Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Crosswagon Q4 - opinie uzytkownikow / koszty

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    z oponami chodzi o to ze powinny byc wszystkie 4 takie same, a nie jak w normalnych Alfach ze przod moze byc inny a tyl inny
    Tylkośrednica musi się zgadzac

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar mrq
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-Tronic
    Postów
    190

    Domyślnie

    dzieki za info

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonzaj Zobacz post
    Tylkośrednica musi się zgadzac
    Powinny by takie same i z podobnym zużyciem bo torsen się męczy. Nie muszą bo przecież nikt cie nie zmusi ale jeżeli chcesz mieć bezproblemowo to 4 takie same opony powinieneś założyć.

    jeżeli chodzi o koszty... Przeniesienie napędu raczej niezniszczalne. Mam SW Q4 i auto jeździ na fabrycznych przegubach i tylnym zawiasie jeszcze. Jedyny problemem i dosyć kosztownym jest podpora wału która nie jest wymienialna ale tylko dla ASO bo ja właśnie czekam na odbiór wału po regeneracji. cena ok 530 za wymianę podpory ale lepsze to niż kupować za 4tyś nowy wał. no i Blachy jak ktoś wcześniej wspomniał. Do mojego pasują ze zwykłego SW ale cros ma inne wytłoczenia (błotniki przód i tył).
    W zawiasie z przodu masz te same wahacze i to wszystko. ale to ci wystarczy bo reszta wytrzyma jeśli nie pojedziesz na Dakar Z tyłu jeszcze nie wiem bo jestem w trakcie informowania się jak się mają moje wahacze do zwykłej 156.

    - - - Updated - - -

    i jeszcze jedno.. jeśli chcesz auto używac w górach to nie oszczędzaj na zimówkach. Z 205/50 u mnie już są problemy. Cros ma 215/55 a wiadomo.. im szersza opona tym ciężej po śniegu.


  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    Są firmy które regenerują wały na "korzyść klienta " w miejscu starej podpory wał jest rozcinany i składany na frez , wiadomo balas i + dostajesz nową podporę która jest łatwo dostępna.


    Cytat Napisał Złoty Zobacz post
    Powinny by takie same i z podobnym zużyciem bo torsen się męczy. Nie muszą bo przecież nikt cie nie zmusi ale jeżeli chcesz mieć bezproblemowo to 4 takie same opony powinieneś założyć.

    jeżeli chodzi o koszty... Przeniesienie napędu raczej niezniszczalne. Mam SW Q4 i auto jeździ na fabrycznych przegubach i tylnym zawiasie jeszcze. Jedyny problemem i dosyć kosztownym jest podpora wału która nie jest wymienialna ale tylko dla ASO bo ja właśnie czekam na odbiór wału po regeneracji. cena ok 530 za wymianę podpory ale lepsze to niż kupować za 4tyś nowy wał. no i Blachy jak ktoś wcześniej wspomniał. Do mojego pasują ze zwykłego SW ale cros ma inne wytłoczenia (błotniki przód i tył).
    W zawiasie z przodu masz te same wahacze i to wszystko. ale to ci wystarczy bo reszta wytrzyma jeśli nie pojedziesz na Dakar Z tyłu jeszcze nie wiem bo jestem w trakcie informowania się jak się mają moje wahacze do zwykłej 156.

    - - - Updated - - -

    i jeszcze jedno.. jeśli chcesz auto używac w górach to nie oszczędzaj na zimówkach. Z 205/50 u mnie już są problemy. Cros ma 215/55 a wiadomo.. im szersza opona tym ciężej po śniegu.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas1983 Zobacz post
    Są firmy które regenerują wały na "korzyść klienta " w miejscu starej podpory wał jest rozcinany i składany na frez , wiadomo balas i + dostajesz nową podporę która jest łatwo dostępna.
    I mi to proponowali ale koszt to 1400 wiec po co dokładać 1tyś jak na tej podporze auto i tak mnie przeżyje. Następny się będzie martwił o podporę


  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wuziu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Radostowice
    Auto
    Alfa Crosswagon
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złoty Zobacz post
    i jeszcze jedno.. jeśli chcesz auto używac w górach to nie oszczędzaj na zimówkach. Z 205/50 u mnie już są problemy. Cros ma 215/55 a wiadomo.. im szersza opona tym ciężej po śniegu.
    Hmm 215? ja u siebie mam oba komplety 225 i myslałem ze tak ma byc
    ale fakt ze po zaśnieżonej drodze srednio sie jezdzi czuc ze jest spory problem z przyczepnoscią

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pawel_Gtv
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Auto
    159 SW Ti
    Postów
    89

    Domyślnie

    Chyba żartujesz. Ja mam 225 i jest zajebiście Nie przesadzajcie z tymi kosztami i radzę nie zastanawiać się nad pierdołami typu opony - jest ich mnóstwo do wyboru do koloru, choć muszę się pochwalić, że jako letnie mam pirelli Cinturato P1 Run Flat 225/55/17...

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel_Gtv Zobacz post
    Chyba żartujesz. Ja mam 225 i jest zajebiście Nie przesadzajcie z tymi kosztami i radzę nie zastanawiać się nad pierdołami typu opony - jest ich mnóstwo do wyboru do koloru, choć muszę się pochwalić, że jako letnie mam pirelli Cinturato P1 Run Flat 225/55/17...
    Zapraszam do mnie.. myślę że szybko zmienisz zdanie co do opon (mówię o zimie). ja teraz kupiłem po bardzo promocyjnej cenie michelin alpine4. W lecie wiadomo.. i szersze tym lepiej trzymają


  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wuziu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Radostowice
    Auto
    Alfa Crosswagon
    Postów
    90

    Domyślnie

    Ze tak zapytam co ile powinno sie olej w moście wymieniac ? dużo go wchodzi ?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    Alfa Giulietta Sportiva TCT, Alfa 156 Crosswagon 1,9 16v, Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cześć.
    Robię wklejke mojego postu dot. CW q4 z innego wątku
    Posiadam CW od 1,5 roku. Użytkuje go moja żona. Mieszkamy za miastem, jak przysypie robi się ciężko. Jest to nasza trzecia 156, był SW, mamy sedana i teraz CW. Moje spostrzeżenia.
    1. Auto jest ciężkie i to bardzo czuć. Nazywamy je cegłą.
    2. Spalanie zimą 60% trasa około 7-7,5, latem w trasie z CRO około 6
    3. Auto jest twarde, najtwardzsze z tych które miałem.
    4. Mamy distinctiva więc wyposażenie jest pełne i bardzo mi to odpowiada
    5. Na pierwszych biegach jest mułowate, w trasie jest OK. Max. Rozpędziliśmy się do 170 dalej nie chciałem próbować.
    jest głośne w środku, ale to mój pierwszy diesel w życiu. Wyraznie słychać klekot, latem w trasie jest o wielę lepiej.
    6. Auto zostało kupione ze względu na napęd i wyposażenie. Miałem przedtem kupionego nowego z salonu nissana qashqaia 4x4. Dla mnie dramat jakościowy, sprzedaliśmy go po 3 latach. Zimą napęd (dołączany tył) potrafił się rozłączyć po przegrzaniu. Teraz mam stały napęd na wszystkie koła i to zupełnie inna bajka.
    7. W sumie za akceptowalną kwotę mam auto 4x4 z b.dobrym wyposażeniem i ciekawym wyglądem. Nie wiem co w tej cenie mógłbym kupic.
    8. Żeby nie było, po zakupie wydałem prawie 4 tys. by mechaniczne dopieścić auto. Amortyzatory przód orginały 900 zł,
    Wachacze przód, cały rozrząd, uszczelniacz pólos/skrzynia, lożysko na wale, filtry, olej, płyny, maglownica...
    9. Ogólnie jestem zadowolony.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Crosswagon Q4 opinie
    Utworzone przez illu w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-07-2014, 20:57
  2. Siemanko dla wszystkich uzytkownikow !
    Utworzone przez good w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 22:18
  3. Opinie o AF 156 Crosswagon Q4 1.9 JTD
    Utworzone przez grig21 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 19:13
  4. Crosswagon z 2005 r samochod dla taty - Ostrow Mazowiecka - prosze o opinie i pomoc
    Utworzone przez htomek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory