Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Nowa skrzynia biegow

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie Nowa skrzynia biegow

    Witam,

    Julka po 2 tygodniowym zabiegu dostala nowa skrzynie biegow!
    Skrzynia wreszcie dziala perfekcyjnie, jak nowa i oby na dlugi czas

    Poniewaz przy przebiegu okolo 20tys. dochodzily do mnie znikome ale jednak niepokojace dziwne dzwieki pojechalem do serwisu we Wroclawiu z prosba o sprawdzenie i naprawe jesli bylaby taka potrzeba...

    Na nastepny dzien dowiedzialem sie ze autko musi zostac conajmniej na kilka dni, najlepiej na tydzien poniewaz skrzynie musza rozebrac, zobaczyc co jest nie tak i jesi bylaby potrzeba to zamowic czesci wiec troszke czasu by to zajelo...

    Jednak z braku czasu poniewaz wracalem do NL nie moglem zostawic Julki na tak dlugo. Pan serwisant powiedzial wstepnie ze zauwazli bardzo powazny problem i sugerowali aby natychmiast odtawic Julke do serwisu. Dotali ze "oby nic nie rozlecialo sie podczas jazdy w trasie" poniewaz problem wydawal sie im bardzo powazny i wymagal natychmiastowej naprawy


    Troszke problem olalem, przejechalem kolejne 35 tys. i zaczelo robic sie coraz gorzej....

    • Przy kazdej zmianie biegow wyraznie mozna bylo uslyszec niskie, basowe stuki od 1 do nawet 5 biegu
    • Redukcja biekow wiazala sie z bardzo odczuwalnym skokiem silnika, szarpnieciem. Plynna, bez szarpniecia redukcja nie byla praktycznie mozliwa. ( podczas normalnej jazdy nawet na niskich obrotach) Czasami mialem wrazenie ze silnik wyleci zaraz...
    • Sinik skakal i bardzo szarpal kiedy zwolnilo sie noge z gazu i po ponownym nacisnieciu pedalu przyspieszenia. Np. podczas jazdy na 3 biegu-50km/h sciagamy noge z pedalu gazu ( slyszymy stuk, szarpniecie silnika) poczym chcemy przyspieszyc dotykamy gazu ( znow stuk i szarpniecie ) Dzialo sie to tak praktycznie na kazdym biegu a w szczegolnosci w trybie D byla juz calkowita tragednia.



    W serwisie powiedzialem i pokazalem jak wyglada sprawa...na nastepny dzien bylem juz umowiony by autko zostawic na kilka dni ( okazalo sie ze Julka spedzila 2 tygodnie)

    Serwisanci z NL powiedzieli ze dla nich jest sprawa oczywista i problem jest widoczny golym okiem, jednak specjalna inspekcja Fiata z NL musi zbadac sprawe i dac zgode na naprawe. Wszystko poszlo gladko wiec mialy byc wymienione prawdopodobnie niektore elementy skrzyni ktore byly uszkodzone.

    Okazalo sie ze cala skrzynia zostala wymieniona...
    Zajelo to dwa tygodnie ale warto bylo czekac teraz wszystko dziala perfekcyjnie i nie slychac nawet malutkiego zgrzytu, przy roznych obrotach i trybie N czy D


    Jaki jest powod tego ze skrzynia tak sie rozrypala???

    • wada techniczna?
    • zla eksploatacja - czyli sugerowanie sie strzalkami i eko jazada, czyli jazda na 6 biegu przy 60km/h???

    Od jakiegos juz czasu nie interesuje mnie eko jazda i nie sugeruje sie glupia strzalka jaki bieg wrzucic, bo to idiotyzm jezdzic na 6 przy 50km/h....kiedys bylem idiota



    Oczywiscie zadzwonilem na infolinie Alfy przez pomylke polaczylem sie z NL infolinia z prosba o potwierdzenie ze auto zastepcze bedzie za free na caly okres naprawy i dlaczego to bedzie trwac az 2 tygodnie. Pani zapytala sie czy kontaktowalem sie juz w Polsce z tym problemem poniewaz autko bylo kupione i jest zarejestrowane w Polsce wiec sugerowala mi abym najpierw skontaktowal sie tam lecz poinformowalem ja ze ja nie mieszkam w PL i autko w tym samym serwisie juz robione bylo kilka razy.
    W odpowiedzi uslyszalem ze w takim razie oni otworza sprawe i w ciagu 2 dni wszystko wyjasnia i zadzwonia do mnie z odpowiedzia.


    Na wszelki wypadek skontaktowalem sie z infolinia w Polsce. Wyjasnilem o co chodzi i ze w NL sprawe juz ciagna wiec pani poinformowala mnie ze otworza sprawe w Polsce jeszcze raz i Bielsko Biala bedzie ze mna w kontakcie. Po 4 dniach bez odpowiedzi zadzwonilem jak toczy sie sprawa- wiec sprawa byla jeszcze w toku i nie maja informacji, przelaczali mnie tylko od jednego do drugiego...po tygodniu dostalem telefon ze niestety dalej nie wiedza za bardzo o co z tym autem zastepczym chodzi, wiec prawdopodobnie bede musial za auto zaplacic i w Bielsku starac sie o zwrot ktory na 90% bedzie przyjety. Dlaczego nie na 100% ? nie mam pojecia...
    Ponoc nie wezwalem pomocy drogowej i auto nie zostalo sholowane a nie moga wyslac auta z Polski poniewaz to za drogi koszt dla nich...inna osoba powiedziala ze jezeli naprawa jest gwarancyjna to autko musze dostac za darmo jesli trzymane jest dluzej niz 4 godziny ale gdyby cos nie tak np. w innych krajach to o zwrot zawsze mozna sie starac...?! dobrze powiedziane starac...

    Oczywiscie po 3 dniach od skontaktowania sie, dostalem telefon z infolini NL ze koszt auta zasteczego objety bedzie gwarancja i nie musze sie o nic martwic a 2 tygodniowy czas naprawy wiazal sie z zamawianiem czesci, importem, konsultacjami i swietami narodowymi ktore byly 3 dni sumie wiec warsztat nie pracowal


    To taka krotka historia....
    Mam nadzieje ze skrzynia bedzie dzialac bez problemowo przez dlugi dlugi czas
    Pozdrawiam i polecam tym ktorzy maja jakies problemy by dopoki obowiazuje gwarancja cos z tym tematem w serwisie robili...bo potem to raczej kosztowne bedzie...
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 18-05-2012 o 04:27

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Podstawowe pytanie to czy ta nowa skrzynia ma jakieś modyfikacje konstrukcji w stosunku do starej? Jesli nie, to masz dwie opcje: zmienić styl użytkowania skrzyni, albo czekać na kolejną awarie... Eko jazda na podstawie strzałek w trybie N może i jest dobra, jesli ktoś walczy o spalanie, ale przełączanie biegów pod maksymalnym obciażeniem (te 2000obr/min to obroty maksymalnego momentu obrotowego) wykończy każdą przekładnię i sprzegło. A u ciebie pewnie i poduszki zawieszenia zespołu napędowego zmieniali bo takie stuki przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu wraz z towarzyszącymi ruchami lewarka świadczą o ich uszkodzeniu - najczęscie są spowodowane jazdą na zbyt wysokim biegu w stosunku do prędkości samochodu.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Moim zdaniem jazda na wysokim biegu z niska prędkością obrotową silnika nie spowoduje usterki skrzyni, ale mocno obciąża silnik. Ja używam strzałek i nie mam takich problemów, jedynie ( jak juz pisałem w innym temacie) mam problem z wyskakującym pierwszym biegiem (i to sporadycznie)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    tych strzałek trzeba uzywać z wyczuciem. Nie ma problemu, żeby się toczyć z 1.500 obrotów, ale ważne, żeby nie deptać jak chcemy przyspiesyć, tylko zredukować. Zresztą sam komputem, jesli o tym nie pomyślimy< nam o takiej opcji redukcji podpowie.
    1+1 = 69 czyli Wyższa Matematyka Stosowana

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciastek C Zobacz post
    ..., jesli o tym nie pomyślimy< nam o takiej opcji redukcji podpowie.
    Niestety z dużym opóźnieniem....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Podstawowe pytanie to czy ta nowa skrzynia ma jakieś modyfikacje konstrukcji w stosunku do starej? Jesli nie, to masz dwie opcje: zmienić styl użytkowania skrzyni, albo czekać na kolejną awarie... Eko jazda na podstawie strzałek w trybie N może i jest dobra, jesli ktoś walczy o spalanie, ale przełączanie biegów pod maksymalnym obciażeniem (te 2000obr/min to obroty maksymalnego momentu obrotowego) wykończy każdą przekładnię i sprzegło.
    Nie wiem dokladnie czy skrzynia ktora dostalem rozni sie od stare....musialbym zapytac. Tak czy tak juz od jakiegos czasu zminilem styl jazdy i nie interesuje mnie ekstremalna eko jazda. Jak 7,5/100 zrobie to jestem zadowolony i dla mnie to juz bedzie oszczednie.
    Mam pytanko, przy jakich obrotach zalecana jest zmiana biegu? Ja teraz nie zmieniam ponizej 2500obr/min

    Czasmi komputer sugeruje juz zmiane biegow przy 60 km/h 6 bieg okolo 1500 obr/min i spalanie czasowe to okolo 3.5l/100 (toczenie sie) ale mi wystarczy jak na 4 biegu przy 60km/h spalanie bedzie okolo 6l/100 wydaje mi sie ze jesli bede tak jezdzil to problem ponownie sie nie pojawi prawda?

    pozdro!

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    Nie wiem dokladnie czy skrzynia ktora dostalem rozni sie od stare....musialbym zapytac. Tak czy tak juz od jakiegos czasu zminilem styl jazdy i nie interesuje mnie ekstremalna eko jazda. Jak 7,5/100 zrobie to jestem zadowolony i dla mnie to juz bedzie oszczednie.
    Mam pytanko, przy jakich obrotach zalecana jest zmiana biegu? Ja teraz nie zmieniam ponizej 2500obr/min

    Czasmi komputer sugeruje juz zmiane biegow przy 60 km/h 6 bieg okolo 1500 obr/min i spalanie czasowe to okolo 3.5l/100 (toczenie sie) ale mi wystarczy jak na 4 biegu przy 60km/h spalanie bedzie okolo 6l/100 wydaje mi sie ze jesli bede tak jezdzil to problem ponownie sie nie pojawi prawda?

    pozdro!
    Żenada!

    Chyba pomyliłem forum. he,he. To jest forum skodziarzy?
    A Wasze posty są na temat jak najtaniej dojechać na działkę nakarmić kury i zebrać ogórki.
    Proponuję abyście startowali z piątki i na trasie turlali się na luzie.
    Zamiast kupować Alfy powinniście jeździć komunikacją zbiorową.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    .....
    Mam pytanko, przy jakich obrotach zalecana jest zmiana biegu? Ja teraz nie zmieniam ponizej 2500obr/min
    ...
    Na to pytanie cięzko jest odpowiedzieć - zależy co kogo interesuje (oszczedna jazda czy dynamiczne przyspieszanie). Generalnie dla zespołu napędowego najzdrowsze jest utrzymywanie obrotów silnika pomiedzy obrotami maksymalnego momentu obrotowego (czyli przy redukcji obroty nie powinny spadac poniżej), a obrotami mocy maksymalnej (najpóźniej wtedy właczamy wyższy bieg) - no ale coś za cos, wtedy spalanie (niezależnie czy trasa czy miasto) raczej nie osiągnie w tym silniku 7.5l/100km
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Żenada!

    Chyba pomyliłem forum. he,he. To jest forum skodziarzy?
    A Wasze posty są na temat jak najtaniej dojechać na działkę nakarmić kury i zebrać ogórki.
    Proponuję abyście startowali z piątki i na trasie turlali się na luzie.
    Zamiast kupować Alfy powinniście jeździć komunikacją zbiorową.
    Dla wyjasnienia dla tych co w temacie nie siedza, glownie chodzi mi o jazde w miescie w korkach np. korek o dlugosci 5-10 km codziennie rano do pracy i z pracy to przeciez nie chcesz chyba Andrzej powiedziec ze mam 50km/h robic na 2 biegu bo to przeciez alfa...i tak przez caly rok...

    na trasie lubie sie pobawic i wiadomo ze nikt nie patrzy wtedy na spalanie i obroty, bynajmniej nie ja ale w miescie sorry bo robiac 40tys/rok jezdzi sie inaczej niz tylko raz na tydzien...powodzenia z ogorkami w tym sezonie andrzej!

    Pozatym widze ze Mito smigasz...a mialem przyjemnosc przez kilka dni rowniez pobawic sie tym autkiem w skrzyni TCT i powiem ze automat rowniez wrzucal najwyzsze biegi juz przy 50-60km/h...
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 21-05-2012 o 04:07

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lcaise
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań / Berlin
    Auto
    156FL SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    126

    Domyślnie

    Haha Andrzej, You made my day !!!!!!!!!

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegow
    Utworzone przez florian11 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 06:04
  2. Skrzynia biegow do 156 1.9 JTD
    Utworzone przez JXEX w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 18:42
  3. [GTV] Skrzynia biegow Gtv 1.8 2.0
    Utworzone przez lemione w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 22:20
  4. Skrzynia Biegow
    Utworzone przez Lesiu w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 18:10
  5. skrzynia biegow
    Utworzone przez borsukmax w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2009, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory