Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 117

Temat: Używane -pomoc w zakupie Giulietty

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie Używane -pomoc w zakupie Giulietty

    Witam, jestem nowy na forum, wspólnie z dziewczyną szukamy alfy romeo giulietty na terenie sląska, generalnie do 80k, najlepiej wersja qv, ewentualnie MA 1.4 ale ze skórzana tapicerką, chciałbym rocznik 2010 i w górę, znalazłem kilka takich, pytanie jest takie na co zwrócić uwagę przy kupnie? co się najczęściej zużywa, jakie elementy po 2-3 latach użytkowania sa wg was do wymiany etc.

    są to dla mnie ważne informacje bo giulietta jest młodą laską i nie ma zbyt wiele informacji na ten temat.

    pozdrawiam,


    ILM

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Do wymiany nie powinno być nic, ale moim zdaniem przy takim budżecie lepiej szukać nówki. Za 80 tys. spokojnie znajdziesz bardzo przyzwoitą 1.4 MA z wyprzedaży rocznika:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-giuliet...C26144122.html
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Do wymiany nie powinno być nic, ale moim zdaniem przy takim budżecie lepiej szukać nówki. Za 80 tys. spokojnie znajdziesz bardzo przyzwoitą 1.4 MA z wyprzedaży rocznika:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-giuliet...C26144122.html

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-giuliet...C23670299.html - o czyms takim myślałem, generalnie za wyjątkiem nawigacji, skóry (bo ma skóra + mikrofibra), podgrzewanych foteli to ma wszystko łącznie z panoramicznym dachem, 235 konnym silnikiem, pakietem QV , autoalarmem, etc. nie wiem jaki ma wydech, generalnie pojade obejrzeć , dam być moze na warsztat to sie obada.

    rzeczywiscie dodajac 3k mozna miec całkiem dobry MA, takze jest to ciekawie postawiona kwestia.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja bym się zastanowił, kto sprzedaje roczne auto z przebiegiem 32.000 i dlaczego...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja bym się zastanowił, kto sprzedaje roczne auto z przebiegiem 32.000 i dlaczego...

    podobno koles ma kredyt na ten samochod, na firme ma kupiony, podobno w zime nie jezdzony i nie pierwszy samochod w rodzinie, w srode jade do niego sprawdzic to i owo, sprawdza mi go na warsztacie ASO alfy, czy jest cos co mogłoby mnie niepokoic? sprawdzą powłokę lakieru, zbiezność kół, temat rdzy, stan silnika (podłączenie do kompa), zawieszenie, jesli bank jest współwlascicielem to znaczy ze nie jest kradziony, kupiony w polsce, 1 własciciel, pełna dokumentacja, wiem , sam różne historie słyszałem ale póki co to jadę tylko obejrzeć.

    jasne ze są bajki i historyjki, ale to nie jest pierwsza alfa z przebiegiem około 40 tys którą ludzie sprzedaja, czesc z nich to floty, czesc z nich to pokazówki dilera (Te maja około 5000 km ale od nich trzmam sie z daleka), to podobno jest taki uzytkownik na codzień, zobaczymy, obadamy. ale jak macie jakies rady/ ostrzeżenia to piszczie.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Skoro ma przejechane 35 tys to powinien byc po pierwszym przegladzie, podjedz do tego aso z ktorego jest pieczatka. Popros o wydruk pelnej historii serwisowej. Popros aby przy diagnostyce z komputera zczytali Ci liczbe dojsc do odciecia, bedziesz widzial jak byla jezdzona.

    Przejdz sie do aso z aparatem lub poszukaj jakiegos zdjecia silnika nowki na ktorym widac naklejki jakie wisza na czesci elementow lub sa ponaklejane w zakamarkach. Jak ich nie bedzie znaczy ze cos mial gmerane lub jest po dzwonie i byl malowany.

    Obejrzyj rowniez jak wyglada z tylu podloga w okolicy kola zapasowego w nowym i tym co chcesz kupic.

    Sprawdz szerokosc wszystkich szpar miedzy elementami blacharskimi. Obejrzyj jakosc skory, jak ma faktycznie 35 tys to nie powinna miec duzych sladow uzytkowania.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    bardzo mądre porady póki co, koles mi przesłał fakture , kupił auto za 110 k, 1,5 roku temu, co to znaczy ilosc dojsc do odciecia? generalnie mam jego vin, mysle ze koniec konców pojade na policje sprawdzic ten vin czy nie kradizony, bede sprawdzał w krakowskim aso stan faktyczny auta, super ten pomysł z naklejkami,a czego szukac w tylnym kole zapasowym? kiedys kupowalem forda mondeo 6 letniego i tam jak zajrzalem to koło zapasowe z dojazdówką miało jeszcze gąbki fabryczne :-). koles w ogóle mowił ze nie jeździł w zime bo tam kilka miał aut i ze nie ma opon zimowych takze są letnie. wiec dodatkowy wydatek. jesli macie jeszcze jakies uwagi to piszcie, w srode jade ogladac do krakowa, kazda wiedza cenna. a juz jarze o co chodzi z tymi dojsciami do odciecia :-) dobry pomysł./
    Ostatnio edytowane przez ilm ; 27-11-2012 o 00:05

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Kolejne auto w rodzinie, nie jeżdżone zimą i 32 tys. km nakręcone?! Ja mam 36 tys. w 1,5 roku, ale dojeżdżam codziennie do pracy (prawie 60km w dwie strony), jeżdżę trochę po Polsce (trasy po 200 - 300 km w jedną stronę) i byłem na wakacjach autem (4,5 tys. km).
    Spodziewam się, że w ASO nic nie wyjdzie, bo auto jest na gwarancji i gość pewnie wszystko, co się da, "wyczyścił". Pocieszające jest to, że jeśli coś z nim nie tak, to masz jeszcze pół roku napraw na koszt Fiata . Dowiedz się dokładnie, do kiedy jest gwarancja i czy nie robił modyfikacji na własną rękę (bo wtedy mogą jej nie uznać, najlepiej spytać też w ASO podczas sprawdzania, czy jest cała w oryginale).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    podobno był samochodem we włoszech, w niemczech, tez wg mnie nakrecone troche, w kwietniu 2011 kupił te alfę, co prawda widzialem 3 letnie samochody z przebiegiem 180 tyś, takze 32 tyś to jest możliwe. co masz na mysli piszac ze mogł "wyczyścic". jesli chodzi o gwarancje to ma do 2014 do kwietnia, byc moze jest mozliwosc jej przedluzenia, ja sie troche martwie o skrzynie biegów i o to ze byc moze ma wiecej na liczniku i krecił. obadam jutro w jakim stanie to sie wam pochwalę, myśle ze jakby było cos na skrzyni czy silniku takiego uszkodzonego , albo zawieszenie to komputer to wykaże. dzieki za zaangazowanie w temat.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Przeczytaj watek o podnietej turbinie w QV tam jest o tym odcieciu i gdzie to odczytac.

    Co do bagaznika sprawdz czy wszystkie spawy i smary ktore sa w ich miejscach wygladaja tak samo jak w nowej. Wyjmij rowniez kolo i sprawdz pod nim. Uszkodzenia lub zmiany tam beda wskazywaly na to, ze byla uderzona od tylu.
    Ostatnio edytowane przez barnio ; 27-11-2012 o 12:53

Podobne wątki

  1. Proszę o pradę przy zakupie Giulietty
    Utworzone przez th@les w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 16:07
  2. Pomoc w zakupie AR 159 1.9 150 KM
    Utworzone przez szczecin20 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 21:27
  3. Pomoc w zakupie GT
    Utworzone przez reiben w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 14:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory