Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Kilka problemów po długim postoju

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie Kilka problemów po długim postoju

    Ma trumienna Bella po ok. rocznym postoju (leasing mi ją zabrał) ma kilka fochów.

    Problem nr 1: Pęknięte lusterko wewnętrzne.
    Czy można gdzieś dostać sam wkład do lusterka (o ile można sam takowy wymienić)? Szukałem i nie mogę się takowego znaleźć.

    Problem nr 2: Elektryka.
    Nie działa domykanie szyb z kluczyka (a otwieranie działa), nie działa przycisk na klapie do otwierania jej (podobno jest jakoś odłączony).

    No i nie wiem, co mam dalej czynić. Może jakieś kwiaty kupić?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    ad 1: lusterko raczej musisz kupic całe . Uzywane nie będzie drogie.
    Ad2: * z którego roku masz auto ? w połowie 2007 weszła jakaś unijna dyrektywa "bezpieczeństwa" i szyby sie tylko opuszczają. Zamykają sie w starszych autach.
    * jaki przycisk na klapie ? ja tam żadnego nie zauwazyłem. Nie działa jak chcesz otworzyć z pilota czy jak chcesz otworzyć ze środka ? Co by nie było wejdz na postoju w menu i poszukaj jest to opacja kótrą można wyłączyc i załączyć. Przestawia sie z off na on ale nie pamiętam pod jakim hasłem to było.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Pewnie kolega ma po liftingu, skoro ma przycisk na tylnej klapie do otwierania bagażnika. To tłumaczyłoby pośrednio dlaczego mu się szyby nie domykają z pilota - no właśnie dlatego, że auto po liftingu.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Tak, świeżo poliftingowa z 2008r, zapomniałem napisać. Dziękuje za rozwianie kwestii szyb.
    Przyciskiem jest logo, ale nie działa. Nie wiem, czy grzebać trzeba komputerem, w komputerze czy rozbierać tapicerkę.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Jest w komputerze, zdaje się coś takiego "dedicated deck lid opening", ale nie wiem czy to w tym wypadku będzie ten problem.

    BTW:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...d_opening.html

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Tak wg mnie, tłumacząc to trochę dosłownie, to chodzi chyba o możliwość otwierania klapy jakimś przyciskiem w środku, kokpit, te sprawy. Poprzedni użytkownik podobno kazał sobie w serwisie wyłączyć możliwość otwierania logiem na klapie. Nie chce grzebać przy tapicerce bo i przez mróz i przez moje zdolności manualne mogę połamać plastiki. Nie wstawię także auta do garażu bo mam za wysoki próg.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adolvo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159SW 1.9 120KM Medium
    Postów
    122

    Domyślnie

    ad.1.. sam wkład bezproblemowo kupisz..

    tylko prawdopodobnie masz niebieski.. a na alledrogo widziałem tylko białe..

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej69 Zobacz post
    Tak wg mnie, tłumacząc to trochę dosłownie, to chodzi chyba o możliwość otwierania klapy jakimś przyciskiem w środku, kokpit, te sprawy. Poprzedni użytkownik podobno kazał sobie w serwisie wyłączyć możliwość otwierania logiem na klapie. Nie chce grzebać przy tapicerce bo i przez mróz i przez moje zdolności manualne mogę połamać plastiki. Nie wstawię także auta do garażu bo mam za wysoki próg.
    Po lifcie bagażnik można otworzyć tylko z pilota lub wciskając logo na klapie. Otwieranie przez wciśnięcie logo można wyłączyć w ustawieniach komputera. Czyli w ustawieniach musisz szukać.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc. Zaraz spróbuje to zrobić.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Przycisk już działa. Im dłużej jeżdżę tym więcej problemów zauważam, mianowicie po zatrzymaniu się na dużym wzniesieniu samochód przez ok. 1sek stał w miejscu mimo, że żaden z hamulcy nie był w użyciu. Czasami po ok 25km jeździe czuć swąd palonej gumy. Następnym problemem jest znowu klapa: Prawie w ogóle mi jej nie odbija. Chyba coś takiego nie powinno występować.

Podobne wątki

  1. Nie odpala po długim postoju
    Utworzone przez Adriano w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 18:23
  2. Biały dym po długim postoju 2.4 JTD
    Utworzone przez Absentee w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 19:06
  3. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  4. Reanimacja po poważnej awarii i długim postoju :(
    Utworzone przez Renegat w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 19:51
  5. Duży problem po długim postoju
    Utworzone przez kzp156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 07:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory