Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Korek miski olejowej

  1. #1
    Izabela
    Gość

    Domyślnie Korek miski olejowej

    [156 TS 1.8 benz.]Witam serdecznie. Moje pytanie-ogromna prośba o odpowiedź na nie.Otóz, byłam 2 dni temu w ASO z wymianą rozrządu i chciałam też wymienić olej na selenie20k, ale w ASO powiedzieli, że oleju nie wymienią bo korek od miski olejowej jest na ''stałe'' przyklejony silikonem, i że jak go ruszą to bedą musieli wyminić całą miskę olejową a ona u nich kosztuje 1000zł.Odesłali mnie z tym olejem do zwykłego warsztatu który ma maszynę do odsysania oleju od góry, dzis tam byłam, i powiedzieli że ,akurat im parę dni temu się zapsuła, i że moga wymienić ten olej ale normalnie od dołu, że prędzej czy poznej korek trzeba bedzie ruszyc, ze maszyna nie odessie całkowicie oleju, ze w misce jest zawsze brud, i ze tak czy siak i tak trzeba odkrecic ten korek, ze byc moze trzeba bedzie go wymienic, lub jakąs uszczelke, w ASO mówili ze coś nie tak jest z gwintem i wola tam nie grzebać bo beda musieli uzyc nowej miski.. nie wiem co robic, jechac do warsztatu zeby wyciagneli ten korek czy jak???? boje sie ze jak cos pojdzie nie tak to bede mila jakies wycieki oleju????czy ten olej mozna wylac od dolu nie ruszjac tego korka??? BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Trzeba korek wykrecic , przegwintowac otwor na wiekszy rozmiar i wymienic korek

    Istnieje rozniez mozliwosc ze gwint jest dobry a zasylikonowal go jakis ynteligent ktory nie wie ze za kazdym razem po wymianie oleju nalezy zalozyc nowa podkladke pod korek bo bedzie sie pocic
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  3. #3
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Tak czy siak ruszyc korek kiedys trzeba.
    Z tym ze ja nie obawialbym sie uszkodzenia miski (no chyba ze ktos to skleił jakims super klejem )

    Miska jest aluminiowa a korek mosiężny wiec przy odkręcaniu to raczej gwint na korku powinien ulec uszkodzeniu.

    Po odkreceniu trzeba by wyczyscic gwint w misce (raczej nie gwintowac bo schodzi sie w ksztalcie klina) i zalozyc nowy korek z nową podkladką

    fred

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem jak Ty. Kupiłem już Alfę z zaklejonym korkiem na stałe. Przy wymianie oleju wykręcam go więc delikatnie, a potem wkręcam z powrotem używając pasty do łączenia rur metalowych.
    Dokładnie nie wiem co to za pasta (jakiś specyfik amerykański).
    W odsysanie też raczej nie wierzę. Tzn można odsysać olej, ale raz na jakiś czas warto spuścić go w sposób tradycyjny.
    Zaufaj mechanikom i oddaj samochód (nie do ASO), przy czym uprzedź na czym polega problem. Jeśli są w miarę rozgarnięci to poradzą sobie przy pomocy chociażby jakiegoś uszczelniacza.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje, że Panowie z ASO chcą Koleżnkę naciągnąć na nową miskę olejową. :mrgreen:

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Trzeba zrobić tak jak napisał Szef
    Cytat Napisał Szef
    Trzeba korek wykrecic , przegwintowac otwor na wiekszy rozmiar i wymienic korek
    ...
    Albo kupic nową miskę - nie musi być nowa, z zatartego silnika łatwo kupić na szrotach. Żadne uszczelniania nie załatwią sprawy na dłuższą metę.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Przy wymianie oleju wykręcam go więc delikatnie, a potem wkręcam z powrotem używając pasty do łączenia rur metalowych.
    to normalna pasta to skrecania rur stalowych - woda c.o. gaz itp
    Dostaniesz w kazdym sklepie z akcesoriami hydraulicznymi za pare zl .
    Teoretycznie sama pasta ma jakies wlasciwosci uszczelniajace ale w praktyce zawsze stosuje sie ja w polaczeniu z konopiami

    Co do zastosowania jej w misce olejowej to nie jestem pewien czy nie zanieczysci jakos oleju

    Cytat Napisał Fred
    Miska jest aluminiowa a korek mosiężny wiec przy odkręcaniu to raczej gwint na korku powinien ulec uszkodzeniu.
    Wydaje mi sie ze jednak mosiadz jest wytrzymalszym stopem niz to aluminium z ktorego zrobiona jest miska

    Mysle ze tu Maciek 156 moze wykazac sie swoja wiedza
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  8. #8
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    U mnie był tak dokręcony że otwór na klucz się obrobił, a nie puścił. Odkręciłem za pomocą przecinaka i młota, bo jakos trzeba było. Korek okragły więc zeszlifowałem boki tak by pasował płaski klucz i wszystko gra. Oczywiście koniecznie nowa miedziana podkładka i nie trzeba wielkiej siły by trzymało.

  9. #9
    Izabela
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, pojechałam do warsztatu, zrobili, nalali selenie i teraz śmiga... .Po weekendzie mam się u nich zjawić i sprawdzą czy wszystko jest nadal ok, czy nic nie wycieka, bo jak na dzisiaj było wszytsko oki.Dzięki raz jeszcze.Pozdrawiam serdecznie

  10. #10
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izabela
    Dzięki wielkie, pojechałam do warsztatu, zrobili, nalali selenie i teraz śmiga... .Po weekendzie mam się u nich zjawić i sprawdzą czy wszystko jest nadal ok, czy nic nie wycieka, bo jak na dzisiaj było wszytsko oki.Dzięki raz jeszcze.Pozdrawiam serdecznie
    Witam to co udało się odkrecic bez problemu .

Podobne wątki

  1. [159] Korek miski olejowej-problem
    Utworzone przez Klejek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 08:35
  2. Korek miski olejowej - wymiary
    Utworzone przez mar_1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 05:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory