Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: [146] JTD chip virus dobry tuner na Dolnym Śląsku.

  1. #11
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajper
    Tylko widzisz - komentarze na allegro zazwyczaj wystawia się po zakupie Z tego co widziałem to jeden albo dwa były, że ktoś zrobił tyle i tyle km. Podnieść moc to nie jest sztuka przecież - chodzi o to, żeby ten silnik pochodził jeszcze
    I właśnie dlatego się waham :|
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  2. #12
    Vito74m
    Gość

    Domyślnie

    Vitam

    Sluchajcie tak sobie czytam co tu piszecie i sam zaczynam sie zastanawiac 600 zeta hmmm-warto,. Wiec napisalem do firmy Autoseba z takim pytaniem.


    mam alfe 146 1.6 boxer. rocznik 1996.
    nominalnie ma cos kolo 104 km. (tak naprawde ma 103 )(stwierdzilem ze jak gosc w odpowiedzi mnie poprawi to bedzie dobry znak)

    moje pytanie jakie koszty i jaki przyrost mocy mozna uzyskac na tym silniku, i jak bedzie wygladalo spalanie po ew. modyfikacji oprogramowania ??

    w danym momencie pali okolo 9/10 l


    A teraz zobaczcie jaką dostalem odp..

    .......koszt ze strojeniem na hamowni to 600zł , przyrost będzie oscylował w granicach 6-7KM i 8-10NM ,niestety to wolnossący silnik i więcej się nie wyciągnie .
    Spalanie powinno zmaleć nieznacznie .

    Pozdrawiam Autoseba ChipTuning





    Silnik wolnossący czyli zasysa gazy (powietrze) bez doladowania i mozna na nim miec tylko przyrost j.w. To pytam czy warto ???

    Mysle ze nie :/

    Ale z kolei slyszalem ze zamiana tradycyjnego filtra powietrza na stozkowy z doprowadzeniem powietrza gdzies z okolic gdzie nie jest nagzane przez silnik daje tez efekty w granicach 4 do 6 km i 2 do 4 nm. wiec jesli by te dwie zeczy polączyc to juz zaczyna miec jakis sens
    pozdrawiam

  3. #13
    markos
    Gość

    Domyślnie

    Z silnika benzynowego niewiele wyciśniesz.Jeśli już to kompleksowo powinieneś dokonać zmian mechanicznych i oprogramowania,a to niestety zwiększa koszty geometrycznie.
    JTD to inna para kaloszy i tu w sumie bez większego wysiłku osiągasz przyrost mocy rzędu 15-20 KM.Silniki doładowane mają spore niewykorzystane fabycznie "rezerwy".
    Jedyny problem w tym że osoba która będzie dokonywała tych zmian musi wiedzieć co robi,bo generalnie zmiany softu może dokonać każdy średnio inteligentny elektronik.Niestety trzeba umieć przewidzieć jaki wpływ te zmiany będą miały na konkretny silnik o danym przebiegu itd.Dlatego właśnie trzeba znaleźć kogoś kto jest w tym dobry i nie popsuje autka.
    Cena w tym wypadku nie powinna być priorytetem.

  4. #14
    hajper
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak napisał kolega powyżej, czipsowanie wolnossącego auta powinno mieć miejsce na końcu - tutaj cała zabawa opierałaby się na m. in. na wałku, dolocie, kolektorze, kompletnym układzie wydechowym (ostatecznie powiększenie pojemności) - kosztowna i w przypadku tego silnika nie wiem czy sensowna zabawa...
    Już chyba taniej byłoby go uturbić

    Sam filtr nie da Ci 4-6km, w ogóle jeżeli będzie jakakolwiek zmiana mocy na + to będzie dobrze.

  5. #15
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Panowie nie sugerujcie się ceną bo może okazać się tak, że będziecie musieli płacić dwa razy za robote. Ja przy wyborze tunera kierowałem się tym jakie dana osoba ma doświadczenie i ile mocnych aut wyszło spod jego ręki. Właśnie to zadecydowało że wybór padł na Daniela z TTC i Rogala z Warszawy. Do Rogala miałem 350km w jedną stronę, ale nie żałuję że do niego pojechałem. U mnie sytuacja była jednak troszkę inna gdyż samochód miał być strojony pod większe turbo, intercooler i wtryski.

    Nie chcę nikomu odradzać człowieka z allegro, jednak radziłbym się przynajmniej dwa razy zastawić przed tym zanim powierzymy komuś swoje auto.

    Pozdrawiam

  6. #16
    hajper
    Gość

    Domyślnie

    No Rogal to znany Szczególnie w środowisku TDi Ale chyba Alfy u niego nie robileś? (nie wiem nawet czy robi).

    Wysłałem mejla z zapytaniem do kolesia

    Treść wiadomości:
    Witam

    Miałbym parę pytań (posiadam AR 166 2.4JTD 140PS/300Nm `01):

    1. Czy program jest pisany pod dany silnik, czy jest wrzucany gotowy?
    2. Rozumiem, że przyrost mocy byłby w okolicach 30PS i 80Nm?
    3. Co obejmuje diagnostyka silnika przed cziptuningiem?
    4. Co mam rozumieć przez "24 miesiące gwarancji na podzespoły silnika , tylko w przypadku przekroczenia w oprogramowaniu bezpiecznych wartości pracy tych podzespołów " ? Gwarancja jest dawana przy każdym cziptuningu, czy tylko przy przekroczeniu wartości powyżej osiąganych 170PS/380Nm?

    Pozdrawiam]
    Odpowiedź:

    Witam, każdy program jest pisany indywidualnie , + 40 i 100nm o ile sprzęgło wytrzyma , diagnostyka obejmuje test dynamiczny , 24 miesiące gwarancji na silnik i podzespoły w każdym przypadku .
    Ta gwarancja brzmi kusząco... No i te +40 i 100Nm - chociaż akurat ja chcę + 30PS i 80Nm - a tak, żeby nie katować zbytnio silnika.

  7. #17
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cholera- kto się odważy pierwszy i opisze co i jak Ja na razie trochę "wymiękam"
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Kurczę ja też chcę podnieść moc w mojej 156 i też jestem z dolnego śląska.Czytałem te opisy aukcji z allegro chyba z 10 razy ale sam już nie wiem czy jechać do niego czy nie???

  9. #19
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    jeszcze jest jetronic na krakowskiej we wrocku z teo co się orientuje - mają też hamowie ale ceny chba nie najmniejszy - paru kolesi z mego miasta ma reklamy ich na klapach aut :
    G4 stajnia rajdowa
    jetronic
    podobno współpracują z którymś z naszych kierowców rajdowych

    mialem tam jechać zhamować swoją belle bo mam już wirusa z niemiec ale cena chyba mnie odstraszyła za wjazd na rolki - zostaje mi tylko iwerzyć w to co mam na papierze i pod prawą nogą - 185KM 395Nm - 2.4 jtd 2001r.

Podobne wątki

  1. Co warto zobaczyc na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie?
    Utworzone przez fiergloo w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 10:44
  2. Alfaholicy!!! a może by tak jakiś zlocik na dolnym śląsku????
    Utworzone przez kamko25 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 19:19
  3. Dobry tuner w krakowie, zna ktos?
    Utworzone przez Kacper_agh w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 22:00
  4. chip na śląsku
    Utworzone przez mariusz. w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 22:20
  5. [156] szukam dobrego warsztatu na dolnym śląsku
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-01-2009, 08:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory