Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Stuki w Mito nie mozna okreslic miejsca.

  1. #1
    marcel2
    Gość

    Domyślnie Stuki w Mito nie mozna okreslic miejsca.

    witam,
    mam mito 1,4 78km 2009 26.000 przebieg do tej pory brak problemow z autem, po wymianie amortyzatorów tył - pojawił sie stukot podczas jazdy. przy bujaniu auta równiez słychac stukot. mechanik stwierdził ze dochodzi to spod kokpitu, niby sie cos obluzowało i stad ten stukot. pytanie czy ktos miał juz taki przypadek? czy to mozliwe? chciałbym uniknac rozbierania kokpitu... moze jakas porada co moze byc przyczyna.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Powiedz mechanikowi żeby bujał autem, ty wsiądź do środka i lokalizuj stukot.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    brak
    Postów
    21

    Domyślnie

    Często zdarzają się nowe stukające amortyzatory. To może być złudzenie akustyczne, że odgłos dochodzi spod kokpitu. Niech ktoś buja autem a Ty nachyl się pod auto i nasłuchuj

  4. #4
    marcel2
    Gość

    Domyślnie

    tak robiłem, bujanie nic nie daje słychac stukot wewnatrz i na zewnatrz, mechanik twierdzie ze to jednak spod kokpitu, ale czy to mozliwe???

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Moze być amortyzator. Dotknij palcem trzpienia amortyzatora ( pod maska, w środkowej części gniazda sprężyny) stukot powinien przenosić sie na górna cześć amortyzatora. mialem podobny problem z nowymi amortyzatorami w 156

  6. #6
    profit
    Gość

    Domyślnie

    Witam, tak sobie czytam niechcący ten temat i doszedłem do wniosku , że u mnie jest to samo. Też mam 1,4 78KM ale przebieg teraz 4200km. Jednak stukanie pojawiło się praktycznie po wyjechaniu z salonu. W sumie to żona jeździ więcej ale jak ja wsiądę to zaraz zwracam uwagę na takie drobiazgi. Dla mnie to odgłos też dobiega spod kokpitu a konkretnie spod zegarów. Jest to taki plastikowy odgłos jakby coś luźno pukało o deskę i konstrukcję pod nią. Ewidentnie słychać to na kocich łbach. Może to jakaś kostka elektryczna lub wiązka kabli (nieraz jest w takiej plastykowej twardej osłonce) lub coś podobnego? Tragedii nie ma ale czasem denerwuje. Jednak jak kupowałem Alfę to od razu psychicznie się nastawiłem na takie drobiazgi. Jak to mówicie ... AR to auto z duszą ?

  7. #7
    Flar
    Gość

    Domyślnie

    Jednym z elementów stukających, przy jeździe solo, jest klamra pasa pasażera. Lekki luz i obija się o słupek.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flar Zobacz post
    Lekki luz i obija się o słupek.
    Czy u ciebie też jest na pasie kierowcy stoper plastikowy a na pasie pasażera za stoper służy zawinięty pasek parciany?

  9. #9
    Flar
    Gość

    Domyślnie

    O ile pamiętam to takie same stopery mam na obu pasach, ale jutro sprawdzę dokładnie

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 105KM Distinctive
    Postów
    4

    Domyślnie Stuki w Mito spod kokpitu

    Witam,
    jestem pierwszy raz na tym forum i na pewno nie ostatni i BŁAGAM O POMOC. Mam problem z MiTo 1.4 105KM przebieg ok 8000km. Podczas jazdy na tzw "kocich łbach" oraz pojedynczych nierównościach spod kokpitu dochodzi dziwny irytujący stukot. Czy ktoś już rozwiązał ten problem, bo widziałem na forum, że nie tylko ja się borykam z tym problemem??Byłem w ASO, ale miałem wrażenie, że mechanicy sami nie wiedzieli co to jest. Coś podorkecali, coś posprawdzali, wymienili amortyzatory, ale problem nadal istnieje. Bardzo proszę o informację czy ktoś miał podobny problem i jak udało mu się go rozwiązać, bo chciałbym pojechać do ASO już z jakąś podpowiedzią z racji tego, że widzę, jak chłopaki błądzą we mgle i tylko na ich gdybaniu się kończy a ja chciałbym załatwić tą sprawę raz na zawsze. Zaznaczam, że jest to moja pierwsza Alfa a z mechaniki jestem nogą, dlatego liczę na pomoc ludzi biegłych w temacie

Podobne wątki

  1. [MiTo] Stuki MiTo
    Utworzone przez Pistacjowy49 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 11:44
  2. [Mito] AR Mito 1.6 JTDm-2 120KM 2008 rok 110kkm małopolskie Siepraw
    Utworzone przez mca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:46
  3. Ilość miejsca w GT
    Utworzone przez lokuss w dziale GT
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 20:35
  4. Stuki stuki i po kilku naprawach dalej stuki !!!
    Utworzone przez Korczu w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory