Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: drgania nadwozia podczas przyśpieszania ar 159

  1. #11
    Yoshi
    Gość

    Domyślnie

    Problemem okazal sie przegub wewnętrzny lewej półosi. Dobry czas sobie wybrał na awarie ;/ 534 euro +100 za robociznę ...

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    534 euro czy zł ???

  3. #13
    Yoshi
    Gość

    Domyślnie

    euro, tylko serwis alfy romeo ma tą część na stanie. Ale udało mi się znaleść w polskim ASO za 1140 zł za całą półoś

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    Miałem podobny problem,-wyglądało to tak.Od dłuższego czasu zaczęło mi lekko trząść buda tylko i wyłącznie podczas przyspieszania.Nie było to bardzo uciązliwe wiec zwlekałem z naprawą do momentu jak nagle zaczęło tak trząść,że dalsza jazda odbywała sie z prędkośią 50km/h.O dziwo po kilku kilometrach problem ustał wiec spokojnie zajechałem w swoje miejsce ale wiedziałem,że coś jest nie tak i to poważnie.Wróciłem do domu(Kraków)i zacząłem szukać przyczyny.Z kilku źródeł dowiedziałem sie ,ze jedyną możliwością jest wypracowany przegób wewnętrzny.Znalazłem taki u mechanika w Bielsku.Pomału do niego dojechałem,zostawiłem samochód i poszedłem na spacer(miało to zając jakieś półtorej godzinki)Za jakieś pół godz.mechanik dzwoni i mówi ,że jego półosie nie pasują do mojego samochodu pomimo że są do 159 2,4 czyli taki sam samochód jak mój.Odbieram ,-niezadowolony bo powrót szykuje sie nie ciekawy.Mechanik jednak powiedział ,że w przegubie nie było żadnego smaru i nasmarował mi go po prostu.Wracając do domu doznałem szoku i z tym samym szokiem jeźdzę do dziś bo od czasu nasmarowania przegubu nic nie telepie,-nawet odrobinę

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanleyma Zobacz post
    Wracając do domu doznałem szoku i z tym samym szokiem jeźdzę do dziś bo od czasu nasmarowania przegubu nic nie telepie,-nawet odrobinę

    też tak mam na ten moment zrobione. Mechanik powiedział ze wystarczy nasmarować (też nie było smaru) i jakoś tam zabezpieczył. Póki co nie telepie.

  6. #16
    criss
    Gość

    Domyślnie

    o tym to ja też pisałem tylko w innym temacie bo miałem taki sam przypadek. Dodałem smaru i hula dalej ale jak będzie kielich wypracowany to smar na nic się nie zda

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cześć, odgrzeje kotleta żeby nie zakładać nowego tematu.

    Więc tak, założyli mi gwint w brerze i po zejściu 40 mm podczas przyspieszania trzesię sie cała buda, mam wrażenie jakby te wibracje wychodziły gdzieś od podłogi od strony pedałów, z przodu. Dzieje się to głównie na 2-3 biegu w zakresie 1200-2000 obr. Do tego dochodzi jakby dźwięk takiego mielenia/grzechotania jakby się obracało coś.

    Mój mechanik twierdzi że półosie zmieniły kąt pracy i to ich wina, że należy je wymienić ale wolę się upewnić bo już je raz wymieniałem... i to niecały rok temu. Zrobiłem na nich niecałe 13 tys km. Możliwe że to były jakieś szajskie zamienniki bo jedna kosztowała 350 a druga 650?
    Czy to faktycznie będą półosie czy może problem być jeszcze gdzieś indziej? Zawieszenie w dobrym stanie bez luzów, przed założeniem gwintu nie było takiego problemu.
    Ostatnio edytowane przez leczooo ; 15-03-2021 o 17:25

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    50

    Domyślnie

    Za co tyle kasy 534 Euro to zdzierstwo

Podobne wątki

  1. [159] Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 17:40
  2. Wibracje, drgania nadwozia 2,4 jtd
    Utworzone przez Toruń w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 16:48
  3. Drgania podczas przyśpieszania i temperatura
    Utworzone przez mariuszmanek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 19:08
  4. Drgania nadwozia przy 70km/h
    Utworzone przez jose156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 15:08
  5. [156] drgania nadwozia przy pracy mjet'a
    Utworzone przez madagaskar w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory