Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Automat za wcześnie zmienia biegi 4HP20

  1. #21
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    AlfaOBD. Wersja darmowa nie umożliwia wykonania adaptacji z tego co pamiętam.

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    wg mnie taki reset powoduje uruchomienie programu podstawowego ...

    przypuśćmy że jeździsz dynamicznie i skrzynia wybiera i ustawia się na programie dynamicznym jak zwalniasz to ona po pewnym czasie w zasadzie z chwili na chwilę znów powinna się przełączyć na program standardowy ...

    to samo zimą ... robisz start koła zamielą ... i kiedy przy następnym ruszeniu koła znów zamielą skrzynia wchodzi w tryb zimowy i rusza z 2 biegu do chwili wyłączenia i ponownego uruchomienia pojazdu ...

    ona za każdym razem powinna po uruchomieniu samochodu wystartować z trybu podstawowego czyli zmienia biegi na najniższych prędkościach obrotowych dla zachowania ekonomii i zmienić program jeśli użytkownik jedzie w określony sposób ... tak to było napisane w instrukcji serwisowej skrzyni ...

  3. #23
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    Panowie i Panie, kupiłem dziś choinkę zapachową (cytrynową). Powiesiłem na lusterku i miałem kurs do szwagra - 8 km z 1 stronę.
    Odpalam silnik, ruszam i szok, mój automat normalnie zmienia biegi, przy 3-3,5 tys. obrotów. Auto dużo żwawsze, wystarczy dodać trochę gazu (dosłownie 2-3 cm na pedale) by nastąpiła redukcja (nie tak jak wcześniej gdy musiałem praktycznie pedał do dechy nacisnąć). Ogólnie jazda super, zresetowałem spalanie i wyszło mi 13,7.
    Dodam że zawsze po wyłączeniu silnika słychać było dźwięk "jakby zwalniający silniczek" w przepływomierzu a tym razem cisza - totalna cisza.

    pogadałem ze szwagrem godzinkę, wsiadam do Alfy, odpalam, dźwignia na D i jadę i problem jak wcześniej - 1500 obrotów silnika i poszła 2, przed 2000 obrotów automat wrzucił 3
    Spalanie 16,90 (a dodam że to teren niezabudowany i pomiedzy naszymi domami musiałem tylko 3 razy hamować.

    Czy przepływomierz może powodować takie zachowanie skrzyni?

    Dodam że obecnie Alfa sporo pali - 18-19 L/100 choć komputer pokazuje 16,8

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    może, odepnij przepływomierz i się przejedź, dostęp do wtyczki jest bez problemowy, niczym nie ryzykujesz może być tylko lepiej, a może ty masz poprostu dziurawy dolot
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  5. #25
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    Jutro odepnę przepływkę i zobaczę.
    Dolot sprawdzę ale nie sądzę by łapał gdzieś lewe powietrze.

    Ps. Czy ten dźwięk w przepływomierzu jest normalny?

  6. #26
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    może, odepnij przepływomierz i się przejedź, dostęp do wtyczki jest bez problemowy, niczym nie ryzykujesz może być tylko lepiej, a może ty masz poprostu dziurawy dolot
    Przepływomierz odpiąłem, zapaliłem silnik i zaświeciła się marchewka. Silnik wogóle nie reagował na gaz (wciskam pedał na maxa a obroty nic a nic).
    Podłączyłem z powrotem przepływkę i l Alfa normalnie reagowała na gaz (marchewka ciagle się paliła)
    Przejechałem się (jakieś 2 km) i automat normalnie zmieniał biegi. Marchewka zgasła.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    może, odepnij przepływomierz i się przejedź, dostęp do wtyczki jest bez problemowy, niczym nie ryzykujesz może być tylko lepiej, a może ty masz poprostu dziurawy dolot
    Przepływomierz odpiąłem, zapaliłem silnik i zaświeciła się marchewka. Silnik wogóle nie reagował na gaz (wciskam pedał na maxa a obroty nic a nic).
    Podłączyłem z powrotem przepływkę i l Alfa normalnie reagowała na gaz (marchewka ciagle się paliła)
    Przejechałem się (jakieś 2 km) i automat normalnie zmieniał biegi. Marchewka zgasła.
    Ostatnio edytowane przez kapselek ; 20-07-2012 o 12:48

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    a nie masz problemu z czujnikiem położenia gazu, 3.0 V6 bez przepływki wyrzuca marchewę, ale jeździ na stałej mapie i zapierdziela aż miło, może masz źle wyregulowaną instalację lpg i coś ci namieszała, odepnij aku i pojeździj trochę na benzynie zobacz czy nie będzie lepiej, dźwięk nie jest normalny
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  8. #28
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    Miałem problem z czujnikiem jakieś miesiąc/2 temu.
    Jak już ją kupiłem to zaszwantował ale wyciąłem kostkę, zlutowałem przewody i jest ok.

    co do lpg to nie wiem - pojadę w najbliższym czasie do gazownika niech sprawdzi.

    Nie wiem czy mam padniętą przepływkę ale jak ją odłączyłem to nie było żadnej reakcji na pedał gazu więc poza podłączeniem do kompa nic więcej nie zdziałam.

    Przejechałem teraz z 3-4 km i jak narazie automat zmienia biegi ok - zobaczymy jak będzie.

  9. #29
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Mnie to wygląda na wadliwy potencjometr pedału przyspieszenia. Zerknij czy nie ma na nim wilgoci, czy przewody nie mają wytartej izolacji, itp.

  10. #30
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał feecle Zobacz post
    Mnie to wygląda na wadliwy potencjometr pedału przyspieszenia. Zerknij czy nie ma na nim wilgoci, czy przewody nie mają wytartej izolacji, itp.

    podobno potencjometr sprawdzał mechanik pod komuterem i w całym zakresie pokazywał "normalne" wartości - nie wiem bo nie widziałem tylko mi mówił źe podpinał do kompa i jest ok (ps. przepływomierz też podobno miał być ok).

    Wilgoci też nie widać.

    1 uwaga - jeżdżę z klimą i jakoś nie zauważyłem gdzie skrapla się woda z klimatyzacji ale NA PEWNO nie ma jej nigdzie w środku

Podobne wątki

  1. Automat- przy jakich obrotach zmienia wam bieg ?
    Utworzone przez rkarol w dziale 166
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 19:42
  2. Alfa 147 Selespeed- głośno zmienia biegi
    Utworzone przez Szymi147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 14:47
  3. 4HP20 automat szarpie przy redukcji 3.0v6
    Utworzone przez Cossi86 w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 18:41
  4. Siłownik wysprzęglik sprzęgła automat 3.0 V6 4HP20
    Utworzone przez zgrad w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 16:38
  5. Strzelający automat 4HP20
    Utworzone przez Nikifor w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory