Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Lista problemów 2.4 JTD ??

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar dejvid27
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Auto
    Była 156 1.9 Jtd & 166 JTD i Alfa GT JTDm Collezione
    Postów
    226

    Domyślnie Lista problemów 2.4 JTD ??

    Witam wszystkich uzytkowników AR .Mam następujący problem z moją ALfą 166 2.4 JTD 2000r .Co może z nią być nie tak ,nie chce jechac znowu do mechanika ponieważ zostawiłem 7000 zł w grudniu a tu znowu jakieś problemy z autem może wy mnie naprowadzicie co jest z nią nie tak

    1. Dziwny zapach w środku czuć płynem do chłodnic mocno szyby parują (zdaję mi się że to nagrzewnica poszła ) jaki może być koszt jak zakupię swoją za 80 zł valeo ile wezmie mechanik za wymiane ???
    2. Powyżej 120 km/h trzęsie kierownicą ( na oponach letnich i zimowych) ???
    3. Lampy przód słabo świecą w nocy prawie zero światła czy warto regenerować ??
    4.Dzwoni coś przy silniku jak się rozgrzeję do 90 stopni ??
    5.Ten problem juz opisywałem ze słaba moc jak mierzyłem 0-100 wyszło mi 14 sekund (domyslam się że to czujnik doładowania cisnienia)
    6. Cięzko z rana chodzi skrzynia biegów a szczególnie bieg 2 i wsteczny.Znajomy twierdzi że to przez koło dwumasowe bo powoli się daję we znaki ( drgania czuć w aucie )

    Turbinę mam po regenercaji i jest tak samo jak przed regeneracją słaba moc i dziwny dzwięk silnika jak by jakaś guma obcierała ,w ogóle nie mruczy jak sie wstawia.???
    Ostatnio edytowane przez dejvid27 ; 28-02-2013 o 14:21

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar REIJO-AR166
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 3.0 V6 24V - poprzednio była AR 155 2.0 TS 16V
    Postów
    272

    Domyślnie

    ad 1 - 99% nagrzewnica- koszt wymiany około 800-900 PLNów- Wrocław
    ad 2 - koła wyważane przy wymianie opon? trzesie przy hamowaniu tylko czy wogóle?

  3. #3
    Adis
    Gość

    Domyślnie

    Napisze Ci że masz troche wielki problem (drogi strasznie).

    Nagrzewnica do wymiany to na bank moge Ci napisać,z innymi problemami to było by to trzeba zobaczyć (mechanik),który Cie skasuje ostro za każda naprawe,musisz powoli działać sam,możliwe że alternator Ci pada,albo akumulator do naładowania.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar dejvid27
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Auto
    Była 156 1.9 Jtd & 166 JTD i Alfa GT JTDm Collezione
    Postów
    226

    Domyślnie

    Trzęsie tylko powyżej 120 km/h ,przy hamowaniu nie .
    Apropo nagrzewnicy chodzą róznie od 70 do 120 zł ,zależy jaki sklep.A z wymianą widziałem gdzies tu na forum jak to zrobić , i nie potrzeba całej deski demontowac rozdzielczej tylko od silnika tam przy filtrze sie rozbiera .Czy mam racje??? Możliwe że te drgania powyżej 120 są przyczyną wymiany przegubu wew ???
    Ostatnio edytowane przez dejvid27 ; 28-02-2013 o 15:55

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Mi lekko telepalo na autostraszie i jak wymienilem kolo pasowe na wale sie uspokoilo. NIE TWIERDZE ze to wina kola pasowego ale wez je obejrzyj. Ja zalozylem uzywane DAYCO i jest swietnie. U mnie cale auto lekko telepalo , na kierownicy nie bylo czuc tego. Moze to przegub wew?Zobacz czy guma na Twoim starym nie jest popekana. Lampy mozesz regernerowac, jak je rozkleisz i dasz same odblysniki do regenery to beda to male koszta. Generalnie o kazdym Twoim problemie bylo na forum juz mase wątków. Poszukaj to na kazde pytanie uzyskasz wyczerpujaca odpowiedz. Nagrzewnica to bolaczka 166 i jej wymiana to dosc dużo roboty, jest nawet manual w dziale Zrob to sam.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 28-02-2013 o 16:35
    [C

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    166 2.4 jtd 2002
    Postów
    231

    Domyślnie

    1. Za nagrzewnicę mechanicy biorą dużo, u mnie wołali ok.400-500 bo jest to naprawde kłopotliwe i dlatego cena zeby odstraszyc. ale jest to do zrobienia (sam wymieniłem- dzień dłubania)
    2. bardzo dużo elementów może być za to odpowiedzialnych, źle wywarzone koła, kolo pasowe, polosie, przeguby itd... trzeba poprostu sprawdzic te elementy po kolei i eliminowac
    3. warto, ja swoje ksenony regenerowalem. zrobilem to sam zaczynajac od polerki szkla po regeneracje odblysnikow mycie wszystkiego w srodku- roznica jest kolosalna!
    4. trzeba posluchac ! u mnie czasami dzwonil wysprzeglik ale poprostu byla tam jakas sruba niedokrecona( moze tez halasowac jakas rolka od osprzetu- trzeba zrzucic pasek i sprawdzic rolki)
    5. Tutaj tylko komputer- odczytanie bledow, sprawdzenie parametrow
    6. niekoniecznie to musi byc dwumasa, u mnie 1 wchodzila ciezko- wymiana oleju i po problemie. czy ten bieg zgrzyta ? czy poprostu jest opor ?

    bede w week w poz to mozemy sie umowic, zreszta juz o tym gadalismy

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    U mnie był dziwny swąd w kabinie od piłowanego paska od osprzętu pył osadzał się na bloku i tak dziwnie pachniało. A ubywa ci płynu w wyrównawczym?? Nagrzewnicę można wymienić samemu, gdyż cena którą krzyczą fachowcy jest kosmiczna porównywalna ze zdjęciem miski olejowej. Musisz nauczyć się dłubać przy alfie sam bo naprawdę doprowadzi cie do bankructwa....niestety.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar dejvid27
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Auto
    Była 156 1.9 Jtd & 166 JTD i Alfa GT JTDm Collezione
    Postów
    226

    Domyślnie

    Ok to elegancko ,wpadnij na kawę zainstalujemy program sprawdzimy auto :-)
    nagrzewnice znajomy mi zmieni lubi dłubać
    Mechanik mówił że to przez przegub wew. lata kierownica (przenosi drgania)
    Mysle że regeneracja lam będzie tańsza niż kupienie lamp do 166 made in Taywan za 200 zł /szt
    4 i 5 sam zobaczysz :-)
    Bieg nie zgrzyta jeden dzien chodzi ok a na drugi tak jak pisałem

    Pozdrawiam zobaczysz w weekend Krystian

  9. #9
    David92
    Gość

    Domyślnie

    Koledze też drgała kierownica w 166 i też coś tam mówił mechanik o przegubie.. A okazało się, że jak sprawdził w serwisie w Krakowie to problem był gdzie indziej - tuleje w przednich dolnych wahaczach poszły w pi*** i były podobno luzy. W ciągu nie całych 2 tygodni zajechał nowe zimówki.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar dejvid27
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Auto
    Była 156 1.9 Jtd & 166 JTD i Alfa GT JTDm Collezione
    Postów
    226

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	błedy1.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	101.8 KB
ID:	87717

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	błedy2.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	76.6 KB
ID:	87718

Podobne wątki

  1. Lista N. Sącz
    Utworzone przez laska w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 5106
    Ostatni post / autor: 04-05-2021, 23:02
  2. Lista krakowiakow i okolic
    Utworzone przez DRAGON2020 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 452
    Ostatni post / autor: 12-07-2016, 10:49
  3. Lista na tor zamknięta
    Utworzone przez aga024 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory