Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Temat: Drgania na kierownicy podczas hamowania

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Ja nie mam Brembo, a te na zdjęciu to chyba za małe na Brembo - u mnie wygląda to tak:

    Słabo widać, ale jak się dobrze wpatrzeć, to widać - jak nie zobaczysz, to albo spróbuję troche wyostrzyć, albo wyjadę i zrobię na zewnątrz, przy innym ustawieniu felgi.

    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 02-08-2023 o 18:11

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    a ja mam Brembo i takie własnie mam zaciski , i zeby było zabawniej jest małe i duze Brembo,i jeszcze takie zaciski jak masz Ty ale Twoja racja jest najtwojsza , miałem sie nie odzywac , bo z koniem kopac sie nie da rady
    Ostatnio edytowane przez Cubus00 ; 02-08-2023 o 21:09

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Kolega [MENTION=86433]Master_[/MENTION]tychy ma 1.75 TBI, czyli ma duże Brembo takie jak na zdjęciu, które wrzucił.
    Tam nie ma blaszek z boku zacisku tylko jedna od czoła mocowana na dwóch trzpieniach.

    Co do piszczenia przy cofaniu to chyba taka ich uroda, bo na dwóch różnych kompletach tarcz i klocków miałem to samo. Możesz spróbować z nakładkami antywibracyjnymi naklejanymi na klocki jeśli ich nie masz.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    a ja mam Brembo i takie własnie mam zaciski , i zeby było zabawniej jest małe i duze Brembo,i jeszcze takie zaciski jak masz Ty ale Twoja racja jest najtwojsza , miałem sie nie odzywac , bo z koniem kopac sie nie da rady
    Przepraszam, ale z kim/czym Ty polemizujesz?

  5. #55
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Yaniq - z felgi schodzi lakier, zacisk poobijany... reszta alfy w podobnym stanie????
    [MENTION=86433]Master_[/MENTION]tychy - Brembo srembo. Przereklamowana marka. Jak sprowadziłem swoją 159 na dużym Brembo - biły tarcze, zużyte były. Założyłem nowe + klocki. Oczywiście oryginały Brembo. Jedna trasa A4 Wrocław -Katowice (tak, kilkanaście hamowań 160-90 z powodu TIRów na lewym) i z powrotem co? Biły tarcze. Reklamacja, drugi komplet dodatkowo regeneracja zacisków i wymiana płynu. Kolejna trasa do Katowic i co? Powtórka z rozrywki. 2 tygodnie jeżdżone z pożyczonym termometrem i sprawdzane temperatury tarcz - niby wszystko ok. Mechanik też się poirytował, bo szkoda jego pracy i założył mi komplet innego producenta (nacinane + nawiercane). Wizualnie pasują na Mikoda, ale nie jestem pewien, czy to na pewno te. W każdym razie skończyło się piszczenie, bicie kierownicy i do czasu sprzedaży auta 4 lata bezproblemowej eksploatacji.
    Zmieniłem stajnię na Cuprę. Na grupie facebooka drugim najczęstszym problemem (po tablecie) wadliwe hamulce jakiej firmy? Tak BREMBO. Hamulce opcjonalne za 10tysięcy. Te standardowe są ok. co polecają na rozwiązanie problemu? wymienić tarcze i klocki na innej firmy .

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Yaniq - z felgi schodzi lakier, zacisk poobijany... reszta alfy w podobnym stanie????
    A, co Ciebie to obchodzi?

    Mogę Ci tylko powiedzieć, że nawet z dopłatą nie zamieniłbym jej na to hiszpańskie, jednorazowe goowno, którym jakoby jeździsz
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 03-08-2023 o 07:13

  7. #57
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Mogę Ci tylko powiedzieć, że nawet z dopłatą nie zamieniłbym jej na to hiszpańskie, jednorazowe goowno, którym jakoby jeździsz
    wrzucasz zdjęcia, to co się oburzasz, że ktoś komentuje? było się nie chwalić goownem.
    Kto ci do tego strupa dopłaci? Cupry technologią z Żuka i 126p nie podrutujesz. Za wysokie progi.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 03-08-2023 o 07:27

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Co to znaczy "chwalić", w którym miejscu się chwaliłem?

    Nie pasuje Ci moje goowno, to zajmij się swoim - zastanawiam się, co ludzie, którzy pozbyli się Alf, nadal robią na tym forum i przychodz mi do głowy tylko jedo rozwiązanie, z forów dotyczących ich obecnych samochodów ich po prostu powyrzucali, bo taki prezentują poziom wiedzy i kultury, a więc znaleźli sobie azyl właśnie tutaj, gdzie nikt nie reaguje na ich niską kulturę.

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Yaniq - z felgi schodzi lakier, zacisk poobijany... reszta alfy w podobnym stanie????
    [MENTION=86433]Master_[/MENTION]tychy - Brembo srembo. Przereklamowana marka. Jak sprowadziłem swoją 159 na dużym Brembo - biły tarcze, zużyte były. Założyłem nowe + klocki. Oczywiście oryginały Brembo. Jedna trasa A4 Wrocław -Katowice (tak, kilkanaście hamowań 160-90 z powodu TIRów na lewym) i z powrotem co? Biły tarcze. Reklamacja, drugi komplet dodatkowo regeneracja zacisków i wymiana płynu. Kolejna trasa do Katowic i co? Powtórka z rozrywki. 2 tygodnie jeżdżone z pożyczonym termometrem i sprawdzane temperatury tarcz - niby wszystko ok. Mechanik też się poirytował, bo szkoda jego pracy i założył mi komplet innego producenta (nacinane + nawiercane). Wizualnie pasują na Mikoda, ale nie jestem pewien, czy to na pewno te. W każdym razie skończyło się piszczenie, bicie kierownicy i do czasu sprzedaży auta 4 lata bezproblemowej eksploatacji.
    Zmieniłem stajnię na Cuprę. Na grupie facebooka drugim najczęstszym problemem (po tablecie) wadliwe hamulce jakiej firmy? Tak BREMBO. Hamulce opcjonalne za 10tysięcy. Te standardowe są ok. co polecają na rozwiązanie problemu? wymienić tarcze i klocki na innej firmy .
    Zgadzam się, że przereklamowane.
    Tarcz nie kupiłem brembo tylko ATE. Klocki miałem na stanie nowe brembo to założyłem bo szkoda było wywalić do kosza .
    Z tym piszczeniem - no cóż, nie będę z tym żył, pewnie to rozbiorę jeszcze raz i zobaczę.

Podobne wątki

  1. Buczenie podczas hamowania
    Utworzone przez Pietrek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 20:27
  2. V6 - gaśnie podczas hamowania
    Utworzone przez chmielo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 23:17
  3. Wibracje na kierownicy podczas hamowania
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 22:29
  4. Stukanie podczas hamowania
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 19:03
  5. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory