Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Chce zakupic olej silnikowy jaki najlepszy ?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Pierwsze były podpaski Always i szampon 2w1 Vidal SasSoon Dosyć dobrze pamiętam

  2. #12
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianS Zobacz post
    Pierwsze były podpaski Always i szampon 2w1 Vidal SasSoon Dosyć dobrze pamiętam
    Już myślałem, że moje kłopoty z pamięcią są większe niż sądziłem
    http://manager.money.pl/strategie/sp...,0,341127.html

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    Ja z początkiem roku zalałem swoją 159tkę Castrolem Edge i pierwsze na co zwróciłem uwagę to że silnik głośniej zaczął pracować nie wiem czym był zalany wcześniej ale było o niebo ciszej, jak przyjdzie następna wymiana to napewno zaleje czym innym.....

  4. #14
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maikel Zobacz post
    Ja z początkiem roku zalałem swoją 159tkę Castrolem Edge i pierwsze na co zwróciłem uwagę to że silnik głośniej zaczął pracować nie wiem czym był zalany wcześniej ale było o niebo ciszej, jak przyjdzie następna wymiana to napewno zaleje czym innym.....
    W tej kwestii się nie wypowiem, bo, jak pisałem, nie mam doświadczenia z innymi olejami, a więc nie mam skali porównawczej, niemniej jednak każdy mechanik Ci powie, że najgorsze dla silnika, to zmiany olejów Nie namawiam Cię na pozostanie przy Castrolu, ale zanim zmienisz, rozejrzyj się dobrze, żeby kolejna zmiana nie była na gorsze i nie spowodowała konieczności kolejnej

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianS Zobacz post
    Pierwsze były podpaski Always i szampon 2w1 Vidal SasSoon Dosyć dobrze pamiętam
    a mnie zapadła w pamięci reklama pasty Colgate i hasło: Aniu- czas na colgate! ( początek lat 90.)

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Mariano_lodz
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    497

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Mógłbyś rozwinąć temat, bo ja od kiedy pamiętam (pomijając czasy, kiedy jedynym olejem był Selectol Specjal) jeżdżę na Castrolu, najpierw to był, o ile dobrze pamiętam GT czy GTX, później Magnatec, a obecnie Edge i nigdy nie miałem do niego najmniejszych zastrzeżeń. Raz jeden dałem się namówić na Valvoline Max Live i po kilku kilometrach pożałowałem tej decyzji i po wymianie kliku zimeringów i uszczelek potulnie wróciłem do Castrola
    Castrol Magnatec - tego oleju nie polecali, na Castrolu EDGE jezdziłem Mazdą 6, nie jestem jakimś specjalistą, specjalnie nie widziałęm różnicy, czy tak jak to określają fachowcy, że ten jest lepszy tamten gorszy.
    Przed zakupem zbiera się opinie, czyta, rozmawia, jak pewnie wiecie opinie są różne :/

    Nie jestem zwolennikiem danej marki, aczkolwiek po zakupie Alfy jeździła na Elf-ie (Auto z niemiec), mechanik u którego były wymieniane płyny eksploatacyjne zalecił pozostanie przy tym samym i tak zrobiłem. Przy kolejnej wymianie inny warsztat (mający dużo większe pojęcie o marce) odradzał ELFa , polecali Mobila, (żeby nie było olej kupuje sam) i zdecydowałem się na zmiane.
    Jedyna różnica jaką zaobserwowałem to na wyświetlaczu pomiędzy zegarami ubyła jedna kreska i tak zostało, natomiast na elfie cały czas był max, bagnet potwierdza te wskazania.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar adek28zadek
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa 1.9 JTS 2008r, Toyota Aygo Sol
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano_lodz Zobacz post
    Castrol Magnatec - tego oleju nie polecali, na Castrolu EDGE jezdziłem Mazdą 6, nie jestem jakimś specjalistą, specjalnie nie widziałęm różnicy, czy tak jak to określają fachowcy, że ten jest lepszy tamten gorszy.
    Przed zakupem zbiera się opinie, czyta, rozmawia, jak pewnie wiecie opinie są różne :/

    Nie jestem zwolennikiem danej marki, aczkolwiek po zakupie Alfy jeździła na Elf-ie (Auto z niemiec), mechanik u którego były wymieniane płyny eksploatacyjne zalecił pozostanie przy tym samym i tak zrobiłem. Przy kolejnej wymianie inny warsztat (mający dużo większe pojęcie o marce) odradzał ELFa , polecali Mobila, (żeby nie było olej kupuje sam) i zdecydowałem się na zmiane.
    Jedyna różnica jaką zaobserwowałem to na wyświetlaczu pomiędzy zegarami ubyła jedna kreska i tak zostało, natomiast na elfie cały czas był max, bagnet potwierdza te wskazania.
    Witam Cie Mariano, miałem podobną sytuację. Wymieniłem w alfie olej na mobil 5W/40 i pomiędzy zegarami ubyła jedna kreska tak zostało do momentu podpięcia do kompa i ustawienia kolejnego limitu wymiany oleju. Potem wrociło wszystko do normy.
    Pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maikel Zobacz post
    Ja z początkiem roku zalałem swoją 159tkę Castrolem Edge
    Ja również jesienią wlałem po raz pierwszy inny olej niż zalecany przez aso i był nim castrol edge 5W30,którego byłem fanem w 156 10W40.
    Niestety w 9-tce nie sprawdził się,wymieniłem w zeszłym tygodniu po przejechaniu 7 tyś.km,silnik głośniejszy i turbina również "inaczej słyszalna",to są moje odczucia.
    Poszedłem w Motula 5W30,na razie wszystko ok.,słyszałem również dobre opinie o Millers-ie,jest nawet polecany do silników naszej marki.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bllondas
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nierada
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2007R 1.9 JTDM 16V 174KM Bez dpf i egr po programie
    Postów
    370

    Domyślnie

    a wiec jak narazie motul prowadzi , selenia jest dobra ale bardzo droga , a motul dobry i cena przystepna ...

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Łukasz.L.
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    159 JTDm 1.9 16V
    Postów
    269

    Domyślnie

    Ale po co komplikować sobie życie i kombinować, producent podaje jaki normy olej do danego silnika musi spełniać.
    Pozdrawiam serdecznie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 20:07
  2. [164] Jaki olej silnikowy do Alfy 164 3.0 V6 ?
    Utworzone przez bas2321 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 12:46
  3. [GTV] Jaki olej silnikowy najlepszy dla Gtv 2.0 TS
    Utworzone przez Nextassy w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 12:20
  4. jaki olej silnikowy do zagazowanego TSa?
    Utworzone przez gcredhot18 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory