Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: elektryczne szyby przod

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie elektryczne szyby przod

    panowie mam problem z elektrycznymi szybami ( mam tylko z przodu) otóz nie dziala mi panel w drzwiach kierowcy, nie dziala i nie ma podświetlenia. pasaze swoja szybe moze otwierac i zamykac swobodnie ale wydaje mi sie ze poswietlenie w przelaczniku pasazera tez nie dziala.... bezpieczniki wygladaja na okej. ma ktos jakies rady? jakies rozpiski gdzie jakiego napiecia szukac np przy panelu w drwiach kierowcy albo w tej kostce miedzy slupkiem a drzwiamu kierowcy.... jakies pomysly, rady, cokolwiek.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar himek
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD; jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v SW :)
    Postów
    620

    Domyślnie

    Ja wprawdzie inny problem mam, ale najprostszą metodą sprawdzenia przycisków jest zamiana z drugą stroną. A każdy przełącznik jest osobno więc możesz wszystkie zamieniać jak Ci się tylko podoba, jeżeli będzie dalej brak, może przeczyścić styki. Sprawdź czy któryś kabek przy wtyczce np. nie jest uszkodzony albo coś.

    Ja mam problem tego typu, u mnie pasażer może otworzyć szybę ale zamknąć jej nie może. Zamieniałem przyciski i to samo. Nie wiem gdzie szukać. Jedynie po kablach chyba

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    posprawdzalem jescze pare rzeczy i jest niefajnie. cała instalacja w drzwiach, razem z włącznikami jest sprawne, a i tak nie działa;( przydałaby sie rozpiska pinów w kostce miedzy słupkiem a drzwiami, bo do włączniów nie dochodzi zadne napięcie... czy tam jest jakis modul/sterownik ogarniający te szyby? jesli tak to gdzie go szukac?



    kolejne podejscie do alfy i znalazłem moduł poprawdzałem wtyczki i dalej dupa:-( sterowania z prawych drzwi nie ma i nie nie ma podświetlenia podświetlenia klawiszy po zadnej stronie, czy dobrze kojarze ze to ten moduł jest winny? czy kupujac iny na allegro nie bede musiał niczego kodować? czy numer części musi być identyczny czy ważne żeby model i rok produkcji pasował?
    Ostatnio edytowane przez slider2002 ; 13-05-2013 o 19:56

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    nowiec rozwiazalem proble. uwalony byl przewod miedzy drzwiami a słupkim w tym gumowym harmonijkowym peszlu. szczesliwie by to przewod z +12v wiec latwo go bylo zlokalizowac. himek tak sobie mysle ze u ciebie to moze byc to samo tyle ze u ciebie polecial przewod sterujacy a nie zasilajacy. sprzewdz przewody po kolorach w przejsciu miedzy drzwiami a słupkiem

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar himek
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD; jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v SW :)
    Postów
    620

    Domyślnie

    No właśnie zdemontowałem sobie dziś tapicerkę i przycisk, będę sprawdzał który pin za co odpowiada, żeby od razu z drugą stroną przełączniki sprawdzić, a przy okazji połączenie drzwi - kostka w drzwiach
    Niestety mam na 14, więc mam trochę ograniczony czas grzebania

    Poza tym klima jest, więc jakoś daję radę

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar himek
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD; jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v SW :)
    Postów
    620

    Domyślnie

    To znów ja, po kilku testach i sprawdzeniach zatrzymało się na tym, że zdemontowałem moduł komfortu, i walnięty będzie prawdopodobnie przekaźnik. Dziś zamienię go miejscami ze sprawnym i zobaczę co będzie się działo.

    Przy okazji znalazłem zestaw głośnomówiący z Nokii który oczywiście wylatuje, bo jest mi nie potrzebny.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  2. Elektryczne szyby
    Utworzone przez Marta156V6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 18:00
  3. Elektryczne szyby
    Utworzone przez mar_1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 11:59
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 10:34
  5. [156] elektryczne szyby
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2008, 12:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory