Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Czy to sprzeglo?? Co jeszcze przy okazji wymienic??

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 16v ts 1998r.
    Postów
    426

    Domyślnie Czy to sprzeglo?? Co jeszcze przy okazji wymienic??

    Witam. Mam pytanko czy jezeli sprzeglo sie slizga to sa jakies objawy np piszczenie?? Jak jade powolutku to czasem cos troche piszczy z okolic skrzyni...I gdzy na postoju zaczne go gazowac to wskazowka od obrotomierza idzie plynnie do gory a podczas jazdy auto jest zamulone i wskazowka sie tnie powoli a nie idzie plynnie...Mysle ze jesli to by bylo cos innego to by wskazowka caly czas swirowala a nie podczas jazdy tylko...Moze to byc sprzeglo??Ma 160tys. przejechane i nie bylo chyba wymieniane...Mozna je jakos sprawdzic dokladnie czy jest do wymiany na 100%? Pzdr.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Aby sprawdzić czy sprzęgło się ślizga wystarczy prosty test: jedź na 2 biegu stałą prędkością np. 50 km/h. Następnie wciśnij gaz do oporu. Jak dostaje poślizgu to poczujesz.... Jeśli obroty gwałtownie wzrosną a prędkości nie bardzo przybędzie to sprzęgło do wymiany. Można też spróbować ruszać na zaciągniętym ręcznym na 3 lub 4 biegu. Jeżeli sprzęgło jest sprawne to na 100% zgaśnie. Przy ew. wymianie warto profilaktycznie założyć nowy uszczelniacz wału korbowego i zainteresować się zespołem wysprzęglania.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Nie wiem co u ciebie piszczy, ale u mnie zaczęło piszczeć łożysko oporowe. Gdy ściągnięto skrzynię, okazało się koło dwumasowe tez do wymiany i kompletne sprżęgło. Wiec zrobiono komplet. Reguły nie ma, dodam, że przebieg miałem 228 tys km i kompletne sprzęgło + dwumasówka były oryginalne jeszcze z fabryki....

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    W Ts-ach dwumasa nie występuje A wspomniane łożysko piszczy i hałasuje przy wciśniętym pedale sprzęgła

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Ja właśnie przymierzam się do wymiany uszczelniacza wału. I teraz mam pytanie. W mroźne dni zaraz po odpaleniu auta przez chwile jak wciskałem sprzęgło było delikatnie słychać szum łożyska oporowego. Teraz gdy jest cieplej jeszcze się nie zdażyło aby było je słychać. Czy jak będzie ściągnięta skrzynia to wymienić już te łożysko czy może jeszcze je zostawić skoro teraz go nie słychać i nic się nie dzieje?

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aster156 Zobacz post
    W Ts-ach dwumasa nie występuje A wspomniane łożysko piszczy i hałasuje przy wciśniętym pedale sprzęgła
    tego akurat nie doczytałem, ze to Ts ...

  7. #7
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Cytat Napisał stopczyk26 Zobacz post
    Ja właśnie przymierzam się do wymiany uszczelniacza wału. I teraz mam pytanie. W mroźne dni zaraz po odpaleniu auta przez chwile jak wciskałem sprzęgło było delikatnie słychać szum łożyska oporowego. Teraz gdy jest cieplej jeszcze się nie zdażyło aby było je słychać. Czy jak będzie ściągnięta skrzynia to wymienić już te łożysko czy może jeszcze je zostawić skoro teraz go nie słychać i nic się nie dzieje?
    A jak zdiagnozowałeś, że uszczelniacz wału jest do wymiany?

    Co do łożyska/wysprzęglika - jego koszt wynosi (tak z głowy) ok 150-200zł. Zatem jeśli masz wolne środki i chcesz autkiem jeszcze trochę pojeździć, to wymień i miej święty spokój

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał puotek Zobacz post
    A jak zdiagnozowałeś, że uszczelniacz wału jest do wymiany?
    Cieknie olej na łączeniu skrzyni z silnikiem.

    A co do tego wysprzęglika to na razie chyba się wstrzymam skoro nie słychać go teraz. Myślę że nic się nie stanie jak będę tak jeździł. Skrzynie będę sam ściągał więc jeśli będzie potrzeba wymiany go to koszt robocizny odejdzie
    Ostatnio edytowane przez stopczyk26 ; 30-03-2012 o 22:56

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 16v ts 1998r.
    Postów
    426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aster156 Zobacz post
    Aby sprawdzić czy sprzęgło się ślizga wystarczy prosty test: jedź na 2 biegu stałą prędkością np. 50 km/h. Następnie wciśnij gaz do oporu. Jak dostaje poślizgu to poczujesz.... Jeśli obroty gwałtownie wzrosną a prędkości nie bardzo przybędzie to sprzęgło do wymiany. Można też spróbować ruszać na zaciągniętym ręcznym na 3 lub 4 biegu. Jeżeli sprzęgło jest sprawne to na 100% zgaśnie. Przy ew. wymianie warto profilaktycznie założyć nowy uszczelniacz wału korbowego i zainteresować się zespołem wysprzęglania.
    Niby jak depne to auto zaczyna przyspieszac (nadal nie tak jak powinno),ale wskazowki sie nadal tna...Dziwnie chodzi wydech tak jakby byl kat zapchany...moze to od tego??

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar buszmeno
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Piła/Wysoka
    Auto
    156 1.9 jtd sw 00r.
    Postów
    183

    Domyślnie

    witam ja akurat dzisiaj wymieniłem sprzęgło i usczelniacz i mam pytanko dostałem w spatku dwumas wyglądał w dobrym stanie chodz troche w garażu poleżał więc go założyłem bo stwierdziłem że ma mniejsze luzy od mojego ale co sie okazało po odpaleniu słysze dziwny piskliwy klekot czy to wina dwumasa że troche poleżało i sie uspokoi czy znowu czeka mnie dzien w kanale dodam tylko ze na minimalnie podwyższonych obrotach wszystko cichnie a co do obrotów miałem podobne objawy tez dziwnie skazówka od obrotów przeskakiwała teraz idzie idealnie tyle że ja mam klekota pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez buszmeno ; 31-03-2012 o 21:47

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 17:54
  2. Zaślepiam, czyszcze. Co jeszcze przy okazji?
    Utworzone przez kamil_bielany w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 16:40
  3. [GTV] Wyjmowanie silnika z 2.0 v6 TB + co by tutaj jeszcze zrobic z tej okazji:D
    Utworzone przez Gifas w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 16:25
  4. wymiana przegubu wew/zew co jeszcze przy okazji ??
    Utworzone przez pampik w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 09:26
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory