Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: reanimacja poduszek powietrznych po wystrzale

  1. #21
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    meczy mnie ide zajac sie ringami.
    Uważaj na TKO

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Jakbys byl pomocnym forumowiczem podsunalbys mi lekture.
    Pisze to "pomocny forumowicz", którego głównym zajęciem na forum jest upominanie innych w kwestii powielania wątków Mało mnie interesuje, czy będziesz o tę wiedzę mądrzejszy, czy też nie.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    janio Ty za to wnosisz wiele dobrego.W odpowiednich dzialach jak cos wiem to pisze/pomagam.Jak malo to Cie interesuje to po co nakazujesz/zachecasz (nie wiem dokladnie co miales na celu) mnie do zapoznania sie z tematem poduszek??Nie chce mi sie juz dalej z Toba dyskutowac, a pozatym jestem zbyt maly abys poswiecal mi tyle cennego czasu.Pozatym nie czytam ze zrozumieniem ale niestety czasami po jednym zdaniu ciezko zrozumiec o co komus konkretnie chodzi.To jest niestety forum internetowe

  3. #23
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    nakazujesz/zachecasz
    Po to, żebyś wiedział, a nie myślał, że wiesz, ale skoro uważasz, że ta wiedza nie jest warta odrobiny wysiłku, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa.

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Kupując używaną istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli miałeś wcześniej 159, którą Ci ukradli, to kupisz swoją własną konsolę - nie ma praktycznie możliwości, żeby przy jakiejkolwiek kolizji/stłuczce nie wybuchł jasiek pasażera, chyba, że jest zdezaktywowany, bo chyba rzadko się zdarza, żeby ktoś max 7 letni samochód rozbierał na części.
    Po pierwsze - żeby jasiek pasażera wybuchnął - to tam musi siedzieć pasażer. Po coś w koncu te maty w fotelach montują. Po drugie - istnieje cały szereg kolizji i awarii, które powodują, że auto jest np na Zachodzie tematem nieopłacalnym do naprawy, sprzedaje się je i w Polsce je rozbiorą na części. Kwestia co się bardziej opłaca - auto rozszabrować i wyprzedać wszystko na sztuki, czy go jednak klepać. Nie słyszałem np. żeby poduszki przednie wybuchały w momencie zatarcia silnika, uderzenia w tył, uderzenia w bok, przewrócenia się auta na bok po zjechaniu do rowu, urwaniu zawieszenia po uderzeniu bokiem w krawężnik, najechaniu na tył auta z hakiem (który zdemoluje przód auta), itp.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #25
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Po pierwsze - żeby jasiek pasażera wybuchnął - to tam musi siedzieć pasażer.
    Tomek, jesteś tego pewny, jeśli chodzi o 159?

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    uderzenia w tył, uderzenia w bok, przewrócenia się auta na bok po zjechaniu do rowu, urwaniu zawieszenia po uderzeniu bokiem w krawężnik, najechaniu na tył auta z hakiem (który zdemoluje przód auta), itp.
    Hmm, a ja nie dość, że słyszałem, to takie po uderzeniu w bok, tył, po urwaniu się koła (które najczęściej jest początkiem poważniejszego zdarzenia) widziałem na własne oczy, nie mówiąc już o ofertach takich samochodów w netcie.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    janio podobno byles przekonany na 1000% ze nie musi pasazer siedziec zeby poduszka wystrzelila i to ja jestem debilem i snuje niestworzone historie??Mam nadzieje ze Ci chociaz glupio teraz bo na pewne slowo to chyba liczyc i tak nie mam co.Ekspert z Ciebie widze i to oczytany i doswiadczony.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Koledzy Janio i Czarny28 spotkajcie się w połowie drogi do siebie (np w Białobrzegach jest dość fajna restauracja) wypijcie kilka "kaw" z akcyzą i dajcie spokój z kłótniami na forum. Zazdroszczę Wam wolnego czasu i współczuję z powodu jego straty na wzajemne potyczki.
    Pozdrawiam.

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Jak małe dzieci w piaskownicy...
    A wracając do konkretów. Spośród około 20 ofert rozbitych 159 z otwartymi poduszkami, które właśnie przeglądnąłem, tylko 2 oferty miały nieodpaloną poduszkę pasażera (z tego jedna oferta jest wątpliwa – auto ma wyjętą całkiem poduszkę kierowcy). Wniosku z tego żadnego wyciągnąć się niestety nie da.
    Moje doświadczenie z kilkoma samochodami, które widziałem, że miały stłuczkę/wypadek bez pasażera, wynika że czołowa poduszka pasażera otwiera się praktycznie zawsze.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Jest duże ryzyko kupowania poduszek z niewiadomego pochodzenia,a serwis to chyba worek pieniędzy i raczej bez montażu samych nie sprzedadzą.

    - - - Updated - - -

    Każda ma swój sterownik dostosowany do komputera pojazdu,i czy to się da ominąć sama nie wiem.

    - - - Updated - - -

    Każda ma swój sterownik dostosowany do komputera pojazdu,i czy to się da ominąć sama nie wiem.

  10. #30
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Moje doświadczenie z kilkoma samochodami, które widziałem, że miały stłuczkę/wypadek bez pasażera, wynika że czołowa poduszka pasażera otwiera się praktycznie zawsze.
    Nie wiem jak w innych, ale ja dostałem w FAP informację, że w 159 (o to tylko pytałem), poduszka pasażera otwiera się zawsze z poduszką kierowcy, niezależnie od tego, czy pasażer jest, czy też go tam nie ma (chyba, że jest zdezaktywowana). Na forum był też wątek tego dotyczący i tam też kilka osób potwierdziło tę informację, dlatego chciałem dopytać Tomka, czy jest pewny informacji, która podał, bo już trochę zaczynam mieć mętlik w głowie, ponieważ akurat jego traktuję jako znawcę w temacie.

Podobne wątki

  1. Kontrolki poduszek powietrznych AR 156 SW 1.9 jtd
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 18:38
  2. Oznaczenie poduszek powietrznych.
    Utworzone przez neron78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 11:06
  3. Kontrolka poduszek powietrznych
    Utworzone przez cobee w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 11:55
  4. Schemat poduszek powietrznych
    Utworzone przez pawelkrak222 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 08:50
  5. Kontrolka od poduszek powietrznych
    Utworzone przez roberto147 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory