Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Pomarańczowa kontrolka silnika i " have engine checked " -

  1. #11
    pete098
    Gość

    Domyślnie

    No dzieki a wie ktos czy dam rade to sam zrobic tzn jaki kabelek i jaki program byl by do tego potrzebny? Czy może są jakieś specjalne uradzenia? Jest to do ogarnięcia w miarę czy raczej sie w to nie bawić?? Jestem na wyspach i tu raczej ciężko o profesjonalistów w tej dziedzinie bynajmniej na wiosce gdzie mieszkam

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Są odpowiednie tematy, program FiatEcuScan lub MultiEcuScan do tego kabel od viaken'a.

  3. #13
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pete098 Zobacz post
    Witam! odświeżę trochę temat jeżeli już takowy byl gdzieś indziej to przepraszam i proszę o link. mianowicie u mnie zapaliła sie kontrolka silnika i komunikat have engine cheked przy dosyć dynamicznej jeździe. ładowanie aku. nie pomogło co to moze byc?? jakies pomysly?
    Zajrzyj do Map Sensor na kolektorze.Potrfi wywalic check przy ostrym deptaniu w pedal,jak jest zasyfiony.

  4. #14
    pete098
    Gość

    Domyślnie

    no wlasnie mi wywalilo przy ostrzejszej jezdzie... a cos blizej o tym map sensor? sorki ze tak mecze ale strasznie mi to doskwiera a chcialbym to zrobc jak najszybciej!! Pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 2.4 jtd m automat
    Postów
    4

    Domyślnie

    Zgadzam się, podłączenie pod komp to podstawa. U mnie zapalona kontrolka okazała się przyczyną zapchanego DPF-a.

  6. #16
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pete098 Zobacz post
    no wlasnie mi wywalilo przy ostrzejszej jezdzie... a cos blizej o tym map sensor? sorki ze tak mecze ale strasznie mi to doskwiera a chcialbym to zrobc jak najszybciej!! Pozdrawiam
    Na rysunku z eper,pod nr 4.Wcisniety w kolektor i przykrecony na 10.Wyjac,wymyc,skasowac blad.

    - - - Updated - - -

    tak wyglada na foto.

  7. #17
    pete098
    Gość

    Domyślnie

    Chciałem tylko jeszcze naprostować... a mianowicie kontrolka popaliła sie kilka dni i dziś mi zgasła ;/ dziwne... zrobiłem dzis okolo 80 km po autostradzie polowe bardzo delikatnie i powoli druga juz na gazie.. podjeżdżam pod dom czekam az turbo zejdzie z obrotów gaszę zapalam za chwile znowu i kontrolki niema... nic odczuwalnego sie nie stało po prostu sie wyłączyła! Czekam na kabelek i wtedy zobaczę czy cos ja boli! Dzięki i pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar soulfly
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8 16v
    Postów
    33

    Domyślnie Komunikat "check engine"

    Witam,

    bardzo proszę o informacje czy ktos moze wiedziec co sie stało z moja Alfa.
    Aktualnie jestem w Czarnogorze, Alfa ladnie przejechala jakies 1600 km do tej pory. Dzis podczas wycieczki do Dubrovnika "naszczescie" po 4 km wyswietlila sie kontrolka check engine. Zatrzymalem samochod na poboczu, zasiłem, zapalilem jeszcze raz i pojawil sie komunikat "have engine checked" i kontrolka dalej swieci. Po 2-3 razach zapalenia i zgaszenia bład dalej sie pojawia.

    Jestem troche przerazony bo jestem 1300 km od domu, nie mam zadnego kabla aby sprawdzic blad itd.
    Auto podczas jazdy z ta kontrolka zachowywalo sie normalnie - temp ok, przyspieszenie ok, spalanie ok ( na komputerze).

    BARDZO proszę o pomoc.

    P.S. Czytałem kilka tematow ale wszystkie prawie byly z silnikami JTD. Ja natomiast mam 1.8 MPI + LPG.

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Ciężko będzie wywróżyć, to się stało podczas normalnej jazdy? Czy może podczas mocnego wyprzedzania?
    Kontrolka sama nie zgaśnie, trzeba będzie skasować pod kompem.
    Ja bym jeździł dalej, tylko obserwuj temp silnika itd.
    Może to być błąd od gazu również, w sensie coś nie tak z instalacją, jakiś błąd czy czujnik.

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Kolego co ty za pomocy oczekujesz? na odleglość nikt ci błędu nie zdiagnozuje. Zamiast panikowac odlacz kleme od akumulatora, poczekaj chwile i podlacz z powrotem, moze zniknie. Jesli nie to pozostaje ci sie wybrac do lokalnego serwisu i sprawdzic błąd lub wracac i modlic sie ze to nic poważnego.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 1.9 16V Brak mocy, problem z turbobarem, "have engine checked"
    Utworzone przez Pikarashi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 13:08
  2. [159] Kontrolka "check engine" i podwyższone spalanie
    Utworzone przez thomas. w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 11:13
  3. [159] "Have engine checked" i nie ma jazdy...
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 15:56
  4. [159] komunikat "Have engine checked"
    Utworzone przez raar2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 14:14
  5. Kontrolka "pomarańczowa spiralka"
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory