Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Ogrzewanie zaczyna grzec gdy temp osiagnie 80 stopni

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    alfa romeo gt 1.9
    Postów
    18

    Domyślnie Ogrzewanie zaczyna grzec gdy temp osiagnie 80 stopni

    Witam. Mam problem z alfą. Okolo tygodnia temu auto przestalo grzac. Silnik musi osiagnąć prawie 90 stopni zeby z nadmuchów zaczęło lecieć ciepłe powietrze. Zdarza się rózwnież że z prawej strony dmucha już ciepłe a od strony kierowcy cały czas leci zimne. Z płynem jest wszystko ok jest cały czas zalany na maxa, termostat otwiera sie przy okolo 90 stopniach. Nie mam pojęcia o co z tym chodzi probowalem juz zdejmowac kleme z akumulatora odpowietrzac i nie mam pojecią co robić dalej. Może mial juz kiedyś ktos cos podobnego?

  2. #2
    matism2
    Gość

    Domyślnie

    masz dwustrefowa klime moze zawory w climatronicu o dpodzialu stref ci sie zaciely , sprawdzales ustawiac z ustawien HI na np 27 badz 26 stopni ogrzewanie czy jest moze rroznica

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    alfa romeo gt 1.9
    Postów
    18

    Domyślnie

    sprawdzalem wczoraj ponownie ogrzewanie i jak juz przejade z 10 km i temp ma 90 stopni to gdy jade to w samochodzie ładnie grzeje lecz jak stane w korku to juz leci znowu zimne i tak caly czas, zmienialem temperatury i jak zmienie np na 20 stopni to dmucha letnie itd. Moze to pompa sie konczy co? Chociaz wydajke mi sie ze gdyby byla to pompa wody to nie trzymalo by temperatury 90 stopni tylko jak bym caly czas jechal na wysokich obrotach to by temperatura podskoczyla

  4. #4
    matism2
    Gość

    Domyślnie

    pompy bym sie nie czepial skoro silnik dogrzewa sie to jeest ok prawidlowa temperatura ja bym cie czepial climatronica i zaworow z nim zwiazanych ktore steruja kanalami podzialu ogrzewania, podjedz do kogos pod koputer, obstawiam ze ukladu nie masz zapowietrzonego, ani nie ubywa czynnika chlodzacego

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    alfa romeo gt 1.9
    Postów
    18

    Domyślnie

    no wlasnie wydaje mi sie jednak ze to jest jednak pompa gdyz sprawdzilem dzisiaj po trasie chlodnice i jest zimna wyglada na to jak by woda stala na zakretach wariuje temperatura na czujniku potrafi spasc o 3 kreski a po zakrecie wrocic do 90 stopni. gdyby to byly by klapki to wydaje mi sie ze albo wogle by nie grzalo albo caly czas grzalo a wyglada na to ze po prostu woda caly czas stoi w miejscu i tylko lekko sie przemieszcza dlatego na czujniku tak szybko rosnie temperatura, gdyz jest on pewnie gdzies blisko silnika gdzie temperatura jest wysoka. Podjade na dniach pod komputer i zobaczymy jeszcze czy cos wyskoczy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 20:18
  2. temp 130 stopni i nie działa ciepły nawiew
    Utworzone przez miki1464 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 18:23
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 12:19
  4. Temp cieczy 110 stopni przy właczonej klimie
    Utworzone przez tomas1907 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 08:18
  5. [146] Zawór na nagrzewnicy - Nie leci ciepłe powietrze przy temp. ponad 80 stopni
    Utworzone przez reebok90 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 09:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory