Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Uszczelka pod głowicą a naprawa 150km temu...

  1. #1
    mjandy
    Gość

    Question Uszczelka pod głowicą a naprawa 150km temu...

    Witam,

    mam problem z moją alfą 156 2.4 jtd 97'. Półtora tygodnia temu odebrałem ją z serwisu ASO Nagórscy, gdzie robiony był kompletny rozrząd po tym jak prawie zerwał się pasek. Niestety dość mocno się przestawił dlatego wymieniane były również zawory wydechowe w ilości 5 sztuk. Podczas naprawy oczywiście ściągana była głowica i wszystko co potrzebne. Założone są nowe uszczelki i co tam trzeba było. Koszt naprawy - 3600 zł.

    A teraz do sedna. Po przejechaniu 150km od naprawy strzeliła uszczelka pod głowicą. Duży wyciek oleju widoczny jest z przodu silnika spod głowicy, w zbiorniczku wyrównawczym od płynu widać olej, w silniku widać olej z płynem chłodniczym, dymi olejem i płynem. Dolałem ponad 1l oleju i prawie 2l płynu chłodniczego. Także nie mam wątpliwości że to uszczelka pod głowicą puściła. Dodam że auto chodzi jak traktor i nie ma mocy...

    Powiedzcie mi co mam teraz zrobić? Rozumiem że serwis powinien teraz naprawić usterkę bez ponoszenia przeze mnie dodatkowych kosztów? Nie rozmawiałem jeszcze z Piotrem ale boje się, że powie, że to nie stało się z winy ich felernej naprawy.
    Dodam, że głowica nie była planowana podczas tej naprawy - Piotr stwierdził że nie ma takiej potrzeby. (mi się wydaje że powinna być aczkolwiek się na tym nie znam...).

    Proszę powiedzcie czy serwis powinien to teraz w ramach gwarancji zrobić?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Pojedziesz tam i powiesz co i jak. Przeciez to robia jego pracownicy a nie on. W mojej 166 wymienili tak uszczelke pokrywy zaworow ze cieklo i musialem sam to poprawiac. Do tego nie dokrecili fi filtra oleju jak zmieniali olej. poza tym to jedyny mechanik ktory potrafi cos w tych AR zrobic.By to poprawil ale mam ponad 100km do niego. Ceny tez ma przewaznie 4 cyfrowe ale jest dobry i poważne roboty robi fachowo. Musza to poprawic tu nie ma co radzic. Im szybciej to zglosisz tym lepiej..
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 09-09-2012 o 11:26
    [C

  3. #3
    mjandy
    Gość

    Domyślnie

    już raz poprawiali na następny dzień po uszczelkę wypluło bodajże spod odmy (tu z prawej strony silnika)... Felerna ta naprawa była, tak byłem zawsze zadowolony z tego co robili.
    ciężko żeby po 150km strzeliła nowa uszczelka...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Partacze, oczywiście, że głowica powinna być splanowana bo jej powierzchnia na 100% nie była prosta a gołym okiem tego nie zobaczysz dlatego teraz znowu wydmuchało ci uszczelkę i jak najbardziej powinni to zrobić w ramach gwarancji.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Dokladnie tu nie ma Twojej winy. Poprostu oni zle cos zrobili. Albo zle poskrecali. Reklamuj ta naprawe poprostu. To nie kaziki z obory tylko powazny zaklad ktory tani nie jest! Placisz- rządasz.
    [C

  6. #6
    mjandy
    Gość

    Domyślnie

    no dokładnie, wkładając 3600zł już mam połowę wartości auta... po prostu boje się co wymyślą bo naprawienie teraz tego nie będzie tanią sprawą... w pon zadzwonię do Piotra i mu odstawie auto. Dam znać co powiedział itp. Mam nadzieję, że nie będzie robił problemów...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Zawsze ktoś nad kimś jest, także przy odmownej decyzji Urząd Konsumenta, potem Fiat. Oby nie było potrzeby.

    Wysłane za pomocą myśli z i9100
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

Podobne wątki

  1. czy to uszczelka pod głowicą?
    Utworzone przez krzysiekho w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 11:50
  2. Uszczelka pod głowicą ?
    Utworzone przez m4tinez w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 08:45
  3. Czy to uszczelka pod głowicą ?? 1.8 TS
    Utworzone przez Mefsito w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 11:28
  4. Uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez marcin220v w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 17:24
  5. [164] Uszczelka pod głowicą do TS
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory