Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Łącznik stabilizatora - jaka firma?

  1. #1
    nurerdin
    Gość

    Domyślnie Łącznik stabilizatora - jaka firma?

    Witam,
    wiem, że pewnie było już nie raz na forum i wystarczy poszukać, ale jako że mam trochę spraw na głowie i z internetu korzystam niejako z doskoku będzie krótko i na temat. Jaką firmę polecacie przy zakupie łącznika stabilizatora? Coś mi zaczęło nieźle pukać w przednim lewym zawieszeniu i wyszło na to, że to właśnie łącznik. Mechanik mówił też, że dobrze byłoby wymienić przy okazji drążek kierowniczy, więc i to dla świętego spokoju zakupię. Z góry dzięki za szybkie odpowiedzi, bo jeszcze dziś muszę to zamówić.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    TRW , swag

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Co to znaczy "dobrze byłoby wymienić drążek kierowniczy" - jak ma luz to wymieniać, jak nie ma luzu to zostawić w spokoju.

  4. #4
    nurerdin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Co to znaczy "dobrze byłoby wymienić drążek kierowniczy" - jak ma luz to wymieniać, jak nie ma luzu to zostawić w spokoju.
    Twierdzi, że coś tam się z nim zaczyna dziać, ale w sumie to można jeszcze z tym poczekać. Najgorsze, że po wymianie tego drążka trzeba by też zrobić geometrię kół, więc kolejne parę dyszek idzie.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z drążkiem nie może się nic innego dziać, jak tylko luz na przegubie. Jeśli nie ma luzu to drążek jest dobry. Coś ten mechanik kręci - podnieś samochód, złap za koło, ręce na godz 15:15 i poszarp - jeśli nie wyczujesz luzu to drążek jest dobry. Uwaga, luz może mieć też koncówka drążka, więc jesli coś wyczujesz to trzeba sprawdzić, czy to drążek, czy koncówka.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar brygadzista1
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn WLKP
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    67

    Domyślnie

    TRW, kosztuje trochę więcej ale pojeździ dłużej.

  7. #7
    matevrs
    Gość

    Domyślnie

    z własnego doświadczenia, nie polecam najtańszych zamienników bo dosłownie po tygodniu jazdy po Polskich drogach potrafią się wysypać

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lexus
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    83

    Domyślnie

    TRW i spokój na dłuższy czas

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.9 JTD 16V M-Jet 2004r.
    Postów
    81

    Domyślnie

    "Na Polskie drogi tylko Polskie rozwiązania", firma JGR, tanie jak barszcz, a przeżyją TRW i całą resztę. Wielka ich zaleta to metalowe miski i nacięcia pod klucz płaski, a nie gniazdo sześciokątne, dzięki czemu kiedyś dadzą się też bez problemu wyjąć.
    Ostatnio edytowane przez konrad86 ; 19-06-2012 o 19:28

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad86 Zobacz post
    Na Polskie drogi tylko Polskie rozwiązania, firma JGR, tanie jak barszcz, a przeżyją TRW i całą resztę. Wielka ich zaleta to metalowe miski i nacięcia pod klucz płaski, a nie gniazdo sześciokątne, dzięki czemu kiedyś dadzą się też bez problemu wyjąć.
    Z tym sie nie zgodze niestety Moja historai jest znana i na ogól to własnie "oryginały" bądz TRW dłużej wytrzymią - mieżone w km, na podstawie 3 sztuk 156 posiadanych w ostatnich latach. Oczywiscie JGR niczym nie ustępuje TRW, gdyż wytrzymuje podobne przebiegi co TRW, ale u mnie zaliczyli wpadke już 2 razy. Ostatnio reklamowałem 1 sztuke po zakupie dwóch gdy na jednej gwint był źle naciągnięty i nie dało sie nakręcic nakrętki (mógłbym to przerobic, ale ewidentnie robota spartolona) - poszła reklamacja. Wczesniej miałem problem coś z tą miseczką metalową, a własciwie jej obsadzeniem, które dosłownie w rękach sie rozpadło. Na całe szczęscie w tych dwóch przypadkach reklamacja uwzględniona - łączniki wymienione na nowe, bez wad, lecz pozostał niedosyt, gdyż auto przez to stało na podnosniku jakiś czas. Przy TRW tego jeszcze nigdy przez tyle tal nie musiałem reklamowac. Tak wiec mam mieszane uczucia ostatnio co do jgr.

Podobne wątki

  1. [159] Łącznik stabilizatora
    Utworzone przez spdr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-03-2021, 10:43
  2. Łącznik stabilizatora
    Utworzone przez 0405leszek w dziale 147
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 18:22
  3. Łącznik stabilizatora tył
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 10:36
  4. Czy to łącznik stabilizatora??
    Utworzone przez smooder w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 15:52
  5. [155] Łącznik stabilizatora
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 08:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory