Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: 156 1.8 TS Mala moc duze spalanie...(dziwny problem)

  1. #1
    Rola
    Gość

    Domyślnie 156 1.8 TS Mala moc duze spalanie...(dziwny problem)

    czesc.Niedawno kupilem AR 156 1.8 ts .jest to moja pierwsza Alfa i jestem kompletnie zielony.problem jest z moca i spalaniem samochodu.na postoju na luzie auto wchodzi na obroty(silnik troche nierowno pracuje)ale gdy wrzuce bieg auto strasznie muli i dlawi sie,potem jest troche lepiej.przytym duzo pali.tu chyba nie chodzi jak w wiekszosci przypadkow (z tego co czytalem na tym forum)o przeplywomierz...z autem nie bylo nic jeszcze robione od kiedy je kupilem.dopireo w pondz jade cos sprawdzac.kupilem je zw na dobra cene i swietnie utrzymane wnetrze oraz lakier(zero rdzy!)Prosze was o porady dla poczatkujacego alfisty i oczywiscie o wyrozumialosc.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Pierwsze co powinieneś zrobić to podpiąć pod komputer, bo nikt tu nie ma szklanej kuli i nie wywróży co to za usterka. Jeśli nie posiadasz ani kabla ani programu to uzupełnij profil o miejscowość i następnie napisz w dziale regionalnym to może ktoś podepnie Alfe pod kompa i sprawdzi co się dzieje. A jak już będziesz coś wiedzieć to wtedy napisz temat i może coś się wymyśli.

  3. #3
    Rola
    Gość

    Domyślnie

    bylem u dwoch kolesi ktorzy podpinali.jeden jakims starym kompem w ogole sie nie polaczyl,a drugi podpinal 2kompy z ktorych jeden nie wykryl zadnego bledu a kolejny tylko immobilizer.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    ja bym sprawdził sondę lambdę lub przepływomierz. Jeśli chodzi o blacharkę w alfie to ciężko jest w niej o rdzę bo jest dobry ocynk ale za to podłoga to już katastrofa , chrupie ją ruda aż miło więc jeśli kupiłeś ją niedrogo to radzę sprawdzić stan podłogi i w razie co zakonserwować póki czas.


    Było
    AR 156 1.8ts
    AR 156 2,5V6
    FIAT CROMA II 1.9 150KM automat

    JEST
    AR 166 3.2V6 FL
    VOLVO V70 III 2.0F 2010r

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar kartezjush
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Wrocław Sołtysowice
    Auto
    156 1,8 T.S. + LPG, 159 1,9 JTDm
    Postów
    43

    Domyślnie

    Poszukaj tu na forum w poscie "typy wkladek do przeplywomierzy". Mialem podobny problem, brakowalo mocy miedzy 1500 a 3500 obrotow. byly trzy wady: 1. lewe powietrze (pekniety fragment ukladu dolotowego - ta taka harmonijka zaraz za przeplywomierzem) 2. zly przeplywomierz (numer przeplywki sie nie zgadzal z dedykowanym do mojego silnika - tu odsylam do wspomnianego postu) 3. podtlenek lpg do regulacji (jeszcze tego nie zrobilem, ale po zrealizowaniu pierwszych dwoch pkt jest mega poprawa - na Pb teraz smiga jak dzika kuna) pozdro

  6. #6
    Rola
    Gość

    Domyślnie

    moja Alfa nie ma gazu... zaraz jade do mechanika ponoc zna sie na AR podpowiem mu co proponujesz sprawdzic

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Przepływomierz łatwo sprawdzisz. Wypnij od niego wtyczkę. Jeśli jest padnięty, po wypięciu wtyczki moc wróci.
    Druga sprawa, to nie podałeś wersji silnika (144, czy 140KM), a jest to istotne, w nowszej, słabszej wersji jest kilka (chyba 4 sondy Lambda). Jednak niezależnie od ich ilości, one również mogą być przyczyną Twoich kłopotów. Trzeba więc sprawdzić jak funkcjonują poprzez sprawdzenie ich napięcia. Gdybyś decydował się na wymianę sondy, albo przepływomierza, wiedz, ze tylko markowe zapewnią bezproblemowe działanie. Mam na myśli Bosch. Wszystkie inne to niestety kasa w błoto. Niejednokrotnie bywa tak, że nowy przepływomierz "noname" od samego początku nie będzie działał...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Rola
    Gość

    Domyślnie

    moja wersja to 144km z 99roku.wlasnie wracam od mechanika ktory wkoncu wykryl jakis blad 1173(alces1 mechanik mowil mi ze kupil przeplywke za 100zl chinska i auto jezdzi z nia juz 2lata sam juz nie wiem bo kazdy mowi cos innego tu

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar kartezjush
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Wrocław Sołtysowice
    Auto
    156 1,8 T.S. + LPG, 159 1,9 JTDm
    Postów
    43

    Domyślnie

    Ja kupilem przeplywke bosh ale uzywana i tez nie ma problemu.

  10. #10
    Rola
    Gość

    Domyślnie

    na srode jestem ustawiony na sprawdzenie swiec filtrow czyszczenie przepustnicy i chyba wymiane przeplywki.macie jeszcze jakies pomysly zeby to auto jezdzilo z moca ktora nominalnie ma?

Podobne wątki

  1. [159] Duze spalanie
    Utworzone przez wisniator w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 25-06-2016, 10:21
  2. [145] 2.0 TS 98r Bardzo Duze Spalanie
    Utworzone przez Boguś w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2012, 18:02
  3. Bardzo duze spalanie gazu
    Utworzone przez Krolik w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 17:35
  4. czy to duze spalanie?
    Utworzone przez jarkos27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 08:17
  5. (Za)Duze spalanie
    Utworzone przez Konrado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-01-2007, 09:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory