Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: 147 za i przeciw - pomoc w zakupie

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar damiankck
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 16v 120KM
    Postów
    137

    Domyślnie

    jak dbasz tak masz ! kupuj alfe i ciesz się jazda !

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    Jak potrzebujesz porad to nie kupuj,alfę albo się chce,albo nie i kupuje wieśwagena.

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Frontera Sport + AR 147 1.6 120km
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiler_911 Zobacz post
    Zawzięte podejście, że coś się nie nadaje bo ch*j i już - to jest zło tyczy się to również mówienia, że gaz jest be
    Nie do końca jest to twierdzenie z serii "bo tak"... Poparte jest to wieloma różnymi badaniami ale na temat właściwości paliwa LPG chyba już wszystko było powiedziane.

  4. #14
    p0lak
    Gość

    Domyślnie

    Na tą chwilę korzystam z lpg i jestem zadowolony więc myślałem dalej iść tym tropem. Wiem że gaz ma na pewno wpływ na silnik. A tak z czystym sumieniem ile wam palą benzyniaki i diesle?

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie

    Z czystym sumieniem jak jadę to ostatnio 7l/100km (przewaga lekka miasta) 1.9 JTD 140KM Ale jak jadę z brudnym sumieniem jadę to zapewne więcej bo wtedy człowiek zdenerwowany i lubi ostrzej pojeździć

    Od siebie mogę Ci powiedzieć, że też myślałem nad LPG w Alfie żeby było oszczędniej. A skończyłem z dieslem i nie żałuję ani trochę. Przeważyła o tym znacząca opinia o niezawodności silników JTD, a że nie chciałem innego auta jak tylko 147 to kupiłem diesla

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Wszystko zależy od konkretnych warunków w jakich kto jeździ, od długości tras itd. Generalnie spalanie TSa nawet najsłabszego wyniesie ok. 1.5-krotność spalania diesla w tych samych warunkach.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    twin spark 1.6 ma problemy ktore nie powinny wystepowac - duze zuzycie oleju i problemy z rozrzadem - kiedys tez rozwazalem ale sobie darowalem

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    Patrz na ogółny stan samochodu. Żeby nie był pokrzywiony i porozbijany. Dobrze jak zawieszenie jest ok bo jest trochę kosztowne.
    Zobacz za przednim kolem na progach czy rdzewieje. Piach spod kół powoduje odpadanie lakieru a później korozję.
    Co do LPG to się nie znam. Sprawdź homologację butli. Jak się kończy za tydzień to trzeba będzie zrobić a to podobno trochę kosztuje.
    Silnik nie powinien mieć przedmuchów i żygać olejem po odkręceniu korka czy wyjęciu bagnetu.
    Jak chodiz jak diesel tzn, że wariator do zmiany
    Najlepiej idź oglądać samochód z kimś kto się zna lub jedź na przegląd do warsztatu.
    Dużo też można dowiedzieć się od właściciela. jeśli gubi się w zeznaniach na jakiś temat tzn, że cos kręci - ja spotkałem takich kilku.
    i np. jak pytałem się o jakieś stłuczki to od razu zabierał mnie na tył samochdu i pokazywał jak to z tyłu wszsytsko jest proste, że lakier oryginaalny. A o przodzie nie mówił nic. Jak się zapytałem o przód i zacząłem dokładnie oglądać i naciskać to wkońcu przyznał, że było dość poważne uderzenie w jakieś zwierze...

    ---------- Post added at 11:58 ---------- Previous post was at 11:56 ----------

    poczytaj trochę forum i zobacz na co skarża się uzytkownicy 147 z czym mają problemy i zwróć na to uwagę przy zakupie.
    Generalnie alfa 147 to bardzo fajny samochód i jak się o niego dba to bezawaryjnie posłuży wiele lat

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Frontera Sport + AR 147 1.6 120km
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał p0lak Zobacz post
    Na tą chwilę korzystam z lpg i jestem zadowolony więc myślałem dalej iść tym tropem. Wiem że gaz ma na pewno wpływ na silnik. A tak z czystym sumieniem ile wam palą benzyniaki i diesle?
    W mieście około 10-11 litrów ts 120km, trasa to około 7-8l/100km.
    Tyle o paliwie, oleju to w zależności od aktualnego humoru

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    z czystym sumieniem wczoraj miałem najechane 830km a zostało mi na wskaźniku 1 kreska i 2mm-na BP wlałem na max 54 litry, więc raczej dobry wynik. zrobiłem zdjęcie żeby pokazać kolesiowi,bo on uważa że jego zapalniczka więcej przejedzie niż mój traktor

Podobne wątki

  1. Pomoc w zakupie AR 159 1.9 150 KM
    Utworzone przez szczecin20 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 21:27
  2. Pomoc w zakupie
    Utworzone przez araagon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 07:06
  3. 147 za i przeciw - pomoc w zakupie
    Utworzone przez p0lak w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 08:51
  4. Pomoc w zakupie GT
    Utworzone przez reiben w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 14:03
  5. Pomoc w zakupie ;)
    Utworzone przez Adidadi w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 12:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory