Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Potrzebna osoba do pomocy przy zakupie 156 w Łodzi - na ten weekend

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Trochę przesadzacie. W dieslu olej bedzie czarny 5 min po wymianie wiec to normalka. A na czarno to i moja zadymi jak na 2 lub 3 biegu w podłoge depnę...

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Kuba_156
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Już bez Alfy...
    Postów
    689

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o olej po ilu km/minut będzie czarny. Tutaj zdecydowanie przeważa dystans jakie auto pokonuje. Jeżeli większość trasy do drogi szybkiego ruchu to olej może być przez długi, długo czas barwy złotawej Zauważyłem to w swojej Belli A co do dymka... Jeżeli miasto i samochód jest prowadzony w stylu "kapeluszowym" to oczywiście ma prawo do puszczenia niezłego dymka Ciepły diesel aż się prosi żeby od czasu do czasu wkręcić go na obroty

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Kopcił od dołu i słabo się wkręcał w obroty. Każda też tak ma? Nierówna praca silnika z dziwnym dźwiękiem jakby stukania...

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Kuba_156
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Już bez Alfy...
    Postów
    689

    Domyślnie

    A no to... faktycznie parch

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Someone83
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piotrków Tryb/Poniatów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9MJTD 150KM
    Postów
    416

    Domyślnie

    Kuba na racje. Ja swoją robie tylko duże odległości i olej mam złoty. Co do kopcenia to nie powinien kopcić na małych obrotach, ale przy deptaniu pow 3 tyś obrotów każdy diesel puści lekkiego dymka. Chyba że ma DPF to nie. Ostatecznie mogę sprzedać swoją, ale odrazu mówie że będzie droga ( ponad 23000 zł ) bo nie zależy mi na sprzedaniu.
    Ostatnio edytowane przez Someone83 ; 19-06-2012 o 20:37

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Someone83 no widzisz i Ty już chcesz drogo bo wiesz co masz,tak domniemam. Co do ocenianych przez was naszych spostrzezen które widzieliśmy na żywo mogę stwierdzić ze nie wiecie co mówicie,bez urazy Kopcenie owszem, przy zdrowym silniku przykurzy na szaro na wysokich obrotach. PRZYKURZY nie kopci na czarno ! Dwa,olej zawsze mam czysty,czy robię trasy do Madrytu, czy tak jak teraz od pół roku kulam po mieście. Kolega widział mój olej i tamten z NOWSZEGO? silnika,tam... smoła. Na wydechu to samo jak w kominie u diabła,czarno i tłusto. Opony, tarcze owszem wymieni się, opony nawet na dobre używki ale... to są już koszta jakieś. Okej ale... człowiek mówi "nieeeee.... opony są dobre,no może,nie no dobre na sezon na pewno starczą,w sumie nie wiem,no może" Taka gadka,tarcze ze ma styrane,jak by na blachach samych jeździł tez nie wie,maska w tej oficjalnie bitej... pół centymetra niżej od błotników,zacieki pod lusterkiem,na błotniku z przodu. No na litość boską... już mi się chce wymieniać. Aaa dodam tylko lecący ciurkiem olej z pomiędzy silnik/skrzynia w tej "nowszej" na ulice. Oczywiście właściciel nic nie wie... a cały poobwieszany gadgetami "alfaholic's"

    Jak dla niektórych to są fajne samochody i "normalne" objawy to jedźcie, kupujcie. Okazja tylko 15 tys za dobry rok 2004-2005. Tylko nie piszcie później tematów kopci, muli, nie odpala i jak to się stało że się zesrało a takie ładne było...

    Bez urazy dla wszystkich,naprawde. Gdyby właściciel od razu powiedział co i jak, też inna gadka by była
    Ostatnio edytowane przez michal_lc4 ; 19-06-2012 o 22:01

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    No i tyle w tym temacie. Weźcie to zamknijcie i bo na takie gadanie opony wymienisz bo to eksploatacja to krew mnie zalewa.. Silnik też mam wymienić tak ? Jechałem po samochód 150 km w jedną stronę i nie nastawiałem się na super dopieszczoną sztukę w tej cenie ale to co zobaczyłem to przesada...

    I fakt porównywaliśmy olej, odgłos silnika i spaliny z sztuką Michała no i wam powiem, że jest na czym oko i ucho zawiesić Wrażenia z jazdy też bardzo pozytywne

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Someone83
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piotrków Tryb/Poniatów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9MJTD 150KM
    Postów
    416

    Domyślnie

    Tak jak pisze Michał to faktycznie to jest lipa. Prawdę mówiąc mój olej jest czysty ale ja po mieście nie jeżdżę więc nie wiem jak by to wyglądało. Co do kopcenia to nie wiem bo ja tylko widzę jak jadę na trasie i przycisnę pow 3 tyś to coś tam puści ale czy to czarne to nie wiem. Ja po swojego byłem w Szwajcarii i kupiłem od właściciela który kupił samochód u siebie w salonie więc to też inaczej wygląda. Wiem jaki mam przebieg, czy był uderzony ( na szczęście nie ), a zawias sam sobie kupiłem już u nas i też wiem co mam. Powodzenia w kupnie. Ale proponuje gdzieś dalej niż w Polsce.

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    GUBIN
    Auto
    156 sprtwagon 1.9jtd m-jet
    Postów
    6

    Domyślnie

    Niestety większość aut do kupienia w Polsce to niestety "PADAKI" a auta z zagranicy jeżeli nie wzięte od właściciela z podwórka tylko od "turka" z komisu też sprawnością nie grzeszą (wiele do zrobienia i nie raz dużo ukryte), niestety już wszędzie są "inaczej uczciwi" i potrafią kręcić liczniki między przeglądami, wtedy niestety książka serwisowa i sprawdzenie w salonie nic nie daje. Wiem cos o tym mieszkam na granicy tu handel złomem idzie w najlepsze i liczenie na to że 10 letni diesel ma 150tyś to niestety jak trafić w totka. Więc niestety kupując auto musimy być bardzo uczuleni, wiem że przy AR ciężko zachować zdrowy rozsądek ale niestety trzeba uważać żeby właśnie później nie było że naprawy droższe od wartości auta.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    niestety nie można szukać auta od najniższej ceny...szukaj odwrotnie, wtedy jest szansa, że trafisz w miarę dobry 8 letni egemplarz. Co do opon, tarcz, klocków, wycieraczek, dywaników itp. to nadal uważam, że to rzeczy eksploatacyjne i jeżeli argumentem nie kupowania auta będą zużyte opony no to słabo to widzę niestety, bo mało kto przed sprzedażą kupuje nowe kapcie na dwa sezony

    grunt, żeby auto nie było walnięte i krzywe no i silnik i skrzynia muszą być zdrowe...pozostałe rzeczy moża spokojnie robić i jeżeli auto ma odpowiednią cenę to pokusiłbym się kupić nawet egzemplarz bez kół byle pozostałe warunki były spełnione

    powodzenia w szukaniu, wiem jaki to ból, bo sam swojej poprzednie Alfy (159) szukałem z 8 miesięcy, ale znalazłem

    spróbuj tu www.superalfa.pl ja tam kupowałem swoją 159, ceny ma wyższe niż zaniżone ceny w allegro, ale auta są piękne i zdrowe
    Born to be wild.

Podobne wątki

  1. Potrzebna Pomocy przy zakupie sprzęgła i rozrządu
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 19:50
  2. Olsztyn - potrzebna pomoc przy zakupie
    Utworzone przez matezoma w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 17:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory