Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: środki do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    9

    Domyślnie środki do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF

    Witam mam zamiar wyjąć filtr dpf i go wyczyścić czytałem na forum ze ktoś używał środków do czyszczenia kominków znalazłem też takie coś na allegro http://allegro.pl/plyn-do-czyszczeni...197721993.html są też droższe preparaty prosiłbym o nazwy skutecznych i sprawdzonych środków Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Nie powiem, że sprawdzony ale czytałem w zeszłym roku o czyszczeniu środkami Tunap (do klimatyzacji 1sza klasa - aso b-b robiło u mojej żony w 147 i jest genialnie, wreszcie po wielu bojach w różnych firmach): http://www.tunap.com/pl/nowoci/czysz...alych-dpf.html

  3. #3
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Tymi samymi srodkami-Tunap czyszcza we Fiacie w L-cy

    - - - Updated - - -

    Likuqi Moly rowniez ma taki srodek -czyscilem w ten sposob,przy pomocy sady,bez wyciagania.Smrod poezja,nie dalo sie oddychac,a z tylu jak za Jelczem.Ludzie jadacy z tylu...uciekali,tak czadzilo z tych 2 rur.Najlepiej robic to na parkingu przy autostradzie aby natychmiast ruszac i nigdzie sie nie zatrzymywac.Stajesz na czerwonym,na swiatlach -smrod poezja

    - - - Updated - - -

    Rowniez slyszalem i niezwykle skutecznym srodekiem jest plyn do czyszczenia kafelek

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 Q-tronic SW JTDM 2008 była jest Lexus GS
    Postów
    216

    Domyślnie

    I lepiej po tym czyszczeniu? DPF wypala się rzadziej? Można to zaaplikowac samemu i jakie koszta?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    e500 w211
    Postów
    264

    Domyślnie

    ja lalem rozne gowna i nic.pomoglo dopiero czyszczenie karcherem tylko nie takim ogrodoeym a takim co deski 10cm przecina hehe

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    9

    Domyślnie

    kupiłem płyn do czyszczenia filtrów dpf z allegro 119 zł za 5 litrów sprzedawca zapewniał że bardzo dobrze rozpuszcza sadzę i nie jest szkodliwy dla filtrów sposób użycia jest prosty wystarczy zalać filtr tym płynem pozostawić na dobę a później wypłukać karcherem jestem ciekawy czy po tym zabiegu częstotliwość wypaleń się zmniejszy

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustawo Zobacz post
    kupiłem płyn do czyszczenia filtrów dpf z allegro 119 zł za 5 litrów sprzedawca zapewniał że bardzo dobrze rozpuszcza sadzę i nie jest szkodliwy dla filtrów sposób użycia jest prosty wystarczy zalać filtr tym płynem pozostawić na dobę a później wypłukać karcherem jestem ciekawy czy po tym zabiegu częstotliwość wypaleń się zmniejszy
    no i jak z tym wypalaniem jakie zmiany zaobserwowaliście po czyszczeniu DPF??? bo przejrzałem mnóstwo wątków o czyszczeniu nie tylko w AR, ale o efektach to już mało kto pisze.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Wyjdzie post pod postem ale niech bedzie.

    A wiec zostałem zmuszony Do czyszczenia filtra DPF u siebie. I to wcale nie z nudy a przez jazdę z zacinającym się zaworem EGR przez co alfa była bardzo mułowata i pewnie nieźle kopciła ale tego już nie było widać bo sadza zatrzymywała się w filtrze. Ale do rzeczy jak już wyskoczył błąd "filtr zapchany" to musiałem coś z tym zrobić wiec po przeczytaniu prawie całego internetu zdecydowałem się na próbę wyczyszczenia (wypinanie FES-em już nie było możliwe). preparatów polecanych znalazłem sporo, a podobno najskuteczniejszy jest płyn do czyszczenia kominków, ale podobno usuwa również metale kolorowe z naszych filtrów które są niezbędne do wypalania sadzy. Na forum opla znalazłem link do sklepu który sprowadza płyn ponoć nie szkodliwy dla owych związków metali (raczej nigdy się o tym nie przekonam) płyny które wybrałem to:
    DPF Flushing Liquid do czyszczenie i rozpuszczania sadzy jak również podobno rozluźnia popioły które później są wypłukiwanie (2L)
    DPF Super Clean to jest dodatek do paliwa który ma obniżasz temperaturę wypalania DPF (czy jakoś tak )

    DPF po zalaniu pozostawiłem na ok 20h co jakiś czas go obracałem i telepałem, następnie płukanie poszło mi ok 200l ciepłej wody, cały czas leciała czarna wona (rozpuszczona sadza)
    na koniec pociągnąłem to jeszcze myjką ciśnieniową a resztki wody wydmuchałem odkurzaczem przemysłowym.
    Foto 1 i 2
    Tak wyglądał przed czyszczeniem (nie tykane od nowości, przebieg 201kkm potwierdzony i gdyby nie EGR to jeszcze bym się tego nie czepiał)

    i po czyszczeniu: foto 3 i 4
    i płyny których użyłem foto 5

    Koszt płynów z wysyłka to 210zł
    czy było warto czas pokaże.

    Po całej operacji montaż, kasowanie błędów i test. Wszystko super DPF zatkanie normalne zero błędów alfa odzyskała wigor (oczywiście EGR naprawiłem wcześniej)

    Nie mam teraz logów z wypalania dorzucę je jutro.


    A wiec tak:
    Czujnik różnicy ciśnień 3mBar mam normalnie na nie zapalonym silniku

    po jeździe z usterką EGR mam odczyty od 70 do ponad 80 mBar
    dodam tylko ze procentowe zatkanie DPF nie zmieniało się jakoś szczególnie szybko po prostu spokojnie sobie rosło tak jak zawsze, a wiec wypalanie nie jest podejmowane z obecnym stanem filtra lecz wynika z jakieś mapy ostatnich 5 wypaleń którą tworzy sobie sterownik.

    po czyszczeniu na zapalonym silniku na luzie różnica ciśnień waha się wgraniach 15-18mBar

    A to są dane z przed roku:
    Czujnik różnicy ciśnień: 18 mBar
    Stan filtra cząstek: Zatkanie normalne
    Zatkanie filtra cząstek stałych: 75,07 %

    W załączniku jest log z procesu nie wymuszonego wypalania a w trakcie wypalania nie zauważyłem żadnych obiadów tego procesu czyli zwiększone spalanie, mniejsza moc, opadanie wskazówki turbo, w niedziele zrobię mała trasę z laptopem to dorzucę kolejne dane

    Średnia odległość ostatnich 5 regeneracji
    przed czyszczeniem 188km
    po pierwszym wypalaniu od czyszczenia 334km









    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140212_1.jpg
Wyświetleń:	828
Rozmiar:	77.8 KB
ID:	122617   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140212_2.jpg
Wyświetleń:	876
Rozmiar:	119.5 KB
ID:	122618   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140218_3.jpg
Wyświetleń:	1313
Rozmiar:	150.0 KB
ID:	122619   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140218_4.jpg
Wyświetleń:	888
Rozmiar:	89.0 KB
ID:	122620   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140226_5.jpg
Wyświetleń:	1302
Rozmiar:	106.1 KB
ID:	122621  

    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez interside ; 27-02-2014 o 16:38

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Najlepszą rzeczą jaką można zrobić z DPF, to go wyciąć :>
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159
    Postów
    280

    Domyślnie

    a ja mam pytanie ciezko jest ten filtr wyciagnac do czyszczenia? Pewno trzeba sie zaopatrzyc w nowe uszczelki?

    Jaki plyn jest dobry do tego celu? No i czy sa jakies plusy takiej operacji?

Podobne wątki

  1. (DPF) Filtr cząstek stałych w 147
    Utworzone przez cuoreventi w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-07-2018, 17:50
  2. [156?, 147, GT] DPF - filtr cząstek stałych
    Utworzone przez Krajcok w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 10:23
  3. [Brera] Filtr cząstek stałych.
    Utworzone przez drizzzt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 14:10
  4. Filtr cząstek stałych
    Utworzone przez Darek68 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-08-2009, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory