Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 156 2.4 jtd 10v puka na zimnym

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar evomarkos
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Saab 9-5 Alfa romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    29

    Domyślnie 156 2.4 jtd 10v puka na zimnym

    Witam od dwóch dni po odpaleniu zimnego silnika coś puka dość głośno z czasem coraz mniej i po 30 sek już nic nie słychać.
    Puka z okolic rozrządu wcześniej po odpaleniu piszczało a teraz puka czy może to być wina tylko rolki napinacza?
    Jeżeli tak to wystarczy tylko go ją odkręcić i wsadzić nową czy trzeba coś blokować?
    Ostatnio edytowane przez evomarkos ; 25-11-2012 o 14:09

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Najpierw trzeba zdiagnozować co jest przyczyną pukania rolki wymienia się razem z rozrządem i pompą wody,stuk mógłby pojawiać się wtedy gdyby poprzedni właściciel wymienił tylko pasek a resztę zostawił starą,ale masz tam również rolki paska micro i koło pasowe ciężko tak gdybać.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Ja radze Ci zerknąc na napinacz paska 6PK. Miałem podobnie w 166. Najlepiej nagraj filmik z tym dzwiękiem bo zapewne każdy z nas ma inne wyobrażenie tego co opisujesz.
    [C

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie

    Może pompa CR juz zdycha? Zalej paliwem premium i zobacz czy to coś pomoże.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Ściągnij pasek wielorowkowy i odpal silnik w identycznych warunkach jak te przy których pojawia się hałas. Jeżeli dalej będzie to trzeba będzie szukać głębiej. Jak nie, to znaczy że któraś rolka/koło ściągniętego paska.

    Zawory też mogą tłuc jak nie były dawno regulowane.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar evomarkos
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Saab 9-5 Alfa romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ok wiem że to ta rolka bo odkręciłem i się rozsypała czyli długo już by nie pojeździła.
    Czekam teraz na nową i teraz pytanie czy mam ją po prostu przykręcić czy trzeba coś ustawić po przykręceniu?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    najpierw ściągnij pasek

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie

    Wystarczy przykręcić.

  9. #9
    Nielot
    Gość

    Domyślnie

    jeżeli masz na myśli rolkę i zakładanie paska do urzadzeń pomocniczych to jest jeden całkiem dobry sposób z którego korzystałem. nie wiem którą rolkę wymieniłeś... ale jak ja zakładałem pasek to najpierw maiłem poluzowane oba napinające, nastepnie przed założeniem paska metalową brzeszką lub w miare mocnym prętem zdusiłem sprężynę napinacza tego zaraz kolo koła pasowego tak aby napięcie było możliwie jak najmniejsze(tak zduszoną sprężynę przykręciłem dość mocno aby mi się nie rozciągnęła przy pomocy śruby mocującej na klucz imbusowy) następnie nałożyłem pasek wszędzie tak jak powinien iść. (drugi napinacz wtedy też nie jest wcale napięty bo jest lekko poluzowany na srubie). w takim momencie napinamy pierwszy napinacz ten bez sprężyny(ten blisko sprężarki klimy) tak aby pasek uzyskał możliwie dobre napięcie, nastepnie przykręcamy tak aby się napinacz nie poluzował. zaraz po tym popuszcamy śrubę od napinacza z sprężyną tak aby napiął do końca porządnie pasek(jeśli nie ruszy się wcale warto troszke mu pomóc ręką aby sie trochę sprężyna poluzowała, a co za tym idzie aby napięło dobrze pasek. śrubkę imbusową dobrze dokręcamy aby sprężyna podczas pracy silnika sie nie rozregulowała... no i to by bylzystko można śmigać;D

    a więc:
    -poluzować napinacz ze spreżyną(napiąć mocno sprężynę od niego) i przykręcić,
    -poluzować drugi napinacz(piszę tak dla pewnośći, aby nie pominąć)
    -założyć pasek(powinien lekko swopodnie wejść z luzem)
    -napiąć napinaczem bez sprężyny i przykręcić mocno(ten napinacz blisko klimy na mimośrodzie jak się nie mylę)
    -napiąć napinaczem ze sprężyną po przez popuszczenie śruby mocującej(imbusowej) następnie po porządnym napięciu przykręcić dobrze(żeby sie nie rozregulował)
    -warto odpalić na chwilę samochód i zerknąć przed przykręceniem koła czy: (pasek nie wibruje i czy nie popiskuje ani nie hałasuje) i zgasić;D,
    -założyć osłonę od nadkola
    -przykręcić koło
    -zdjąć z lewarka;D
    -cieszyć się jazdą pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    mam nadzieję że miałeś na myśli ten pasek. jeśli miałeś na myśli rozrząd to daj znać też go wymieniałem i mogę napisać instrukcję;]

Podobne wątki

  1. 2.5v6 cos puka w silniku
    Utworzone przez cabrio841 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 21:26
  2. Coś puka
    Utworzone przez komandooo w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 23:06
  3. [146] coś puka
    Utworzone przez mmpolska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 12:20
  4. Cos puka ...
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 20:26
  5. coś mi puka w boxerku
    Utworzone przez Uszatek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 06:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory