Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Temat: Korozja - jak to w końcu jest z tą 159?

  1. #71
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    czy aby na pewno? W granicach Włoch są jak dobrze pamiętam Alpy i tam raczej tempereatury są znacznie niższe niż u nas. Ba nawet w Toskanii da się spokojnie na nartach pojeździć.
    Ostatnio edytowane przez Butch ; 31-10-2019 o 14:32

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    U nas spadnie 2mm śniegu i już jest wysypywane 5 ton soli na metr kwadratowy drogi

  3. #73
    Użytkownik Świeżak Avatar alflg
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon 1.9 JTDm 150 km 2006r CHIP 180 km 401 nm
    Postów
    170

    Domyślnie

    Czy ma ktoś może zdjęcia, w którym miejscu trzeba wyczyścić progi, i w które miejsca można dać najlepiej wosk do profili zamkniętych ?

  4. #74
    Użytkownik Świeżak Avatar krystian750
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał alflg Zobacz post
    Czy ma ktoś może zdjęcia, w którym miejscu trzeba wyczyścić progi, i w które miejsca można dać najlepiej wosk do profili zamkniętych ?
    Na dole od spodu masz zaślepki. zdejmij tylnie koło i zobacz co się dzieje pod tylnim nadkolem plastikowym. u mnie była tam dziura i w progu piasek.

  5. #75
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Właśnie kupiłem 159 z 2010, progi mam czyste bez żadnej korozji (jest do nich bardzo dobry dostęp, są spore gumowe zaślepki na całej długości, łatwo więc ocenić ich stan przed zakupem), nie ma w nich żadnego błota, więc pewnie w późniejszych latach lepiej je zabezpieczyli przed dostawaniem się do nich wody od kół.
    Za to trochę korozji wychodzi w nadkolach od strony podłużnic, w miejscach gdzie nie są osłonięte plastikowymi nadkolami. Trzeba będzie to szybko zabezpieczyć. I na rancie tylnej klapy jakieś minimalne purchle zaczynają wychodzić, wersja kombi.

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ja mam z 2011r robiłem nie dawno konserwację to fachowiec przed pracą stwierdził że nie ma praktycznie nic rudej jedynie lekko było w okolicach zbiornika paliwa. Zresztą sam przed zakupem dokładnie obejrzałem podłogę, progi, bo wiem że 9 ma z tym problemy dlatego też szybko tym się zająłem.

  7. #77
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Ja mam z 2011r robiłem nie dawno konserwację to fachowiec przed pracą stwierdził że nie ma praktycznie nic rudej jedynie lekko było w okolicach zbiornika paliwa. Zresztą sam przed zakupem dokładnie obejrzałem podłogę, progi, bo wiem że 9 ma z tym problemy dlatego też szybko tym się zająłem.
    Kolego, możesz zdradzić jakiego rzędu są to koszty i co taki zabieg konserwacji objął u Ciebie?

  8. #78
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Wiadomo zależy od miejsca gdzie to będzie robione. Osobiście wybrałem miejsce gdzie zajmują się auto detailingiem i właśnie konserwacją, bo jednak oni mają trochę inne podejście do aut. Cena zależy od stanu podłogi i u mnie kosztowało 1000zł. zrobienie samej podłogi, bo progi zabezpieczyłem sam.

  9. #79
    Użytkownik Świeżak Avatar krystian750
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba4333 Zobacz post
    Właśnie kupiłem 159 z 2010, progi mam czyste bez żadnej korozji (jest do nich bardzo dobry dostęp, są spore gumowe zaślepki na całej długości, łatwo więc ocenić ich stan przed zakupem), nie ma w nich żadnego błota, więc pewnie w późniejszych latach lepiej je zabezpieczyli przed dostawaniem się do nich wody od kół.
    Za to trochę korozji wychodzi w nadkolach od strony podłużnic, w miejscach gdzie nie są osłonięte plastikowymi nadkolami. Trzeba będzie to szybko zabezpieczyć. I na rancie tylnej klapy jakieś minimalne purchle zaczynają wychodzić, wersja kombi.
    To wyciąg ostatnią zaślepkę tylnią w niej jest najczęściej piasek, jak nie ma to wszystko w porządku.

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    To ja wam pokaże jak to jest z tą korozja. Jak będę w domu to wkleje zdjęcie.
    Pewny "schowek" na rdzę w 159.
    Edytuje i wklejam skrytkę. Myslę, że każdy kto ma Alfę kilka lat w kraju (a od nowości to już pewne) ma tam pięknie zakonserwowaną rudą panią. Jest to przednie nadkole poniżej kierunkowskazu.Cudownie zaprojektowany zgrzew dwóch blach z 1mm odstępem. Ja po stronie kierowcy już mam na zewnątrz kilka malutkich pryszczyków, czyli robi się sito. A od strony pasażera jeszcze nie. Dlatego wyciąłem jeden płat blachy i usunąłem cały ten syf pomiędzy.
    Trochę się zawiodłem na tej niby lepszej jakości nad 156. Podłoga owszem wygląda zdrowo,ranty drzwi też, ale te wszystkie zgrzewy łączenia blach, progi zewnętrzne to już przekracza możliwości włoskich inżynierów. O sankach tył i przód to już nie wspominam, bo to żenada jest.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rudaa.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	74.4 KB
ID:	264993  
    Ostatnio edytowane przez Alfi ; 02-01-2020 o 18:54

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Jak to w końcu jest z tą wymianą oleju?
    Utworzone przez kgv166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 20:16
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 09:45
  3. Jak to w końcu jest z tym spalaniem w Busso 3.2?
    Utworzone przez tomas1907 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 09:21
  4. Jak to w końcu jest z tymi przegubami (2.5 V6)
    Utworzone przez Paranoiks w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 17:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory