Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: świst w kabinie z nawiewu

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechu7 Zobacz post
    w moim przypadku to zbiorniczek i plyn odpadaja bo niedawno wymienialem,jedno i drugie.no nic,jak turbo sie konczy to trudno,bede jezdzil dopuki sie nie rozleci bo kasy narazie brak hmmm
    Po pierwsze to czy u Ciebie na pewno swiszczy turbo? to bardzo latwo zdiagnozowac.
    A po drugie to kazdy znajacy sie mechanik powie Ci ze przy pewnym przebiegu swiszczenie turbo i pocenie sie weza przy nim to normalna sprawa i wcale nie oznacza "konczenia sie" Turbo najmocniej gwizdze na zimnym silniku, przy cieplym to zjawisko jest ograniczone lub zupelnie nie obecne. Ja kupilem moja i na zimnym silniku gwizdala turbina, na cieplym tez ale o wiele ciszej, potem zrobilem chipa u Cinka i normalnym jest ze teraz gwizdze glosniej, ale zrobilem juz prawie 20kkm i zadnych zmian nie zauwazylem a moj obecny przebieg to 197500km

    Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    włąsnie znalazłem taką walcowatą puszkę na lewo od egr-a za silnikiem do której wchodzi dość lużno przewód powietrza idący od rury dolotowej. Może stamtąd świszczy? Kto wie co to za puszka i czy ten przewód nie powienien w niej siedzieć ciasno?

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz159
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 170KM i 380Nm :)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Nie powinien. Ma byc taki luzny. Pytalem sie mechanika ma to cos wspulnego z podcisnieniem. Nie chce walnac boba ale to chyba odma. Wiem tylko ze ma byc luzny bo sam myslalem zeby to uszczelnic ale mechanik powiedzial ze nie ma takiej opcji. Dodam ze mechanik to moj kolega 8lat w FIACIE wiec na minę by mnię nie wcisnol. Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    hm,niewiem, czy to ma coś wspólnego, ale dziś miałem naprawiany alternator i już nie świszczy...

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    159 TBi
    Postów
    55

    Domyślnie

    Z tymi moimi mechanikami po prostu można szału dostać. W UK a przynajmniej w moim mieście, są gorzej niż fatalni.
    Wymieniłem opony, serwis, geometrię, I teraz nawiew na przednią szybę piszczy jak dziub od czajnika z gotującą się wodą. Szału dostaje bo nie wiedzą dlaczego. Żadne turbo czy zbiornik wspomagania ponieważ tak się dzieje tylko kiedy nawiew działa, nawet bez włączonego silnika.
    Plus od jakiegoś czasu zmagam się z dźwiękiem jakby "śrutowanie" kiedy klima działa, i wtedy to jest większe lub mniejsze zależnie od obrotów aż kiedy po prostu przestanie dźwięk śrutowania znika.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,032

    Domyślnie

    U mnie klima regularnie "śrutuje". Objawy takie same, jak opisałeś. Mechanicy nie wiedzą.

Podobne wątki

  1. [159] Świst powietrza słyszany w kabinie
    Utworzone przez lukasz1979 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 18:52
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 18:35
  3. [159] Szybkość nawiewu w kabinie sama rośnie??
    Utworzone przez munsinek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 23:41
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 17:33
  5. Świst po zaślepieniu EGR
    Utworzone przez Izane w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 21:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory