Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Drążek zmiany biegów nie wraca na neutral

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lucky
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Frampol
    Auto
    147 1.9JTD 2002r.
    Postów
    99

    Domyślnie Drążek zmiany biegów nie wraca na neutral

    Witam, może ktoś mi podpowie co może być problemem. Jakiś czas temu zauważyłem, że drążek zmiany biegów nie wraca na luz. Chodzi mi o to, że np z 2 wrzucam na 3 i po wyjęciu 2 powinien wskoczyć na środkowe położenie a on zostaje z lewej strony, podobnie z 5 na luz i zostaje z prawej. Dzieje się to jak jakiś czas jadę, zazwyczaj w dłuższej trasie lub po jakimś czasie w mieście. Auto postoi noc i rano chodzi normalnie, trochę pojeździć i znów to samo. Nie wiem czy jest to przypadkiem coś wspólnego ze sprzęgłem? Komplet sprzęgła zmieniałem rok temu + koło dwumasowe + wysprzęglik i pompke sprzęgła. Do czasu aż pedał sprzęgła zaczął chodzić ciężej było ok. Może się np. sprzęgło zapowietrzać?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    o ile wiem praca lewarka nic nie ma do sprzęgła.. na skrzyni biegów jest taka "blacha" z dwoma ruchomymi trzpieniami w środku.. do tych trzpieni i blachy sa podczepione linki od biegów.. skoro nie wraca Ci lewarek.. to zapiekły się trzpienie.. metoda tańsza wyjąć rożłożyć.. papier ścierny.. szlifowanie, tona smaru i zmontowanie i działać powinno (choć nie zawsze.. zależy jak zużyte) lub wymienić na nową część koło 90zł w ASO.. wymieniałem jakiś czasu temu..

    ps. jest o tym temat także słabo szukałeś.. wiem bo sam pisałem w nim kiedyś o tym..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar fkkamil
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków/Dęblin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Progression
    Postów
    219

    Domyślnie

    Ten element to wybierak. Zdejmujesz aku i podstawkę, ktoś rusza Ci dźwignią biegów prawo lewo a Ty patrzysz wg której osi się to kręci. Winną oś (śrubę) odkręcasz i wybijasz lekko młotkiem, czyścisz (szlifujesz) te plastikowe łożyska (tuleje), dajesz smar i składasz. Nie dokręcasz na siłę bo też nie będzie wracać do N. Sam robiłem, maks godzina roboty.
    Pozdro

Podobne wątki

  1. Gałka zmiany biegów nie wraca na luz.
    Utworzone przez RobertD1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-03-2019, 21:55
  2. Drążek zmiany biegów
    Utworzone przez zelkizwitaminam w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 23:14
  3. Drążek zmiany biegów
    Utworzone przez KaKa w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 18:03
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 14:13
  5. [146] Drążek zmiany biegów
    Utworzone przez marekf6 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 08:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory