Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: AF 156 JTD sportwagon 200tyś czy to mało czy sporo

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar benek
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dębno
    Auto
    156 SW 1,9 16V M- JET 140KM ROK 2004
    Postów
    62

    Domyślnie AF 156 JTD sportwagon 200tyś czy to mało czy sporo

    Witam bardzo jestem nowy na forum i mam pytanie co do AF156 sportwagon JTD 115KM I 14OKM JTD . Zamierzam po nowym roku kupić taka AF rok ok 2004- 05 i chciał bym się dowiedzieć czy przebieg 200tyś to jest oznaka ze zacznie się coś sypać czy to normalny przebieg ,i ile one wytrzymują ? Jak ten silnik sie sprawuje ,czy często siada turbo ,2 masa , wtryski ? POZDRAWIAM I WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ WSZYSTKIM ALFA HOLIKOM

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Dopiero dotarty, może za niedługo sprzęgło polecieć, 600 pln do tego simering na wale 100 gumy stabilizatora 40 i robota 250 300

  3. #3
    DISCO VOLANTE
    Gość

    Domyślnie

    Uwielbiam takie pytania... Po pierwsze przebieg to rzecz względna. Nie kupuje się przebiegu tylko auto, żadna książka serwisowa, żaden czujnik lakieru nie zastąpi wprawnego oka i ręki. Widziałem samochody,które miały przebieg 100 tys., a były kompletnymi znorusami, widziałem też auta z przebiegiem powyżej 250 tys. , które były w o niebo lepszej kondycji. Tak więc nie sugeruj się przy kupnie przebiegiem. Jeśli jesteś zainteresowany dzwoń, umów się na jazdę próbną i sam zweryfikuj auto i jego właściciela. Aha, pamiętaj,że im więcej weźmiesz ze sobą ekspertów tym większe szanse,że auta nie kupisz, nawet gdyby było o.k. Natomiast co do pytań typu jak często siada turbo,czy dwumas to sądzę,że to zalezy tylko i wyłącznie od tego jak autem było jeżdżone, a poza tym jak przeszukasz forum to i na te pytania znajdziesz odpowiedzi. Pozdrawiam przyszłego Alfisti i życzę wesołych świąt.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    305 i śmiga bez awaryjnie (narazie mam pół roku maszyne i 10kkkm)


  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    200kkm to jeszcze na dotarciu jeśli chodzi o sama jednostkę jtd to jak na czas był wymieniany olej i był lany w miarę dobry to 500 kkm powinien zrobić bez zajakniecia oczywiście przy dbaniu o wymianę oleju,rozrządu itd,raczej silnik dla normalnego kowalskiego który od czasu do czasu lubi ostrono przegonic nie do zarzniecia,dbaj o niego wymieniając wszystko na czas a posłuży ci kupę km

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sexplorer
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR 156SW
    Postów
    61

    Domyślnie

    Dokładnie jak pisze bonzaj, bo miałem te same przygody. Sprzęgło zaczyna zawodzić, pojawiają się wycieki, które po wymianie simeringa ustępują, najlepiej wszystko robić na raz, bo mniejsze koszty robocizny będą. O zawiasie nie wspominam bo to standard. Wydaje mi się, że moja była zadbana, ale też byłem przygotowany na tego typu wymiany, dlatego złego słowa o aucie powiedzieć nie mogę

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar benek
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dębno
    Auto
    156 SW 1,9 16V M- JET 140KM ROK 2004
    Postów
    62

    Domyślnie

    A koledzy jak oceniacie ta AF sportwagon chodzi mi o awarie jakie często sa w tej wersji ?Ale nikt mnie nie zniechęci do zakupu tego cacka a sami wiecie jakie ludzie maja opinie . HEEE WIADOMO NIEMIEC NAJLEPSZY .

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o silnik to mój JTDm 16V przy przebiegu 200tkm pracuje wzorowo. Jeśli się kupi regularnie serwisowane auto to nie będzie problemów.

    Trzeba też sobie zdawać sprawę że przy tym przebiegu koło dwumasowe i sprzęgło może nadawać się do wymiany jeśli nie było jeszcze ruszane. Zawieszenie też może być wytłoczone no ale to praktycznie dotyczy się każdego przebiegu.

    Sent from my MB860 using Tapatalk 2

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał DISCO VOLANTE Zobacz post
    Uwielbiam takie pytania... Po pierwsze przebieg to rzecz względna. Nie kupuje się przebiegu tylko auto, żadna książka serwisowa, żaden czujnik lakieru nie zastąpi wprawnego oka i ręki. Widziałem samochody,które miały przebieg 100 tys., a były kompletnymi znorusami, widziałem też auta z przebiegiem powyżej 250 tys. , które były w o niebo lepszej kondycji. Tak więc nie sugeruj się przy kupnie przebiegiem. Jeśli jesteś zainteresowany dzwoń, umów się na jazdę próbną i sam zweryfikuj auto i jego właściciela. Aha, pamiętaj,że im więcej weźmiesz ze sobą ekspertów tym większe szanse,że auta nie kupisz, nawet gdyby było o.k. Natomiast co do pytań typu jak często siada turbo,czy dwumas to sądzę,że to zalezy tylko i wyłącznie od tego jak autem było jeżdżone, a poza tym jak przeszukasz forum to i na te pytania znajdziesz odpowiedzi. Pozdrawiam przyszłego Alfisti i życzę wesołych świąt.
    zgadzam się 100%,a od siebie tylko jedno pytanie.
    Która z tych co są w ogłoszeniach allegro i otomoto ma mniej niż dwieście tysięcy prawdziwego przebiegu?
    może by się któraś znalazła,ale pewnie byłoby ciężko.
    POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM ALFAHOLIKOM

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar maciekm88
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk/Kępno
    Auto
    156 2.4 JTD 2003r
    Postów
    799

    Domyślnie

    Moja ma około 310tys przebiegu i silnik spokojnie mogę nazwać igłą 55tys moje

Podobne wątki

  1. jtd spalone czemu tak ich sporo?
    Utworzone przez szkodnik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 18:12
  2. Czy warto kupować TSa z ponad 200tyś km przebiegu?
    Utworzone przez Karol147 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 13:25
  3. [145] alfa 145 i 200tyś. przebiegu
    Utworzone przez marcin77 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 10:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory