Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Zatarcie silnika? Jak sprawdzic.

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Dzieki wlasnie takie opinie byly mi potrzebne. Patrzac na koszty swap silnika to raczej jedyna opcja. Moj mial juz 220k najechane wiec bede czegos szukal z mniejszym przebiegiem. Ocenie mozliwosci finansowe bo jesli sie da to poszukam 166 po FL lub niestety czego innego. Troche mi szkoda ze tak ja zalatwilem ale co poradzic. Mechanik za zdjecie miski i ocene (czyli to co juz wiemy) czy silnik jest zajechany krzyczy 300pln wiec nawet tego mi szkoda :/
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Może warto przeboleć te 3 stówki i poznać prawde... Ja bym w najgorszym razie silnik kupił używany i przełożył. Kupisz innne auto i bedziesz musial znajac zycie wsadzićtroche grosza żeby auto doprowadzić do używalności. A tak to wiesz co masz bo w obecną 166 też troche zainwestowales forsy... Musisz na spokojnie pomyslec. Trudno stalo się wymienisz silnik i odrobisz te pieniadze...

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    BMW ;)
    Postów
    7

    Domyślnie

    Ale czegoś nie rozumiem. Skąd masz pewność, że zatarłeś silnik?
    Uszczelnij miskę, zalej olejem i odpal, jeśli nie spróbujesz to potem możesz żałować wydania 3-4 tys zł na silnik, kurde, no...!
    Ja absolutnie najpierw bym zaczął od sprawdzenia, oceny szkód.
    Potem bym podjął decyzję - robić czy kupować.
    Robota silnika też pewnie wyjdzie z 3 tysiące - ale masz wręcz nowy silnik kolego. A jak kupisz drugi, używany - to skąd wiesz w jakim masz go stanie? Przecież w aucie teraz masz też UŻYWANY silnik, czyż nie?
    Możesz kupić taką samą minę jak teraz masz.

    Kolego - najpierw oceń szkody, potem myśl. Na razie to być może mechanik straszy Cię Świętym Mikołajem.

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar feuerland
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0TS 99/00
    Postów
    189

    Domyślnie

    Ja również uwazam że najpierw powinieneś odżałoweć te 3 stówki i ocenic straty. co prawda mało jest prawdopodobne aby silnik ocalał ale jednak warto ocenić straty bo jesli te nie będą zbyt duże to można się pokusić o remont tego silnika, zawsze to lepsza opcja od kupowania kota w worku jakim jest silnik uzywany. Współczuję bo portfel pewnie się uszczupli chociaż na własne zyczenie niestety

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Ja bym robił ten stary silnik.. Kapitalny remont po zatarciu wyjdzie Cię pewnie podobnie co wstawienie "nowego", ale przynajmniej wiesz co masz... Kupienie "nowego" to tylko pozorna oszczędność.

    Pozdrawiam i powodzonka!


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  6. #16
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Kiedyś już czytałem, że wiecej ludzi na forum przejechało tez iles tam km po rozwaleniu miski olejowej własnie w jtd. Co ciekawe obyło sie bez stukających panewek

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Rozczaruje was - choć to był mój pierwszy raz to wydaje mi się że to co słyszałem tuż przed tym jak umarła to były panewki Jak to wspominam to było jakieś szaleństwo z mojej strony, wiem że lekko spanikowałem ale chyba nawet turbina "zagwizdała" kilka razy... Ja już raz rozwaliłem miskę 2 lata temu pod Wilnem! i Alfa dojechała do Wawy, dopiero po plamach na podjeździe zauważyłem że coś się jednak stało więc limit szczęścia został wtedy wyczerpany. Nie sprawdzę tego u mechanika a tą kasę dołożę do innej bo już się zaczynam rozglądać. Trudno. Szczęście w nieszczęściu takie, że miałem właśnie w nią inwestować, mam części na wymianę prawie całego tylnego zawieszenia, dolne wachacze przód, przepływka... więc niedługo te rzeczy będą do kupienia taniej niż gdziekolwiek ale bez OT.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Jak masz gdzie trzymać zwłoki to sprzedaj całą na części wyjdziesz lepiej niż jakbyś miał oddać ją za grosze szrociażowi.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi że nie mam. Już się sąsiad przyj*bał że mu wjazd do bramy utrudniam :/
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    jak jest w świetle Twojej bramy i Twojego płotu to może Ci naskoczyć

Podobne wątki

  1. [146] 1.6 TwinSpark - Zatarcie Silnika ?
    Utworzone przez 4fingers w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 10:15
  2. Zatarcie panewek w silnikach Twin Spark
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 21:19
  3. [156] Zatarcie silnika - koszty
    Utworzone przez BMan w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 10:15
  4. Jak sprawdzic poduszkę/poduszki silnika ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-12-2010, 13:55
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 22:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory