Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Kobita wjechała mi w drzwi. Likwidacja szkody.

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Kalisz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 2005r
    Postów
    58

    Domyślnie

    Też nad tym myślałem, że mogą być JAJA jak przyjedzie łaskawe ( od 4 dni roboczych pan się nie odezwał, a miał w ciagu 2) i powie, że błotnik do polerki ( jak tam wręcz lakier się wykruszył). W tym tyg, możliwe, że już coś w końcu będzie jaśniejsze.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Kalisz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 2005r
    Postów
    58

    Domyślnie

    I po wycenie, 2500 zł. Wszystko byłoby ok gdyby nie urealnianie ceny części... Jestem ciekawy czy idzie sie od tego odwołać i otrzymać 100%? mianowicie drzwi fabrycznie kosztuja 2200, a oni obniżyli mi cene o 50%.

  3. #23
    gresko1982
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarekr Zobacz post
    I po wycenie, 2500 zł. Wszystko byłoby ok gdyby nie urealnianie ceny części... Jestem ciekawy czy idzie sie od tego odwołać i otrzymać 100%? mianowicie drzwi fabrycznie kosztuja 2200, a oni obniżyli mi cene o 50%.

    Bez przesady, szkoda jest bardzo mała, otrzymałeś 2500zł, więc moim zdaniem bardzo dobrze. Tym bardziej, że naprawisz to spokojnie do 500zł (drzwi pod kolor koszt 200zł + malowanie błotnika). Zapewne błotnik nie będzie malowany cały, więc około 200-250zł i nie będzie ani śladu.

    Patrząc na błotnik nie wygląda wcale, żeby trzeba było go malować, wygląda jak zwykłe lekkie przetarcie.
    Ostatnio edytowane przez gresko1982 ; 16-01-2013 o 23:12

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    alfa romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Wlasnie tez jestem na etapie likwidowania szkody ,stad moje pyt. Wjechalem w ogrodzenie, sprawe zglosilem a z AC zostalo mi przyznane 1850zl ktore juz otrzymalem. Uszkodzony zostal zderzak - wlasciwie pekl, pogubilem atrapy ,wgniotla sie chlodnica, no i dodatkowo przerysowane oba nadkola po lewej stronie i lusterko. Wiec do wymiany zderza plus malowanie 3el, lusterko, chlodnica i oslona pod silnikiem. Wedlug mnie jezeli chcialbym zrobic to prawidlowo,kwota jest troszke za niska. Czy proponujecie sie odwolac, bo poprostu nie starczy, dowiedziec sie i zoorganizowac jakis kosztorys z serwisu alfy czy darowac sobie bo i tak nic z tego nie bedzie? Jest mozliwosc przyznania mniejszej kwoty niz ta ktora juz otrzymalem i mojego zwrotu do ubezp?

  5. #25
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    kolego - ty piszesz o AC
    a tu opcji jest milion
    podajesz tylko gołą kwotę przyznaną a nie wartość szkody
    nie podajesz jaki masz udział własny itp
    ciężko oceniać
    może masz udział własny na poziomie 50% i przyznali ci szkodę 3700zł no ale skoro 50% to do wypłaty tylko 1850 ?
    skąd mamy wiedzieć ?








  6. #26
    Użytkownik Embrion Avatar Kill3ill
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    147 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarekr Zobacz post
    I po wycenie, 2500 zł. Wszystko byłoby ok gdyby nie urealnianie ceny części... Jestem ciekawy czy idzie sie od tego odwołać i otrzymać 100%? mianowicie drzwi fabrycznie kosztuja 2200, a oni obniżyli mi cene o 50%.
    jak za uszkodzone dwa elementy to dobre odszkodowanie, nie wiem jak dokładnie wygląda Twój kosztorys ale te urwane 50% to prawdopodobnie koszt amortyzacji który ubezpieczalnia przeważnie potrąca. Jak już wcześniej pisałem, naprawa powinna się zmieścić w kwocie 700pln.

    bevold19 jak bocian napisał nie podajesz żadnych szczegółów Twojego zdarzenia - tutaj można tylko paplać i żadnych wniosków się nie wyciągnie.

Podobne wątki

  1. Taka tam 164 TB - kolejna wjechała do PL
    Utworzone przez owczar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 14:51
  2. Likwidacja szkody - skąd oni biorą te ceny?
    Utworzone przez Szczepan w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 15:07
  3. likwidacja szkody - rozterki&pytania
    Utworzone przez adasco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory