Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Błąd poduszek powietrznych

  1. #11
    Użytkownik Embrion Avatar deszczyk
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    '00 Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2,4 JTD 136KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Podłączę się ponieważ mam podobny problem aczkolwiek bardziej "zaawansowany".

    Błędów poduszek mam chyba wszystkie możliwe, nie da się ich usunąć. Zlokalizowałem sterownik Air Bagów. Auto to 166 2.0 TS z października 1999r. Czy jednoznacznie wskazuje to na uszkodzony sterownik? W wątku jest mowa o kilku rodzajach sterowników - rozumiem że szukać mam identycznego?

    Wymieniałem ostatnio wnętrze na skórzane, nie wiem czy stare fotele miały poduchy (wydaje mi się że miały), nowe mają na pewno. Kontrolka świeci od zakupu auta, czyli jakiś trzeci miesiąc,( świeciła ze starymi fotelami) i zaczyna mnie irytować.

    Dodam że pojawiają się jeszcze informacje typu Ecu programing z datą 2053 rok :-)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	59.0 KB
ID:	65594

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture4.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	95.2 KB
ID:	65591

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2327.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	66.0 KB
ID:	65593


    Pozdrawiam
    Przemek
    Ostatnio edytowane przez deszczyk ; 13-08-2012 o 22:42

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie

    Koledzy wraca do tematu. Szukałem przerwy w obwodzie między kontrolką a centralką. Nic nie znalazłem. Natomiast są następujące błędy(foto) Teraz pytanie gdzie dokładnie jest czujnik boczny poduchy i jak tam idą przewody. Wygląda na to, że tam jest problem. Proszę o porady.Załącznik 70938
    Ostatnio edytowane przez ciecieszek ; 24-09-2012 o 00:14

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie

    Żeby zakończyć temat podsumuję. Błąd poduszek skasowany. Powodem była zalana centralka przez płyn chłodniczy z nagrzewnicy(wymieniona od razu po zakupie auta). Centralkę o tych samych numerach co ja posiadam nie było łatwo znaleźć ale kto szuka ten znajdzie. Temat mojego błędu poduszek zakończył się po wymianie

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR 166 2,4 JTD
    Postów
    175

    Domyślnie

    No to świetnie cieszymy się że problem został w końcu rozwiązany,powodzenia w uzytkowaniu Alfy.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał deszczyk Zobacz post
    Podłączę się ponieważ mam podobny problem aczkolwiek bardziej "zaawansowany".

    Błędów poduszek mam chyba wszystkie możliwe, nie da się ich usunąć. Zlokalizowałem sterownik Air Bagów. Auto to 166 2.0 TS z października 1999r. Czy jednoznacznie wskazuje to na uszkodzony sterownik? W wątku jest mowa o kilku rodzajach sterowników - rozumiem że szukać mam identycznego?

    Wymieniałem ostatnio wnętrze na skórzane, nie wiem czy stare fotele miały poduchy (wydaje mi się że miały), nowe mają na pewno. Kontrolka świeci od zakupu auta, czyli jakiś trzeci miesiąc,( świeciła ze starymi fotelami) i zaczyna mnie irytować.

    Dodam że pojawiają się jeszcze informacje typu Ecu programing z datą 2053 rok :-)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	59.0 KB
ID:	65594

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture4.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	95.2 KB
ID:	65591

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2327.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	66.0 KB
ID:	65593


    Pozdrawiam
    Przemek
    Witam. odświeżę temat. na desce świeci sie kontrolka od poduszek, kupiłem poduszkę pasażera i w kierownicy i sensor i chciałbym to wymienić. czy ktoś może popowiedzieć w jaki sposób to zrobić?
    w kierownicy to raczej nic trudnego, gorzej z poduszką pasazeraa i nie wiem gdzie szukać tego sensora. niestety nie wiem czy auto było stuknięte, podejrzewam, że tak i raczej poduszek nie będzie tylko zaślepiki. jak to wymienić i co jeszcze żeby po złożeniu wszystkiego i podłączenia aku czasem nie wystrzeliły same, bo o czymś zapomniałem?
    pozdrawiam. Alfa 166 1998r 2,0T.S.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał trk0 Zobacz post
    Witam. odświeżę temat. na desce świeci sie kontrolka od poduszek, kupiłem poduszkę pasażera i w kierownicy i sensor i chciałbym to wymienić. czy ktoś może popowiedzieć w jaki sposób to zrobić?
    w kierownicy to raczej nic trudnego, gorzej z poduszką pasazeraa i nie wiem gdzie szukać tego sensora. niestety nie wiem czy auto było stuknięte, podejrzewam, że tak i raczej poduszek nie będzie tylko zaślepiki. jak to wymienić i co jeszcze żeby po złożeniu wszystkiego i podłączenia aku czasem nie wystrzeliły same, bo o czymś zapomniałem?
    pozdrawiam. Alfa 166 1998r 2,0T.S.
    Kolego, zaopatrz sie w instrukcję serwisową np.eLearn tam jest dokładnie krok po kroku wszystko opisane.
    Z Twoich logów do sterownika poduszek wynika, że masz uszkodzoną jednostkę centralną (sterownik poduszek) oraz napinacz pasa kierowcy.
    Błędy należy skasować i pokazać tylko aktywne.
    Skąd przypuszczenie, że brak poduszek w kierownicy i pasażera.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 26-07-2013 o 12:27

Podobne wątki

  1. Błąd poduszek powietrznych - Alfa 147 2003r.
    Utworzone przez Dagi w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 16:18
  2. Kontrolki poduszek powietrznych AR 156 SW 1.9 jtd
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 18:38
  3. Oznaczenie poduszek powietrznych.
    Utworzone przez neron78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 11:06
  4. Kontrolka poduszek powietrznych
    Utworzone przez cobee w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 11:55
  5. Schemat poduszek powietrznych
    Utworzone przez pawelkrak222 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 08:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory