Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Po jakim przebiegu należy wymienić rozrząd a AR 159

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Jasny gwint.... jakie wszyscy mają niskie przebiegi....
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi,własnie wczoraj zrobiłam rozrząd i wymieniałam pompę. Starczy na trochę ,pozdrawiam Wszystkich

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    Jasny gwint.... jakie wszyscy mają niskie przebiegi....
    Ja mam 89 tys Jak kupilem Alfe w pazdzierniku zeszlego roku miala 72 tys
    Rozrzad i kolektor planuje wymienic przy 120 tys.

    A Ty Karmal ile masz nalatane?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Karmal ty tu piszesz o niskich przebiegach, ja nigdy tego nie zaobserwowałem, dopiero przed zakupem alfy zwróciłem uwage na dość ciekawą rzecz. Mianowicie poszukując auta czteroletniego wszystkie które oglądałem miały około 100 - 160 tyś przebiegu. A teraz popatrz na alledrogo ile mają przebiegu autka które mają 10, 15 lat. Niewiele znajdziesz takich które miałyby więcej niz 300 Wniosek, auta jeżdżą tylko przez pierwsze 3 - 5 lat później odstawiane są do garaży albo jeżdża nimi "niemieccy emeryci na zakupy" Moje autko zgodnie z historią z ASO robiło jakieś 25tyś rocznie i w taki przebieg jestem skłonny uwierzyć.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    heh przebiegi temat rzeka jak wjadą do polski to cudowne odmłodzenie. ja kupiłem 4-łątkę a Holandii i miała 175kkm a rozrząd miała zrobiony przy 151kkm. a olej niestety ale zgodnie z zaleceniem producenta czyli jak komunikat się na LCD pojawiał.

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia Zobacz post
    Witam, mechanik w serwisie Fiata powiedział mi ze, trzeba wymienić rozrząd po przebiegu 120 tys. a w instrukcji Alfy 159 wskazują przebieg do wymiany 150 tys.
    Kupiłam moja Alfę jak miała w granicach 150 tys, w książce serwisowej nie ma adnotacji wymianie rozrządu, są tylko pieczątki z datami przeglądów.Jak sprawdzić czy był robiony rozrząd?
    Pozdrawiam
    Wymień więc rozrząd, jak nie masz żadnego potwierdzenia jego wymiany, a jeśli masz auto z plastikowym kolektorem dolotowym - wywal z niego klapy. Mechanik będzie wiedział o co chodzi )
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielos80 Zobacz post
    Karmal ty tu piszesz o niskich przebiegach, ja nigdy tego nie zaobserwowałem, dopiero przed zakupem alfy zwróciłem uwage na dość ciekawą rzecz. Mianowicie poszukując auta czteroletniego wszystkie które oglądałem miały około 100 - 160 tyś przebiegu. A teraz popatrz na alledrogo ile mają przebiegu autka które mają 10, 15 lat. Niewiele znajdziesz takich które miałyby więcej niz 300 Wniosek, auta jeżdżą tylko przez pierwsze 3 - 5 lat później odstawiane są do garaży albo jeżdża nimi "niemieccy emeryci na zakupy" Moje autko zgodnie z historią z ASO robiło jakieś 25tyś rocznie i w taki przebieg jestem skłonny uwierzyć.
    Moja ma 5 lat i prawie 47 tyś przebiegu...nie każdy kupuje Alfę (albo równie dobrze inny samochód), żeby trzaskać nim po 50 tk rocznie. Od tego są służbowe samochody

    Ja mam inną zagwodzkę - kiedy wymienić rozrząd ?? Te 100 tysi to pewnie wejdzie za jakieś 4 lata, do tego czasu to pewnie pasek ze starości mi się rozleci...
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Ja mam 89 tys Jak kupilem Alfe w pazdzierniku zeszlego roku miala 72 tys
    Rozrzad i kolektor planuje wymienic przy 120 tys.

    A Ty Karmal ile masz nalatane?
    Ja kupiłem moją alfę 2 lata temu... jest z 2007 roku i wtedy miała 188tys. przejechane.
    Teraz ma 224tys.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Moja ma 5 lat i prawie 47 tyś przebiegu...nie każdy kupuje Alfę (albo równie dobrze inny samochód), żeby trzaskać nim po 50 tk rocznie. Od tego są służbowe samochody

    Ja mam inną zagwodzkę - kiedy wymienić rozrząd ?? Te 100 tysi to pewnie wejdzie za jakieś 4 lata, do tego czasu to pewnie pasek ze starości mi się rozleci...
    Ja na Twoim miejscu bym już wymienił. Lata robią swoje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Danielos80 Zobacz post
    Karmal ty tu piszesz o niskich przebiegach, ja nigdy tego nie zaobserwowałem, dopiero przed zakupem alfy zwróciłem uwage na dość ciekawą rzecz. Mianowicie poszukując auta czteroletniego wszystkie które oglądałem miały około 100 - 160 tyś przebiegu. A teraz popatrz na alledrogo ile mają przebiegu autka które mają 10, 15 lat. Niewiele znajdziesz takich które miałyby więcej niz 300 Wniosek, auta jeżdżą tylko przez pierwsze 3 - 5 lat później odstawiane są do garaży albo jeżdża nimi "niemieccy emeryci na zakupy" Moje autko zgodnie z historią z ASO robiło jakieś 25tyś rocznie i w taki przebieg jestem skłonny uwierzyć.

    Dlatego jak kupowałem 3 letnią alfę krajową z pełną historią to się nie bałem
    Wiem że mam realny przebieg.... a nie wierzę w cuda niewidy

    Jakbym jeszcze od znajomego z Niemiec kupował diesla to bym wierzył - od handlarza NIGDY w przebieg nie uwierzę ( za dużo ich znam ).
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Ja mam inną zagwodzkę - kiedy wymienić rozrząd ?? Te 100 tysi to pewnie wejdzie za jakieś 4 lata, do tego czasu to pewnie pasek ze starości mi się rozleci...
    Instrukcja obsługi się kłania

    "(*) Niezależnie od przebiegu w kilometrach pasek napędu rozrządu musi być wymieniany co 4 lata w trudnych warunkach (zimny klimat, jazda miejska z silnikiem pracującym
    długo na biegu jałowym) lub co 5 lat."

    Tak więc już czas na wymianę, i radzę jednak nie igrać z losem - nie popełnij tego błędu co ja w moim poprzednim aucie (nie w Alfie)
    Po zakupie wymieniłem rozrząd. Przebiegi robiłem niewielkie (70% w mieście), i po pięciu latach zrobiłem 40 tys. km. Wg książki po 5 latach powinienem wymienić rozrząd - zignorowałem to. Miesiąc po upływie tych pięciu lat rozrząd był już wspomnieniem...

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Instrukcja obsługi się kłania

    "(*) Niezależnie od przebiegu w kilometrach pasek napędu rozrządu musi być wymieniany co 4 lata w trudnych warunkach (zimny klimat, jazda miejska z silnikiem pracującym
    długo na biegu jałowym) lub co 5 lat."
    Pafka, wiem co w instrukcji stoi Sęk w tym, że w instrukcji różne rzeczy piszą, nie zawsze w trosce o dobro klienta, zawsze w trosce o byt materialny firmy (marki).

    Ale macie rację, z rozrządem nie ma żartów, wymienię pewnie na jesieni - moja 159 będzie wtedy miała 5,5 roku i przejechane ok 50 tysięcy km.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

Podobne wątki

  1. [159] Po jakim przebiegu rozrząd 1.9 JTDm 150 KM?
    Utworzone przez Pawian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 159
    Ostatni post / autor: 05-04-2020, 22:49
  2. [156] Co należy wymienić PO zakupie?
    Utworzone przez madziawkg w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 12:26
  3. [156] jak wymienić rozrząd ?
    Utworzone przez Młody 25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 05:49
  4. [159] Czy w Q-Tronic'u z 2006 trzeba wymieniać filtr i olej? Przy jakim przebiegu?
    Utworzone przez warsztatpusz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 11:07
  5. [155] Po jakim przebiegu regulować zawory?
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory