Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Pytanie: Czy jest sens inwestować w moje autko?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Question Pytanie: Czy jest sens inwestować w moje autko?

    Witam.

    Mam dylemat, z jednej strony odpowiedź jest prosta, sprzedać i kupić inne, ale z drugiej strony, obecne autko dosyć dobrze poznałem/wyczułem, a przy nowym zaczną wychodzić "ukryte sprawy".

    Posiadam AR 156 1.9JTD 105KM, 2000 r., sedan w kolorze: Grigio Chiaro, wyposażenie: skórzana tapicerka, klimatyzacja, 4 x airbag, podgrzewane przednie fotele, przyciemniane szyby, 4 x elektryczne szyby, szyberdach , .

    Autko posiadam od prawie dwóch lat, odkupiłem je od poprzedniego właściciela który zapierał się, że o autko dbał - było inaczej... Trochę czasu zajęło mi doprowadzenie tego autka do stanu "normalnej eksploatacji" m.in. dzięki informacjom z tego forum . Autko moim zdaniem jak na renomę Alfy Romeo spisuje się niezawodnie, przez te niespełna dwa lata zrobiłem nią ponad 60kkm, zjeździłem pół Polski i ani razu nie musiałem jej holować, drobne usterki się zdarzały, ale zawsze dowiozła mnie tam gdzie chciałem...

    Tydzień temu wróciłem z długiej trasy na koniec Polski, ponad 1300km jazdy i po powrocie, odezwało się w optymistycznej wersji - łożysko sprzęgła, a w pesymistycznej - dwumas :/ I dodając do tego kończące się amortyzatory, turbinę która chociaż dmucha poprawnie, to cała uwalona w oleju, dodając do tego stuki z przedniego zawieszenia i dopieszczając tą listę "rudą" wychodzącą w prawym zewnętrznym progu (pod tylnymi drzwiami, dwa małe krążki wielkości 5zł, ale na moje oko, po usunięciu lakieru będzie tam krucho z blachą i obstawiam dziurę ;/).

    Po kalkulacjach, wyliczeniu kosztu części, blacharza/lakiernika, mechanika, po odliczeniu upustu, rabatów w sklepie, wyjdzie koszt naprawy ok. 3500zł

    Więc, czy jest sens inwestować?? Jakie macie zdanie na ten temat?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cięzka decyzja ... Ja stoje przed podobną . Odremontowałem w aucie co się dało ( też kupiłem po koledze który ponoć dbał ) , wydałem mase kasy i teraz chciałem sprzedać ( 156 sw 2,4 jtd 2000r ) . Po wystawieniu jej za już niską kwotę 7000 ( na stalówkach ) i 9000 ( 18" z nowymi oponami + audio ) praktycznie zero odzewu . Auta tak idą w dół ,że jakbym wystawił za 5000pln full to i tak znalazłby się ktoś kto chciałby jeszcze zbić z ceny . Więc też się zastanawiam czy jest sens sprzedawać auto ,które jest swieżo po przeglądzie , ubezpieczone do połowy przyszłego roku , zawias malina . Przekonałem żone ,że założe jej "cywilizowane koła" i będzie sobie smigać do pracy . Po drugie SW w sam raz na wakacje - co by pakunki pozbierać . Więc na chwile obecną padła decyzja ,że zostaje . No chyba ,że zjawi się ryczerz na białym koniu który rzuci garncem ze złotem to wtedy odjedzie poczciwą Alfiną . Jest jeszcze druga opcja - rozbiórka auta . Tyle ,że ten temat wiąże się z poświęceniem czasu i miejsca a także wiadomo - wymaga umiejętności manualnych

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    Znasz auto, sprawia Ci frajde, nie potrzebujesz większego, więc czym że jest 3,5k w obliczu tego, że możesz trafić na gorsze auto? Takie moje zdanie. Zrobisz i znów pojeździsz.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    i do tego te 3.5k zl to w najgorszym przypadku więc ... może być tylko lepiej , amorki ? poszukaj po forum ja kupiłem od kolegów z forum monroe za bodajże 480zł przód i tył , tył monroe original(olej-gaz) po 10 tys km , procentowo wychodziły ponad 80% , a na przód kupiłem monroe reflex(gazowe) po przebiegu 1300km i szczerze powiem , że gdyby kolega z forum od którego je kupowałem nie powiedział ze mają 1300km przelotu to pomyślał bym że są nowe , reasumując 480zł za amorki to nie tak źle , poszukaj a znajdziesz części w bdb cenach , ja po całym necie 2msc szukałem i znalazłem Co do doprowadzania alfy do super stanu , to miałem tak jak wy po kupnie włożyłem mase kasy zeby doprowadzić ją do super stanu(odpukać ) , ale teraz to jest jazda sądzę że warto inwestować
    http://s1.zmniejszacz.pl/113/imag0615__586673.jpg

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    Ja mam 155 i zainwestowałem w nią dwa razy tyle ile za nią dałem (kosztowo z zakupem i rejestracją przekroczyłem już 10000 pln) . A teraz będę jej robił konserwację z łataniem dziurki w podłodze, także jeszcze mnie szarpnie na kasę. 3500 pln za doprowadzenie Alfy do fajnego stanu to moim zdaniem niewiele w twoim przypadku, tym bardziej, że wyposażenie masz fajne i znasz auto, które ma na pewno parę (a może nawet masę) plusów.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Z tego wszystkiego co jest do roboty, to boje się najbardziej tego nieszczęsnego progu, dzisiaj zajechałem do jednego z polecanych lakierników/blacharzy i jak mi wyjechał z tekstem co i jak do roboty (powiedział, że jak zacznie zdzierać to może się skończyć na wymianie całego progu), zaśpiewał mi z robocizną i nowym progiem 1500zł ;/. I jak dokładnie to obejrzeliśmy na podnośniku to wygląda to gorzej niż myślałem. Tak to wygląda:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050184.JPG
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	83.2 KB
ID:	102494

    Zresztą rzeczy, które są do roboty to tylko kwestia kasy, a tutaj nie dość, że kasa to jeszcze znaleźć gościa, który to porządnie zrobi, a zewsząd słyszę, że wstawisz, pomalujesz a po zimie wyjdzie jeszcze z gorszą rdzą...

    Dzisiaj także zawitałem do sklepu moto, w celu dokładnej kalkulacji kosztów części, na poniedziałek będę miał dane. Dobrze, że mi robocizna odpada, bo by wyszło pewnie ok. 5000 .

    Co do faktu, że alfy w cenie lecą w dół jak szalone to mam właśnie przykład mojego autka, kolega 5 lat temu jak kupował to dawał za nią 22k zł, a ja 2 lata temu dałem 10k zł, a teraz jakbym dostał 6k zł, to bym się cieszył

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Z tego wszystkiego co jest do roboty, to boje się najbardziej tego nieszczęsnego progu, dzisiaj zajechałem do jednego z polecanych lakierników/blacharzy i jak mi wyjechał z tekstem co i jak do roboty (powiedział, że jak zacznie zdzierać to może się skończyć na wymianie całego progu), zaśpiewał mi z robocizną i nowym progiem 1500zł ;/. I jak dokładnie to obejrzeliśmy na podnośniku to wygląda to gorzej niż myślałem. Tak to wygląda:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050184.JPG
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	83.2 KB
ID:	102494

    Zresztą rzeczy, które są do roboty to tylko kwestia kasy, a tutaj nie dość, że kasa to jeszcze znaleźć gościa, który to porządnie zrobi, a zewsząd słyszę, że wstawisz, pomalujesz a po zimie wyjdzie jeszcze z gorszą rdzą...

    Dzisiaj także zawitałem do sklepu moto, w celu dokładnej kalkulacji kosztów części, na poniedziałek będę miał dane. Dobrze, że mi robocizna odpada, bo by wyszło pewnie ok. 5000 .

    Co do faktu, że alfy w cenie lecą w dół jak szalone to mam właśnie przykład mojego autka, kolega 5 lat temu jak kupował to dawał za nią 22k zł, a ja 2 lata temu dałem 10k zł, a teraz jakbym dostał 6k zł, to bym się cieszył
    1500 za wymianę progu?Mój blacharz(świetny)zrobi Ci to za 200...300 zł.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    1500 za wymianę progu?Mój blacharz(świetny)zrobi Ci to za 200...300 zł.
    No pewnie, że tak. Robota to 200 zł. Tylko zastanawiam się czy cena za próg to nie jest cena z ASO za nówkę. Lukas poszukaj zdrowej używki, ale do 156 może być ciężko bo lubią gnić. Powodzenia.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Lesio146, mówisz o cenie z malowaniem? Chyba sama blacharka to w takiej cenie, albo też w mojej okolicy tak kroją :/

    Właśnie szukałem i niczego interesującego nie znalazłem, namierzyłem w necie nowy próg za ok. 480zł, niby oryginał Napisałem do sklepu, czekam na odp. To mówicie, że 1500zł to przegięcie? (mi ten lakiernik tłumaczył tak: Rozbebeszanie auta, połowę wnętrza trzeba wywalić, zabezpieczyć, aby móc tam wejść ze spawarką, potem montaż progu, spasowanie, ble ble ble. Na koniec malowanie, mówił, że aby to dobrze wyglądało to trzeba pomalować do pierwszego załamania, czyli z tyłu błotnik do połowy, zderzak do załamania, potem próg, środkowy słupek, drzwi i błotnik przedni. Nie przesadził ??

    Z tego co wyczaiłem w necie, to nowy próg jest obcinany na równi z tą szparą pod tylnymi drzwiami i nie trzeba wycinać nic w tylnym błotniku?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar aarti7
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Miechów Małopolska
    Auto
    159 1.9jtdm 136km
    Postów
    108

    Domyślnie

    Hej,w mojej okolicy wymiana takiego progu 200+malowanie 1elementu 250-300 z materiałem,wiec dobrze poszukaj wachowca.Do niczego Cie nie namawiam ale moim zdaniem jak sobie porobisz przy autku to przynajmniej bedziesz wiedział co masz i pojezdzisz lata,a sprzedaz i tez nie wiadomo co kupisz chyba ze od ktoregos kolegi z forum ja tez kupiłem nie dawno alfe tez miała byc super a nie jest i co miesiac po trochu zamierzam do niej dokładac az wszystko bedzie git .A sprzedam ja dopiero jako zabytekw idealnym stanie za xxxlat i za kupe kasy.Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Inwestować czy nie, sens..
    Utworzone przez KubaS w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 08:59
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 07:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory