Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Llusterko zewnętrzne lewe - fotka, schemat?

  1. #1
    krechu
    Gość

    Domyślnie Llusterko zewnętrzne lewe - fotka, schemat?

    Witam
    Ma ktoś może fotkę albo rysunek jak powinno być ustawione kółko w lusterku zewnętrznym lewym. Chodzi o to odpowiedzialne za składanie. Próbowałem już różnych kombinacji i nie mogę się wstrzelić, a coś czuję, że jak dalej będę to skręcał i rozkręcał to w końcu coś zmaszczę i małżonka mnie zastrzeli

    Pozdrawiam
    Krechu

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Może warto podejrzec jak w prawym to wyglada i zrobic tak samo w lewym..
    [C

  3. #3
    krechu
    Gość

    Domyślnie

    Warto, warto. Tylko trochę mi zeszło na korektach różnych rzecze w nowym nabytku (nie działające przyciski, jakieś dokręcanki itp), włącznie z próbami ustawienia lewego, że musiałem szybko wszystko poskładać i ruszać. Dzisiaj żywcem nie miałem się jak do tego dobrać bo jestem w permanentnym niedoczasie i myślałem, że ktoś ma rysunek. Jakby ktoś jednak dysponował to byłbym wdzięczny. Na tę chwilę lusterko już jest przynajmniej wpasowane bo przedtem było permanentnie odgięte (smarowanie pomogło).

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    kolega yoozef jest spec i kiedys rozbieral te lusterko na kawalki wiec moze jak bedzie doradzi.
    [C

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    lewe i prawe ma chyba trochę inna budowę
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Hehe, no dłubałem w tym lusterku ale szczerze to już detali nie pamiętam, jedyne co to jakieś fotki miałem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PRE_2012-03-12-180211.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	56.0 KB
ID:	62103Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PRE_2012-03-12-180234.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	58.3 KB
ID:	62104

    A o co dokładnie chodzi? Nie składa do końca? Ja jak wymieniałem ten mechanizm do składania (bo pan w myjni go zabił składając łapą) to zadziałało za pierwszym razem, nie musiałem nic korygować.

  7. #7
    krechu
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki ale te zdjęcia już widziałem. Chodzi dokładnie o to czego nie na tym zdjęciu (tu jest chyba na stałe - te dwa ząbki po prawej na 2 zdjęciu). Jak się je odkręci, tam u mnie jest takie metalowe kółko z ząbkami na trzech śrubkach. Żeby lusterko składało się tak jak należy (zakres obrotu) tok kółko musi być odpowiednio ustawione. Czyli "trzask" ma być słyszalny przy dochodzeniu lusterka do pozycji podstawowej (rozłożone). U mnie tak jest w prawym, w lewym przeskok jest w połowie i dalej trzeba rozkładać ręcznie. Jakbym nie kombinował to nie mogę go ustawić ale byłem ograniczony czasowo więc myślałem, że ktoś ma rysunek albo odkręcone lusterko, można wtedy je odkręcić od podstawki i trzasnąć fotę.
    Z drugiej strony u Ciebie jest co prawda na stałe ale jest to lewe i ząbki masz w odwrotną stronę niż u mnie więc spróbuję dzisiaj u siebie ustawić tak samo kółko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lusterko.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	107.6 KB
ID:	62121

    Pozdrawiam
    Krechu

    - - - Updated - - -

    Niestety znowu się nie udało i lewe nie składa się tak jak powinno. Teoretycznie to powinno być to ale chyba nadal coś jest nie tak. Poczekam sobie grzecznie na fotkę albo jak będę miał więcej czasu to odkręcę prawe i pokombinuję. Niestety przycisków w ICS nie udało mi się wszystkich zreanimować (nie działa przełączanie na FM) więc chyba będę się musiał rozglądnąć za pełnosprawnym ICS. Mam pytanko. Czy to prawda, że jak się podepnie navi i odepnie na parę minut aku to on się potem nie pyta o kod do navi i ICS mu wystarczy. Z Włoch nie przysłali mi kodu do navi tylko do ICS i normalnie po podpięciu i włożeniu płyty się drze.

    Pozdrawiam
    Krechu

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomasz105
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wyrzysk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140 KM 2001 rok
    Postów
    29

    Domyślnie

    Witam.
    Ja mam pytanie odnośnie lusterek składanych. Mianowicie czy silniczek w lewy i prawy lusterku jest taki sam. Chodzi mi oto czy można je zamiennie montować w lusterkach?

Podobne wątki

  1. 147 Lusterko zewnętrzne (lewe)
    Utworzone przez paulina w dziale 147
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 20:02
  2. Lewe lusterko zewnętrzne
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 16:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory