automatyka.
    A tak na marginesie to jak ktoś chce mieć DRL-y i przy okazji nie chce ubierać ładnego auta w dodatkowy balast to ja polecam moduł dzięki któremu żarówki od świateł drogowych świecą jako DRL.Świecą tak na 30%(jest regulacja od 15 do 40%),zapalają się płynnie nie po zapłonie ale po rozruchu,do tego kontrolka od drogowych świeci w kabinie i wiemy,że świecą.Dzisiaj takie coś zamontowałem u siebie i jestem 100% zadowolony.Nie robię tym nikomu reklamy,jak ktoś będzie zainteresowany to sprzedawcę niech sam wybierze.
    pozdrawiam
    Jankes pochwal się kolego gdzie i jak się powpinałeś z tym modułem, bo jak podnoszę maskę mojej 156 to czuję się jak biała mysz w labiryncie

  7. #77
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Fizycznie ulokowany jak na foto,moim zdanie nic mu się w tym miejscu nie stanie:w tym który jest na zdjęciu były/są;
    1. dwa kable niebieskie(podłączyłem po jednym do każdej z kostek przy reflektorach,precyzyjnie do przewodów od świateł drogowych)
    2. dwa czerwone(podłączyłem przez bezpiecznik bezpośrednio do aku)
    3. jeden zielony(podłączony do kostki bliższego reflektora(u mnie lewego) do przewodu od światła postojowego)
    4. jeden brązowy(podłączony do masy aku bo takowa była najbliżej)
    5. jeden żółty(podłączony do prądu "po kluczyku",przyznam bez bicia,że pojechałem z nim do kabiny,ale chłopaki piszą tutaj,że pod maską takowy prąd też znajdziesz)
    6. zostaje jeszcze fioletowy,ale ten kabel używasz tylko do programowania modułu(zgodnie z załączoną instrukcją)
    7. identyfikacja kabli w kostce od reflektora to z multimetrem kilka chwilek.Kable są cztery i kolejno wypadają masa,postój,mijania,drogowe.
    8. Na koniec,zanim ktoś mi zarzuci brak profesjonalizmu dodam,iż jestem świadomy tego,że zawodowy elektromechanik powpinał by się w okolicy bezpieczników w kabinie,jednak ja generalnie zajmuje się mechaniką,z elektryki dłubię tylko podstawy i dlatego zrobiłem tak jak pozwalała mi na to wiedza.


    Załącznik 112953

  8. #78
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Lubuskie :)
    Auto
    AR 166 2,5 V6 AR 156 2,4 JTDm 20V
    Postów
    150

    Domyślnie

    Dzięki bardzo Widzę światełko w labiryncie

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dżuno
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    ŻYWIEC
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD 16V 140km 2004 r.
    Postów
    44

    Domyślnie

    Siemka.
    Chcę zamontoać LEDY w miejsce halogenów orientuje się ktoś jakiej średnicy maja być? Bo sa dwa rodzaje 70-90mm.
    Ostatnio edytowane przez Dżuno ; 07-01-2014 o 03:46

  10. #80
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    70 z ramką mogą być.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

Podobne wątki

  1. [MiTo] światła dzienne
    Utworzone przez busso w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 17:23
  2. Światła dzienne
    Utworzone przez qwerek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 19:36
  3. Światła dzienne LED
    Utworzone przez Marcino20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 11:58
  4. światła dzienne
    Utworzone przez Lucas83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory