Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Korek miski olejowej

  1. #21
    teknomaniac
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał williamdrake Zobacz post
    Panowie a jaką średnicę mają korki spustowe w TS-ach?
    u mnie było to 18mm, na allegro są również 20mm, miałem zerwany gwint 18, nagwintowałem właśnie pod 20 i jest git

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    Ja u siebie również mam zerwany gwint w misce. Czyli zdecydowanie miska jest słabsza od korka! Korek mam wkręcony ale wcześniej został owinięty białą taśmą do uszczelniania rur Puki co wszystko jest OK. Przydało by się miskę prze gwintować na większy korek, ale do tego dobrze jest ściągnąć miskę, aby jakieś opiłki nie nawpadały do środka.. Z powodu takiego ryzyka zdecydowałem się właśnie na samą taśmę i puki co jest ok
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Średnicy korka nie pamiętam, ale kolega Fred się nieco myli, co do gwintu. Właśnie o to chodzi, że gwint nie jest stożkowy i dlatego potrzebna jest podkładka miedziana do uszczelnienia korka. W przypadku korków (gwintów) stożkowych podkładek się nie stosuje. Takie korki są np. w skrzyni biegów.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    U mnie też korek jest prosty (nie stożkowy) i ma podkładkę.

    Mam jeszcze jedną ciekawostkę, dotyczącą tego że przy każdej wymianie oleju powinno wymieniać się też oryginalną podkładkę uszczelniającą pod korkiem. A to dlatego, że oryginalna podkładka jest wewnątrz pusta i po jednorazowym dociśnięciu zmienia swój kształt, nie pozwalając jednocześnie na właściwe dopasowanie elementów przy ponownym jej użyciu a co za tym idzie, będzie ciekło spod korka spustowego. Dotyczy to silnika 2.0 16V. Nie wiem jak jest w innych.
    Ostatnio edytowane przez Wujek ; 27-08-2009 o 07:21
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  5. #25
    alfisto
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie, sledze ten temat bo sam jestem przed wymiana oleju i mam przy okazji pytania:
    Jaki klucz jest potrzebny do odkrecenia korka spustu oleju z silnika w 2,0 TS?
    Czy mam sobie zakupic nowy korek? (uszczelka na pewno bedzie kupiona)

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja w 1,6 TS mam korek na imbus 8mm. Pamiętaj, że to musi być mocny, krótki imbus wkładany do klucza nasadowego, bo taki z hipermarketu chiński nie poradzi.

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie

    Mam dwa patenty na to
    1. Wywiercic dziurę w korku malym wiertłem (ostrożnie ) spuścić olej. W miejscu dziury nagwintowac i wkręcic nową śrubę.
    2. Nawiercic otwór w korku dokładnie spuścić olej i zakleić dziure klejem do aluminium (dwie warstwy). Gdy będziesz znowu wymieniał olej po prostu wywiercisz dziure w tym kleju i podobnie ja zatkasz.
    Z tych dwoch opcji ta pierwsza jest szybsza.
    I wpadł mi do głowy jeszcze jeden patent. Jeżdzić od mechanika do mechanika i udać durnia który chce wymienić olej. Któremuś pewnie się uda (tylko trzeba dobrze zagadać- dobra ściema to połowa sukcesu) Pozdrawiam

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ale kolega alfisto pyta o klucz bo chce odkręcić korek, więc może niech spróbuje to zrobić. Jeśli korka nie uda się odkręcić to wtedy można stosować inne metody.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Przyszedł czas na wymianę oleju i jest mały problem. Zauważyłem, że korek jest lekko obrobiony i coś mi się wydaję, że nie będzie się chciał odkręcić. Wie ktoś z Was jaki jest rozmiar klucza torx do korka? Byleby go odkręcić to się na nowy wymieni
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Może Wam pomogę, mam taki swój sposób na gwintowanie miski bez zdejmowania, uprzednio spuszczam oczywiście olej, potem podstawiam dość szerokie naczynie pod miskę, odpowiedni gwintownik w rękę, druga osoba leje spuszczony olej stopniowo w silnik aby równo wyciekał przez otwór spustowy a ja w tym czasie gwintuję, brudna robota ale wszystkie opiłki wymywane są na zewnątrz dodatkowo gwintownik smarowany oliwą idzie ładnie.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. [159] Korek miski olejowej-problem
    Utworzone przez Klejek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 08:35
  2. Korek miski olejowej - wymiary
    Utworzone przez mar_1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 05:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory