Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec

  1. #1
    extremer206
    Gość

    Domyślnie Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec

    Przeglądając niemiecka strone mobile.de zastanawiam się nad kupnem pierwszej AR w Niemczech.
    Za kupnem samochodu w tym kraju przemawia głownie to że maja tam lepsze drogi, lepsze paliwa.
    Wydaje mi się, że ludzie chyba są bardziej uczciwi jeżeli chodzi o przebiegi jak i bezwypadkowość auta.
    Najczęściej chyba powypadkowe wraki trafiaja do polskich blacharzy, są składane, cofane liczniki i sprzedawane
    jako nówka sztuka nie bita....
    Co sądzicie o uczciwości Niemców, stanu samochodów tam sprzedawanych??
    Czy ze stanem portfela do 30tys zł znajdzie się tam jakąś fajna okazje? )
    Ktoś może miał przygodę ze sprowadzaniem samochodu od prywatnej osoby czy tez komisu niemieckiego?
    komentarze mile widziane

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Jak miałbyś możliwość sprowadzenia auta od osoby prywatnej, to czemu nie (większa pewność-choć nie ma reguły)
    Z komisu może być bardzo podobnie jak w kraju (też nie ma reguły).
    Za dużo turasów działa na rynku wtórnym samochodów w Niemczech, więc kombinują też po swojemu.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 jtd (2004)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał extremer206 Zobacz post
    Przeglądając niemiecka strone mobile.de zastanawiam się nad kupnem pierwszej AR w Niemczech.
    Za kupnem samochodu w tym kraju przemawia głownie to że maja tam lepsze drogi, lepsze paliwa.
    Wydaje mi się, że ludzie chyba są bardziej uczciwi jeżeli chodzi o przebiegi jak i bezwypadkowość auta.
    Najczęściej chyba powypadkowe wraki trafiaja do polskich blacharzy, są składane, cofane liczniki i sprzedawane
    jako nówka sztuka nie bita....
    Co sądzicie o uczciwości Niemców, stanu samochodów tam sprzedawanych??
    Czy ze stanem portfela do 30tys zł znajdzie się tam jakąś fajna okazje? )
    Ktoś może miał przygodę ze sprowadzaniem samochodu od prywatnej osoby czy tez komisu niemieckiego?
    komentarze mile widziane
    zgadzam się co do paliwa,dróg,przebiegów ale pod warunkiem zakupu od prywatnego właściciela,w komisach to też Polak może pracować ale głównie Turek a ci też kombinować jak nasi umieją,przebiegi też dużo większe mogą być-stać ich i do arbaitu dalej mają,chyba,że więcej aut w rodzinie.....ogólnie podobna loteria.ja tam mam Włoszkę-trochę dalej,-ale naszych i Turków mniej,powodzenia i pzd.

  4. #4
    extremer206
    Gość

    Domyślnie

    ogolnie we wloszech chyba jest troche taniej jesli chodzi o alfy, ale jest problem sprowadzenia auta z tamtych rejonow P

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Problem chociażby logistyczny, bo jak ktoś mieszka np. na wybrzeżu to ma dodatkowe ~600km dalej od kogoś kto mieszka na południu.
    Kiedyś szwagier sprowadził Vectrę z lekko uszkodzonym błotnikiem (błotnik został naprawiony) na handel, kupiec chodził z miernikiem lakieru i doczepił się do innego, który był rzekomo nie tknięty w dniu zakupu w Niemczech. Więc Tureccy też dobrze kombinują

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 jtd (2004)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał extremer206 Zobacz post
    ogolnie we wloszech chyba jest troche taniej jesli chodzi o alfy, ale jest problem sprowadzenia auta z tamtych rejonow P
    ja wyrwałem od doktorka z Polski-sciągał od prywaciaka z Włoch,kupili z kobietą trzecie(bida;jak to doktory)więc,że ta najstarsza była(2004) udało mi się wyrwać,co do procedur i transportu nie wnikałem-wypłaciłem i w nogi bo chętni już dzwonili(piękna czarnula z czerwonymi skórami)mam nadzieje,że moja kobieta nie przeczyta-zazdrosna jest.szczęścia i powodzenia życzę..

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    W Inowrocławiu podobno jest jakiś komis, który sprowadza samochody z Niemiec na życzenie klienta. Np. jedziesz do gościa, mówisz, że chcesz Gt i on ci szuka i sprowadza. Podobno stawia tylko na sprawdzone, pewne samochody. Ponoć dość profesjonalnie do tego podchodzi

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 jtd (2004)
    Postów
    166

    Domyślnie

    i właśnie takich ludzi i komisów jak pisze abidibi szukaj-sprawdzonych,bo są ludzie ,którym zależy na kliencie i ludziska,-oddaliśmy saaba do komisu, gość sprzedał i jeszcze jakieś inne i się zawinoł z kasą złodziej(4 rok sprawa w sądzie i końca nie widać-takie konfident ma układy),dlatego stawiaj na sprawdzonych i polecanych bo kombinatorów nie brakuje

  9. #9
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Przecietny niemiec szukajac samochodu np. na Mobile.de od razu odznacza Privatanbieter (czyli osobę prywatną) a uwagę skupia na samochodach z komisów. Tam musi dostać dość korzystną gwarancję na zakupiony samochód, np. rok. Oczywiście nie dotyczy to wywozu samochodu np do Polski.
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar maciekk
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    brzesko
    Auto
    156 2.5V6 i 147 1.6 Ts
    Postów
    733

    Domyślnie

    oj niemcy kombinują moją udało sie kupic w austrii od psychiatry pierwszy własciciel wiec byłem pewien ze doktorek nie bawi sie w cofanie licznika itd...ale z kolei moj tata kupił merca od kasztana i jak sie okazało miał cofniete 200K km... a po wyglądzie jak nówka wiec wydaje mi sie ze cofanie licznikow i udawanie ze auto nie bite to juz norma wszedzie jest chociaz i tak byłbym pewniejszy jesli kupowałbym od osoby prywatnej niz od komisiarza turka
    o co k'mon???

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. 2 ALFY 159 z Niemiec (Stargard Szczeciński), warto ?
    Utworzone przez Smagi w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 00:18
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory