Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Blad sondy...ale to nie sonda :(

  1. #1
    SinEater
    Gość

    Domyślnie Blad sondy...ale to nie sonda :(

    Witam, moj pierwszy problem z alfa a juz niezly klin. Zaczelo sie od inaczej brzmiacego wydechu i nierownych obrotow na rozgrzanym silniku wiec pierwsze co podpialem belle pod kompa ktory jakze z duma wyswietlil blad sondy lambda 1 przed katalizatorem oraz blad sondy 2 przed katalizatorem. Nie zastanawiajac sie dlugo kupilem oraz wymienilem obie sondy po czym pozostalo juz tylko podpiac auto znowu pod kompa...Efekt niestety byl calkiem odwrotny od zamierzonego bo nowe sondy jak i stare wywalaja takie same bledy (sonda nr1 pokazuje wartosc -1.0 V a druga skacze od 0,3 do 0,5 na plusie) FiatEcuScan przedstawia blad pierwszej sondy jako krytyczny natomiast drugiej jako "srednio wazny" a kasowanie nie pomaga. A teraz rzeczy ktore zauwazylem: jak wczesniej wspomialem wydech zaczal inaczej spiewac (mam podwojnego ragazzona) z jednej rury leca spaliny z powiedzmy normalnym cisnieniem i sa cieple a z drugiej ledwo dmucha i spaliny sa zimne (nawet po dlugiej jezdzie). Jak motor osiagnie temp 90 stopni obroty zaczynaja falowac ale tylko na biegu jalowym. Spalanie wzroslo a moc troche spadla. Zwracam sie do szanownego grona o pomoc w rozwiazaniu w/w problemu (tak wiem nikt nie bedzie tutaj wrozyl z fusow) ale jestem otwarty na sugestie zanim zaczne rozkrecac auto. Serducho to oczywiscie 3.0 v6 24V '98

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    może jeden katalizator mówi 'do widzenia', bo się np zapchał/rozsypał i są takie efekty?

    verdebiancorosso

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    co do sond, może faktycznie coś nie tak z katem a co do ledwo dmuchającej jednej z koncówek
    hmm wydech masz jak sądzę na pojedynczej rurze i po srodkowym tłumiku dopiero koncówki idą na dwie strony przez y-pipe?? bo jesli tak to powinno być w miarę równo chyba że y jest krzywe i jedna z koncówek ma wiekszy przelot, ale wtedy stwierdze ze to nie ragazzon albo ktos cos sam dorabiał, pokaz foto układu jak mozesz

  4. #4
    SinEater
    Gość

    Domyślnie

    Napewno zaczne od sprawdzenia katalizatora albo najlepiej calego wydechu. A leca dwie rury od samego kolektora wydechowego, przez podwojny katalizator do samego konca na 4 koncowki. Zdjecia beda dopiero wtedy jak juz podniose auto (tymczasem prosze wierzyc mi na slowo)

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    no to wyglada porządnie i potwierdza to kłopot z jednym z katów lub tłumików, cos masz w kazdym razie przytkane i pewnie tez wpływa to na złą pracę sond (szkoda troche kasy na sondy, ale przynajmniej masz pewność że podziałąją o ile są to porządne sondy, bo komp przynajmniej w TSie jest czuły również na zamienniki, nie wiem jak w v6)

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    A może zamiast iść w kolejne koszty podmień przepływomierz. W mojej V6 były podobne objawy po przywiezieniu z Niemiec i mimo braku ewidentnego błędu przepływki zmieniłem ją na inną ale z auta bez problemów i jak ręką odjął. Może Ci Twój lekko oszukiwać i przez to mieszanka jest zła a to wykazują sondy.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    ale wtedy by na obu było źle, a nie na jednym rozwidleniu
    gdzieś te spaliny muszą 'uciekać', a jeśli ich nie ma, to silnik nie pali na trzech cylindrach w pełnym tego słowa znaczeniu
    objaw jak w aucie mojego ojca, gdzie jeden katalizator się rozsypał i na biegu jałowym falują obroty, bo najpierw się przytkał, a potem się wkład rozleciał, po wymianie jest ok

    verdebiancorosso

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Co do wydechu Ragazona duplex na dwie strony, 100% jest tak żę jedna z rur jest delikatnie zamknięta a druga otwarta, tego nie widać z zewnącz, jak ktoś nie wieży niech rozetnie na rozejściu rur. Mamy tu właśnie taki efekt że jeden wydech bardziej kopci od drógiego. Po to jes tak zrobione by nie zepsuć osiągów, i zredukować przelot. Miałem 2 wydechy ragazona, jeden naprawiałem. u mnie był podobny efekt że nie równo te wydechy chodziły. Tak już jest z Ragazzonem na dwóch rurach, i w wielu innych podobnych rozwiązań.
    Lukas1020

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas1020 Zobacz post
    Co do wydechu Ragazona duplex na dwie strony, 100% jest tak żę jedna z rur jest delikatnie zamknięta a druga otwarta, tego nie widać z zewnącz, jak ktoś nie wieży niech rozetnie na rozejściu rur. Mamy tu właśnie taki efekt że jeden wydech bardziej kopci od drógiego. Po to jes tak zrobione by nie zepsuć osiągów, i zredukować przelot. Miałem 2 wydechy ragazona, jeden naprawiałem. u mnie był podobny efekt że nie równo te wydechy chodziły. Tak już jest z Ragazzonem na dwóch rurach, i w wielu innych podobnych rozwiązań.
    wszystko sie moze i trochę zgadza (nie rozcinalem wydechu) ale róznica w kopceniu z wydechów nie powinna być mocno zauważalna a już na pewno z jednej konców nie moze leciec tylko zimny lekki dymek bo to ani ładne ani zdrowe dla układu, bo nie wydmycha wody więc dalej twierdze ze cos padło i coś jest przypchane, dlatego wariują sondy i obroty, a jak mozesz podmienic przepływke na chwile to nie zaszkodzi...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    ale wtedy by na obu było źle, a nie na jednym rozwidleniu
    gdzieś te spaliny muszą 'uciekać', a jeśli ich nie ma, to silnik nie pali na trzech cylindrach w pełnym tego słowa znaczeniu
    objaw jak w aucie mojego ojca, gdzie jeden katalizator się rozsypał i na biegu jałowym falują obroty, bo najpierw się przytkał, a potem się wkład rozleciał, po wymianie jest ok
    Tylko jeśli błąd mieszanki nie jest duży a drugi katalizator jest w lepszym stanie to lambda tego nie pokaże. Podmienić od kogoś za darmo nie zaszkodzi.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-12-2014, 14:50
  2. Problem z bellą, sonda? blad p1173
    Utworzone przez patrykalfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2014, 11:11
  3. Błąd sondy P0130 mimo wymiany sondy
    Utworzone przez majkel_dg w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 14:14
  4. Sonda 2.0 v6 TB - napięcie nominalne sondy
    Utworzone przez Misiek213 w dziale 166
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 18:06
  5. Blad sondy P0170
    Utworzone przez grzesiu1302 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory