Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Coś wali w silniku!Ta Alfa oszalała!

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Kolczyk napisz mi PW z kontaktem do Ciebie. W środę będę w okolicy to może przynajmniej coś zdiagnozujemy konkretnie.

  2. #42
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    To proszę Ekspercie wytłumacz mi czemu padają panewki w TSach?


    Cytat Napisał tomito Zobacz post
    Za takie bzdury powinni wieszać... Jesteś moim liderem, gdyby na forach Alfisiti istniał odpowiednik Wiocha.pl trafiłbyś tam. Przeczytaj to co napisałeś i się dobrze zastanów. Jak śledzę tę "mega awaryjności" TS'ów to od dawna czegoś takiego nie czytałem, a czytam fora angielskie i włoskie... jesteś mistrzem facet, naprawdę.

    Dajcie sobie spokój z wałami, czopami czy panewkami - są to elementy ze stopów jak w masie innych aut, wielu marek. Panewki to już na pewno, jeżdżą tych samych producentów, z tych samych materiałów w mocniejszych silnikach i jakoś nikt nie narzeka na ich szybsze zużycie. Wał w TS jest wytrzymały jak na tę konstrukcję i przejeździ niejeden komplet panewek jeśli sam nie zostanie fizycznie uszkodzony przez nie same (radzę poczytać fora BMW i ukręcanie wałów w ich super R6). NIE MA i NIE BYŁO mitycznych "pancernych" wałów, to już obrosło w historie z pogranicza Baśni Andersena. Wał - każdy inny - kuty, utwardzany azotowaniem polegnie przy braku smarowania... to samo panewki. Nie ma oleju -> nie ma warstwy roboczej na styku powierzchni panewka/wał -> silnik zatarty... czy to BMW, czy Ferrari czy kuźwa każdy inny rodem z NASA. Z tej samej przyczyny dochodzi w TS do uszkodzenia wariatorów czy wałków rozrządu (wytarcie - zdarza się w 2.0 TS 16v). No a jaka to jest przyczyna? A no kulawa pompa oleju i to od początku TS 16v. Już wczesne manuale dla silników AR 145/146 TS 16v zalecają kontrolę tolerancji elementów pompy przy każdym większym remoncie, jeśli odbiegają to wymiana. Pompa ta potrafi się przytkać skrzepliną z miski i doprowadzić do awarii, nie wspomnę o ilości oleju który dla niej jest ogromnie istotny - mniej zużywają się jej mechanizm tłoczący olej oraz tylko wtedy potrafi ona utrzymać odpowiednie ciśnienie np. z ostrym zakręcie wykonywanym pojazdem. Przy wysokich prędkościach obrotowych potrafi zagłodzić silnik, co się często zdarza w wyeksploatowanych jednostkach. A AR z silnikami TS 16v niestety bywają dość mocno zajeżdżone, często miernie serwisowane, głodzone olejowo, często przez ponad 100 tyś. km nie znamy ich traktowania - stąd cały łańcuszek problemów powiązanych ze smarowaniem w TS 16v, bo to wszystko ma wspólny mianownik - smarowanie.

    A niestety, pompa oleju czy stan magistrali olejowej to jest ostatnia rzecz jaką robimy przy naszych TS, a najbardziej istotna. Także, zrzut miski, płukanka, kontrola ciśnienia to tu podstawa, no i jedna rzecz w której się zgodzę z kolegą - olej - full synth 10W60 i tylko sprawdzonych marek.

  3. #43
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    No, kolega już Ci napisał że z braku smarowania. Nigdzie nie ma wyjątku.

  4. #44
    mefi28.156
    Gość

    Domyślnie

    Omen to jeszcze podjedz do mnie to ci te imbusy oddam przy okazji nie znasz kogos kto by chcial moja 156 kupic ?

  5. #45
    Kolczyk
    Gość

    Domyślnie

    to ten film

  6. #46
    LukiPuki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolczyk Zobacz post
    to ten film
    Mi chodziła podobnie jak mi zawór wypaliło. W Deurne, 29 kilosów od Ciebie jest salon Auto Italia, radziłbym podjechać, koleś zna się na rzeczy, a podpięcie do kompa kosztuje 20 a nie 55 euro. Powodzenia.

  7. #47
    Kolczyk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukiPuki Zobacz post
    Mi chodziła podobnie jak mi zawór wypaliło. W Deurne, 29 kilosów od Ciebie jest salon Auto Italia, radziłbym podjechać, koleś zna się na rzeczy, a podpięcie do kompa kosztuje 20 a nie 55 euro. Powodzenia.
    Komputer nie pokaże ponoć usterki mechanicznej? Podpiąć to jedno,a koszty naprawy to drugie...
    Po za tym nie jestem przekonana czy dojadę nią prawie 60 km.Nie chcę rozwalić silnika...

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vivaldi
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 147 1.9JTD 16V
    Postów
    62

    Domyślnie

    Może faktycznie najbardziej sensownym rozwiązaniem jest poszukanie lawety i remont w Polsce, tak jak sugerował LukiPuki. W tej chwili to strach tym jechać. Szczerze współczuję ...

  9. #49
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolczyk Zobacz post
    Komputer nie pokaże ponoć usterki mechanicznej? Podpiąć to jedno,a koszty naprawy to drugie...
    Po za tym nie jestem przekonana czy dojadę nią prawie 60 km.Nie chcę rozwalić silnika...
    I słusznie, bo w tym stanie to strach to odpalać. Jazda wykluczona. I raczej bym już jej nie palił.
    Remont.

  10. #50
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Obstawiam któryś zawór, albo gniazdo. Spróbuj zdjąć pokrywę zaworów jeżeli dasz radę. Wtedy może coś zauważysz. Jazda autem wykluczona, bo narobisz jeszcze więcej szkód. Ja zastanowił bym się nad mechanikiem lu jakimś znajomym który coś tam kuma aby do Ciebie podjechał i Ci to zrobił tam na miejscu niż jechać do warsztatu w holandii. Części przecież też tam można dostać.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Wali w silniku po puszczeniu gazu.
    Utworzone przez pona-91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 23:43
  2. elektryka oszalała !
    Utworzone przez kivi89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 12:36
  3. Coś wali z prawej strony
    Utworzone przez MARIN w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 14:23
  4. [156]BELLA OSZALAŁA NA MAKSA!!!!
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 19:21
  5. Wali, stuka w silniku - POMOCY !!!!!!!!!!!!!
    Utworzone przez nowakooowski w dziale 156
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 28-09-2007, 17:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory